Scholier wordt in jeugdboek actievoerder tegen wil en dank cl 6,- BEVELANDEN en THOLEN 35 Bierproeverij in café La Strada hollands nieuwe. Daar houden wij van! - - Op de omslag van De Olieramp staat een aangrijpende foto van een met olie besmeurde vogel. Het boek beschrijft hoe een Mid delburgse middelbare scholier zich tegen wil en dank ontpopt als leider van een scholierenpro test tegen de vervuiling van de zee. „Het is ook een verhaal over vol wassen worden. Niemand wordt als held geboren. De hoofdper soon Mark kiest er niet voor om actieleider te worden. Hij wordt het door de omstandigheden en op aandringen van anderen." Voor Middelburgers leest het boek als een sleutelroman. Het zit vol verwijzingen. De school waar op de hoofdpersoon zit heet Wal- chria - een samentrekking van de CSW (Walcheren) en de scholen gemeenschap Nehalennia. De hoofdpersonen hebben een scho lierenprotest meegemaakt waar bij de politie hardhandig optrad. Ook de hoofdpersoon in De Olieramp heeft een moeizame re latie met het gezag. Licher: „Ik wandel met mijn hond vaak over het strand en zie de gro te zeeschepen vlak langs de kust varen. Wat is hun lading, wat ge beurt er als het misgaat? Daar moet je toch niet aan denken. Die vragen waren voor mij de aanlei ding om aan dit boek te begin nen." Een zijlijntje in het boek is de rela tie tussen de hoofdpersoon en een Iraans meisje dat als asielzoe ker in Zeeland woont. „Het lot van jonge vluchtelingen in ons land zou weieens het thema van een volgende jeugdroman kun nen wórden. Hoe zijn ze hier ver zeild geraakt? Hoe worden deze kinderen hier volwassen? Dit soort gedachtes moeten rijpen tot een nieuw boek." Licher zoekt al tijd een duidelijk thema voordat zijn alter ego Starreveld in de pen klimt. „Zomaar een verhaal over relaties schrijven zal ik niet zo gauw doen. Ik moet wel getrig- gerd worden door een onder werp. De opbrengst van het boek De Olieramp komt teji goede aan vo gel- en zoogdierenopvang De Mik- ke in Middelburg. De Mikke komt als opvangcentrum voor de olievo gels uiteraard ook voor in het ver haal. f\n-7A f GOES - Café La Strada in de Sint Ja- cobsstraat in Goes houdt komen de zondag weer een bierproeverij. De proeverij wordt geleid door bier-sommelier Jens van Stee van Bad Hair Brewing. Tijdens de proeverij komen zes verschillende bieren op tafel die blind geproefd en beoordeeld wor den. De bierproeverij begint om 15.00 uur. Bestel snel op: hollandsnieuwe.nl/pzc HUAWCI windpark - V -**■ I De horizon in Anna-Jacobapolder wordt nu al getekend door windmolens. Als in 2018 Windpark Krammer gereed is, zal de horizon nog meer gedo mineerd worden door windmolens, foto Leo Adriaansen door Theo Ciele -- '"T MIDDELBURG - Op zijn tuintafel ligt een mapje vol krantenknipsels over olierampen en schèepvaarton- gelukken. „Wat ik schrijf moet wel kloppen." Jacob Starreveld, pseudo niem van Henk Licher uit Middel burg, heeft na twee historische jeugdboeken een milieucatastrofe aan de Walcherse kust als thema gekozen. Schrijver Henk Licher, alias Jacob Starreveld, met zijn derde jeugdboek De Olieramp. foto Izaak Verkeste De Olieramp, Jacob Starreveld, Uitge verij Aspekt, 18,95 euro. Maak bovendien kans op de laatste kaarten voor Toppers in Concert! Nassaulaan Middelburg KIJKDAG 30 MEI 16.30 UURT/M 17.30 UUR. Wij nodigen u van harte uit diverse appartementen te komen bekijken. U kunt zich melden bij Nassaulaan 93 te Middelburg. Kijk voor meer info: www.JeStek.nl hollandsnieuwe is trotse partner van de Toppers en daarom hebben we een topaanbieding voor je! De Ascend G6. met 4,5 inch touchscreen, is het nieuwste model van Huawei. Dankzij de 8 megapixel camera met panoramafunctie en 5 megapixel frontcamera deel je de mooiste selfies en foto's. Je krijgt hem nu voor maar €16,- per maand, inclusief 275 MB. belminuten of sms'jes en 500 MB extra! De bezorgkosten zijn €30.- en de aansluitkosten krijg je cadeau. Het totaalvoordeel is ruim €390,-! En als je NU bestelt, maak je ook nog kans op de allerlaatste veldkaarten voor Toppers In Concert 2014! De nieuwe Huawei Ascend G6 275 MB/min/sms extra 500 MB Bj$ Koopsom vanaf 95.200,- B«orgfcoiwn •«•vnahg GO-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 103