Wij heffen dinsdag het glas bovenop de alp jubileum actie joosse Samenwerking Luzac en Getijde 34 BEVELANDEN en THOLEN Zeeuwse reddingshonden helpen zoeken naar vrouwen in Panama 66 Maar mensen houden altijd het recht om naar de rechter te stappen 1.750,00* Over Inwoners van Anna-Jacobapolder krijgen honderden euro's korting op groene stroom als compensatie voor windpark. Hoi Sheila, Niet zo somberen, meid. Het komt écht goed. Zie het van de zonnige kant, we gaan gewoon lekker een paar dagen naar de Franse Alpen! Wijntje, stokbrood- je, beetje sporten, wijntje, stok- broodje, beetje luieren, even een bergje op wandelen en weer een wijntje, stokbroodje... Ik weet niet wat ik allemaal uit de kast moet halen om je vertrou wen een duwtje in de goede rich ting te geven, maar één ding is ze ker: wij heffen dinsdagmiddag bo venop de Alpe d'Huez het glas. Hopelijk zie je het bereiken van de top dan wél als een kroon op een intensief programma. Als je vijf maanden geleden naar boven had gemoeten, had je dertien kilo meer meegetorst. Bedenk je maar eens dat mijn dochter Norah van bijna drie net zoveel weegt! Zo, en nu niet meer zeuren. We gaan het gewoon doen. Ondanks die stomme verkoudheid, waar we deze week allebei ongemakke lijk van liepen. Hoesten, proesten, snuiten... Ik werd er gek van. Vo rig weekend helemaal, toen ik met mijn gezin en een heleboel vrienden in Zuid-Limburg ver toefde. Uiteraard heb ik die gele genheid aangegrepen om nog wat klimmeters te maken op de fiets. Een rondje van 58 kilometer leid de onder meer langs de Camerig, Eyserbosweg, Keutenberg en Cau- berg. Vier stevige rakkers, maar ze gingen me bijzonder goed af. Ik merkte dat ik veel sterker ben ge worden in vergelijking met ander halve maand geleden, toen ik ook een dagje in de Limburgse heu vels heb getraind. En ook nog wat lichter trouwens, want sinds vori ge week laat de weegschaal mij geen drie, maar slechts twee cij fers zien! Ik heb er zin in. Vanavond mijn fiets inleveren bij het vertrekpunt en vanochtend al mijn koffer in pakken. Je mag trouwens maar vijftien kilo aan bagage meene men, hè Sheila. Hé, verrek! Ook dat is bijna net zoveel als jij bent afgevallen! Zie je morgenochtend om half zeven bij vertrek, stoere Sheil. Vast door nog heel kleine oogjes. Raymond Sheila en Raymond gaan zondag naar Frankrijk. Vanuit Le Bourg d'Oisans berichten zij over hun spor tieve avontuur op het weblog www.pzc.nl/overdetop MIDDELBURG - Een team van stich ting Reddingshonden RHWW vertrekt zondag naar Panama om te helpen zoeken naar de twee ver miste Nederlandse vrouwen. Het team bestaat uit achttien red dingswerkers en twaalf speurhon den. Onder hen bevinden zich twee vrijwilligers uit Zeeland, een van Walcheren en een van Schouwen-Duiveland. Het Neder- landse team blijft een kleine twee weken in het Midden-Amerikaan se land om naar Kris Kremers en Lisanne Froon te zoeken. Het doel van de stichting RHWW is om reddingshondenteams op te lei den om samen met andere leden van de RHWW als inzetgroep te kunnen deelnemen aan inzetten en reddingsoperaties om vermiste personen op te sporen. ANNA-JACOBAPOLDER - Zodra de 35 windmolens van Windpark Kram mer draaien, krijgen alle inwo ners van Anna-Jacobapolder hon derden euro's korting op hun elek triciteitsrekening. Het bedrag vari eert van 240 tot 800 euro per jaar. Hoe dichterbij de windmolens, hoe hoger het bedrag. Volgens Frank van Gennip van Windmolens NEE is de compen satieregeling van Windpark Kram mer 'uniek in Nederland'. Aanvan kelijk streed hij tegen de komst van wat het grootste windmolen park van Zeeland moet worden. „Maar het is utopisch om te den ken dat je zoiets tegen kunt hou den, zeker nu de Rijkscoördinatie- regeling van kracht is." Van Gen- nip is blij met de regeling die nu op tafel ligt. Zijn stichting stelt zich nu 'terughoudend' op. „Maar mensen houden altijd het recht om naar de rechter te stappen." De meeste huishoudens kunnen een korting van 240 euro tege moet zien, die past bij de zone van 1,5 tot 2,5 kilometer om het windmolenpark. Volgens directeur Tijmen Kees maat van Windpark Krammer ko men zo'n 250 gezinnen in aanmer king voor de korting. Het leeu wendeel woont in Anna-Jacoba polder en het buitengebied van Sint-Philipsland. Vijfhuizen in Bruinisse en dertig huizen in het buitengebied van Oude- en Nieuwe-Tonge op Flak- kee vallen ook onder de regeling. Voorwaarde is dat mensen groene stroom afnemen, bij een leveran cier naar keuze. „We willen de re gio verduurzamen, dat past hele maal bij de gedachte van Zeeuw- ind en Deltawind, de coöperaties die initiatief hebben genomen voor Windpark Krammer", ver klaart Keesmaat. De tegemoetkoming op de ener gierekeningen betaalt Windpark Krammer uit een op te richten Windfonds. Daar wordt eenmalig 150.000 euro in gestort. Jaarlijks komt daar vijftig cent per gelever de Megawattuur bij. Afhankelijk van de windopbrengst is dat zo'n 150.000 euro. Het geld dat na betaling van de in dividuele compensatie overblijft, wordt verdeeld over de gemeen ten Schouwen-Duiveland, Tholen en Goeree-Overflakkee. Naar ver wachting krijgen ze 30.000 euro per jaar om te besteden aan duur zame projecten. Keesmaat wil vastleggen dat vertegenwoordi gers van de dichtstbijzijnde ker nen over de inzet beslissen. Voor Tholen wordt dit de stich ting Windmolens NEE, die ver der gaat als stichting Windmo lens Anna-Jacobapolder. Voor de andere gemeenten wordt nog ge zocht naar lokale representanten. Van Gennip: „Zonnepanelen voor iedereen in de polder zou goed in dit plaatje passen. Maar op ons verzoek is het begrip zo verbreed dat het geld ook zou kunnen wor den gebruikt om een duurzame bijdrage aan de samenleving te ge ven. Bijvoorbeeld door het dorps schooltje dat nog maar 35 leerlin gen heeft te steunen." Windpark Krammer moet in 2018 operationeel zijn. De meeste mo lens komen rond het sluizencom- plex op de Philipsdam. Een aantal windturbines wordt op de Greve- lingendam gebouwd. De gemeenten Tholen en Schouwen-Duiveland krij gen 30.000 euro per jaar voor duurzame projecten. Alle banken Luzac is een particuliere school voor voortgezet onderwijs, mavo, havo en vwo. Het Getijde College is een particuliere business- school voor ondernemer, accoun tancy en toerisme. De samenwerking heeft vooral be trekking op bijvoorbeeld het de len van receptie en andere voor zieningen. De keuze is gevallen op de Stadspoort als vestigings plaats omdat dit gebouw aan mo derne onderwijseisen voldoet. Het Getijdecollege zit daar al. Het is volgens de rectoren van beide scholen ruim, goed geoutilleerd, schoon en straalt 'een enorme rust uit'. Het gaat overigens wel om een tijdelijke ontheffing, want het gemeentebestuur wil geen grote leerlingenaantallen in de Stadspoort hebben. Maar dat is niet het geval, zegt wethouder Jo-Annes de Bat. Hij noemt de sa menwerking een 'goede zaak'. Wel zal de gemeente op zoek moeten naar een nieuwe huurder voor het Oude Manhuis, waar het Luzac per 1 juli vertrekt. „Een prachtig pand, maar niet optimaal voor modern onderwijs", zegt Ge tijde-rector Kees van de Wouw, oprichter en oud-rector van Lu zac Goes. Behalve voordelen voor de organisatie heeft de samenwer king ook andere pluspunten, zegt hij. „Wij hebben nu studenten die begonnen zijn met een ver volgopleiding of cursus, maar die nog voor één of twee vakken exa men moeten doen in het voortge zet onderwijs. Omdat wij een mi nisteriële erkenning hebben voor mbo, moeten onze studenten dit jaar staatsexamen doen voor hun vmbo-, havo- of vwo-vakken. Van af het nieuwe schooljaar verzorgt het Luzac College de vakken in het voortgezet onderwijs." Voor deel is dat de leerling/student geen oponthoud heeft in zijn stu die, een doelmatige volle werk week heeft en direct aan een inte ressant cv werkt. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Geld dempt protest door Joeri Wisse Frank van Gennip in combinatie met aankoop van een fauteuil Dit geldt enkel voor de stoffen banken, sommigen zijn direct leverbaar. INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden www.joosseinterieurs.nl door Luc Oggel GOES - Het Getijde College en Lu zac College gaan in het nieuwe schooljaar samenwerken in de Stadspoort in Goes. Wel blijven bei de scholen zelfstandig hun onder wijs aanbieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 102