DE NOBELAER Nieuw laboratorium volop in gebruik PvdA Goes komt al met uitslag verkiezingen BEVELANDEN en THOLEN 33 it's spring sale bij vanaf zaterdag 24 mei Mafelen^ syiieuw GOES - Het CDA is, net als vier jaar geleden, in 's-Heer Hendriks kinderen de winnaar geworden van de verkiezingen voor het Eu ropees Parlement. Dat blijkt uit de uitslag die de PvdA Goes al heeft gepubliceerd. De partij wil daarmee een statement afgegeven tegen het verbod om de uitslag al bekend te maken. Ongeveer de helft van het aantal stemgerechtig den ging naar de stembus. De PW verloor bijna de helft van zijn stemmers. De WD, SP en PvdA boekten een grote procen tuele winst in het dorp. D66 won licht. Het CDA en de SGP/CU ble ven nagenoeg gelijk. Het onderzoek heeft alles te ma ken met toekomstige regelgeving die vissers verplicht bijvangst mee te nemen, in plaats van over boord te kieperen. Bij Imares be kijken ze of sommige vissen toch nuttig te gebruiken zijn, bijvoor beeld als vismeel. Mocht dat niet rendabel zijn, dan kan bijvoor beeld onderzocht worden hoe be paalde vissoorten uit de netten kunnen worden gehouden. De begane grond wordt verder ge domineerd door klimaatkamers. „In deze cellen kan de tempera tuur, het licht en mogelijk later ook de luchtvochtigheid worden gereguleerd." Zo kan onderzocht worden wat bijvoorbeeld de idea le situatie is om algen of vis te kweken. Medewerkers van Imares moesten tot april voor zulke facili teiten bij de buren van het NIOZ zijn, waar het wel eens aan capaci teit ontbrak. Datzelfde geldt voor de laboratoria op de verdieping, waar de mensen van Imares aller lei faciliteiten tot hun beschik king hebben om onderzoek te doen naar algen, schelpdiertjes, ei tjes van paling en andere levende organismen uit het water. Het nieuwe laboratorium wordt later dit jaar officieel geopend. Finalisten bekend van schuttersfinale Johan Sorber (Graauw), Paul Martens (Koewacht), Ronald Wolf (Sint Jansteen), Désiré Elegeert (Terneuzen), Arjen Berkhout Westdorpe), Flo- rian Boekhorst Zuiddorpe) en Jack Wolf (Axel) hebben zich bij koningsschietingen van hun schuttersclubs geplaatst voor de Zeeuws-Vlaamse ko- nings- en keizersschieting. Die is op 15 juni in Westdorpe. Boerderijdienst in de buitenlucht De kerkgemeenten 's Graven polder en Baarland houden morgen een Boerderijdienst. De locatie is Weeldijk 2 's Gra venpolder. Het thema is 'hoe ver ga jij voor je geloof. Voor ganger is Wim Bevelander, so list Nathalie Vane en koor Hap py Voices werken mee. Aan vang 15.00 uur, bij mooi weer buiten. Bezoekers moeten zelf een stoel meenemen. Wandeltochten rondom Goes Op Hemelvaartsdag en de twee dagen erna worden rond Goes drie verschillende wan deltochten gehouden. Er zijn tochten voor de gevorderde of de recreatieve wandelaar en al le dagen zijn er andere tochten. De routes gaan ondermeer door het Poelbos of de Zak van Zuid-Beveland. Vertrekpunt is het Edudelta college. Voor in formatie www.3ZWD.nl. Concert in de Manhuistuin Het Middelburgs Muziekkorps speelt morgen in de Manhuis- tuin in Goes. Het concert be gint om 12.00 uur en duurt tot 13.15 uur. De toegang is gratis. De ingang van de Manhuistuin bevindt zich bij het poortje rechts van het gebouw van het Luzac College aan de Zuster straat 11. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote of Maria Magdalenakerk. Ontmoetingsdag bij de Sionskerk In en rond de Sionkerk aan de Louise de Colignylaan wordt vandaag de jaarlijkse ontmoe tingsdag gehouden. Tussen 10.00 en 16.00 uur worden di verse activiteiten georgani seerd zoals veilingen, auto's wassen of ponyrijden. Daar naast is er een markt De op brengst is geheel bestemd voor het jeugdwerk binnen en bui ten de kerkgemeente. Snuffelmarkt bij Hof van Zeeland Bij bungalowpark Hof van Zee land wordt vandaag een snuf felmarkt gehouden. Op de markt worden nieuwe en tweedehands artikelen ver kocht. Daarnaast zijn er allerlei activiteiten zoals boogschieten, vlotvaren, broodjes bakken of sportduiken en aquabubbels in zwembad Stelleplas. De markt is van 10.00-17.00 uur. 30% wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl ZATERDAG 24 MEI 2014 YERSEKE - De onderzoekster op de begane grond van het nieuwe labo ratorium van Imares in Yerseke heeft even geen tijd voor een praat je. Te druk. Ook voor onderzoekers is het vrijdag visdag. „Hier wordt de bijvangst van een aantal vissers schepen, onder andere uit Scheven- ingen en Stellendam, geanaly seerd", vertelt Robert Trouwborst. Robert Trouwborst van Imares ontvangt prof. Baoshan van de Beijing Normal University. Rechts op de foto Rik van den Bosch van Delta Alliance en Tom Ysebaert van Imares. foto Mechteld Jansen SINT JANSTEEN 'S-GRAVENPOLDER GOES GOES GOES HEINKENSZAND 't Zanddorp Middelburg KIJKDAG 28 MEI 16.00 UUR T/M 17.00 UUR! Wij nodi gen u van harte uit diverse woningen in 't Zand te ko men bekijken. U kunt zich melden bij t Zanddorp 25 te Middelburg. Kijk voor meer info op: wwwJeStek.nl. Koopsom vanaf 111.350,- restaurant g&J Lekker uit eten in Middelburg? Bezoek restaurant Tafelen! Geniet onbeperkt van wereldgerechten, tegen een vaste all-in prijs. Prijzen Bij Tafelen betaalt u niet voor wat u eet, maar voor de duur van uw verblijf. Onderstaande tarieven gelden bij een verblijf tot 2 uur. Maandag t/m donderdag 26,50 Vrijdag t/m zondag 29,50 Kinderen t/m 3 jaar gratis Kinderen 4 t/m 9 jaar 15.50 Kinderen 10 t/m 12 jaar 19,50 Restaurant Tafelen Podium 31 4337 WV Middelburg T 0118 850 792 www.tafelenrestaurant.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 101