Schaapskudde is in voor tekenbestrijding Geld voor laatste wens I Slachtoffer straatroof in Goes naar ziekenhuis I I Boktor Grote Kerk Goes te lijf Stuiji/esawt ii Publiceren is mooi, oplossingen nog mooier. Publiceren over oplossingen is het allermooist 32 BEVELANDEN en THOLEN llpsj ONDERZOEKSINSTITUUT Nieuwe voorman van instituut in Yerseke wil lokaal, nationaal en internationaal de boer op. Brandstichtingen in Zierikzee houden aan Vanaf 42.450/" FF De Wageningse onderzoeker Sip van Wieren heeft een theorie over de inzet van 'lokschapen', wier vacht behandeld is met een bestrijdingsmiddel tegen teken. Als die een tijdje door een met te ken besmet gebied trekken, wor den de bloedzuigende insecten ge dood in de vacht, nog voor de schapen zelf gebeten worden. Op die manier kan een kudde veel teken wegvangen die zich in dat gebied niet verder zullen voortplanten. Van Wieren kon digt in een artikel in dagblad Trouw vrijdag aan met een proef te beginnen op campings in Dron- ten, Lochum en Ootmarsum en in bosgebieden bij Gieten, Zee- wolde en Emmen. De Zuid-Bevelandse kudde zou campings en natuurbeheerders prima kunnen bedienen, denkt Nijssen. „Het zou een mooie op lossing zijn, want er zijn veel te ken deze lente. Dat merken we aan de honden." De extra inkomsten die de kudde op die manier kan verdienen, zijn welkom. De kudde heeft een ex ploitatietekort van 20.000 euro per jaar, nu de overheidssubsidie is weggevallen. Sinds drie jaar draagt de stichting dat verlies zelf, met het melkschapenbedrijf van Nijssen en echtgenoot Rens Duvekot als geldschieter, maar dat kan niet langer. Het Schaaps- scheerdersfeest vorige zaterdag, bedoeld om dat tekort enigszins in te lopen met entreegeld en de adoptie van lammeren, heeft daar weinig verandering in gebracht. Het feest met benefietconcert bracht 1650 euro op. „We wisten dat het niet realistisch was om op meer te hopen, maar we zijn wel terneergeslagen", zegt Nijssen. Als de kudde geen sponsors of an dere inkomsten vindt, stopt de stichting eind dit jaar met de beg- razing van bloemdijken. RESTAURATIE im'm 28? M BERGEN OP ZOOM - De stichting Vrienden van het Lievensberg Zie kenhuis heeft een cheque gekre gen van 15.000 euro. Het geld is opgehaald met een golftoernooi eerder deze week, dat werd gehou den door het ziekenhuis. De stich ting zet het geld in voor het pro ject 'Laatste Wens', waarbij termi naal zieke patiënten via de ver- pleegafdeling een aanvraag kun nen doen voor een laatste wens. Uk' vi\küntkcha\et in Zeeland* yerseke - Afgelopen week was een Chinese delegatie te gast in Zeeland. De wetenschappers be zochten de provincie in het kader van het Delta Alliance-netwerk, een club die kennis over delta's wereldwijd wil uitwisselen. Uiter aard stonden de Deltawerken op het programma. Ook het verdron ken land van Saeftinghe had hun aandacht. Ze deden ook Imares aan, waar Robert Trouwborst, de nieuwe eerste man van de Yersek- se vestiging, ze met open armen ontving. „Ze waren heel enthousiast", ver telt Trouwborst. Volgens hem ging de aandacht van de Chine zen vooral uit naar 'building with nature'. „Oftewel, hoe kun je na tuur gebruiken voor kustverster- king. Een brede zone getijdena- tuur biedt ook mogelijkheden voor voedselproductie, toerisme of andere toepassingen die banen scheppen", zegt hij. De Chinezen zijn volgens Trouw borst 'interessante toekomstige partners'. Hij heeft al een uitnodi ging op zak voor een tegenbe zoek. Het past precies in de ambi tie van het nieuwe hoofd van de afdelingen Delta en Aquacultuur om meer de samenwerking met internationale partners te zoeken. ZIERIKZEE - Aan de Hoge Molen straat 13 in Zierikzee is gisteroch tend rond half drie een schuurtje uitgebrand. Het is het derde geval van brandstichting deze maand in Zierikzee. Vorige week zater dag sloeg de brandstichter toe in de Mosselboomgaard en de Baden Powellweg, beide in de buurt van de Hoge Molenstraat. Vorige week vrijdag werd een aanhang wagen aangestoken in de Kram merstraat (Poortambacht). Sinds november vorig jaar wordën met regelmaat branden gesticht in Zie rikzee. De grootste waren in een boerderij aan de Levensstrijd weg en op het terrein van w MZC'11. „Als je kennis deelt en het wordt onder andere omstandigheden in het buitenland toegepast, dan kunnen wij daar ook weer veel van leren", is zijn stelling. Ook op lokaal en nationaal niveau (Imares is een onderdeel van Wa- geningen Universiteit) wil Trouw borst relaties met andere kennisin stituten, overheden en bedrijfsle ven warm houden en zo mogelijk uitbreiden. „In tegenstelling tot bijvoorbeeld universiteiten werkt Imares heel vraaggestuurd. We maken geen rapporten die in een la belanden, maar zorgen ervoor dat onze kennis een weg naar de markt vindt." Trouwborst is in april aan de slag gegaan als hoofd van Yersekse ves tiging. „Hiervoor was ik afdelings hoofd bij Deltares in Utrecht, waar ik me bezighield met bo dem- en grondwatersystemen." Robert Trouwborst maakte de overstap naar Zeeland omdat hij naar eigen zeggen de zoute lucht miste. „Ik ben geo-chemicus, ge promoveerd in oceanologie. Tij dens mijn studie heb ik onder zoek gedaan naar algen in het Veerse Meer en zuurstofloosheid in de diepere delen van het Greve- lingenmeer." Imares is de afgelopen jaren sterk gegroeid in Yerseke. „Hier werkt nu zo'n 35 man." Volgens Trouw borst staat het buiten kijf dat de locatie aan de Korringaweg, met zicht op de Oosterschelde, de juis te plek is voor Imares. „Kennis kun je alleen goed opdoen als je erin geworteld zit. Met je laarzen in de modder en met de beestjes in je handen." De roof gebeurde rond 11.45 uur. Een 61-jarige man uit Roermond liep vanaf het NS-station in Goes naar de grote parkeerplaats tussen de Piet Heinstraat en de Tromp straat. Hij strompelde door een gipsvoet. In het midden van de parkeerplaats kwam van achteren een scooter met twee jongeman nen op hem af. Tijdens het passe ren wilde de bijrijder een tas uit de handen van de man grissen. Het slachtoffer liet niet los en viel op zijn buik. De daders reden ver der de M.A. de Ruyterlaan op. Het slachtoffer had pijn aan zijn rug en zij en zijn stoma is kapot. De daders reden op een blauwe scoo ter met gele kentekenplaat. De be stuurder was een jongeman met een witte helm. Hij droeg een donkerbruine jas met bontkraag. Hij is ongeveer 18 tot 20 jaar en heeft een tenger postuur. De bijrijder is een blanke jongen met donker, kort krullend haar. Hij is ook tussen de 18 en 20 en heeft een tenger postuur. EF door Claudia Sondervan HEINKENSZAND - De Zuid-Beveland- se kudde is zeer bereid om ten strij de te trekken tegen teken in bosge bieden en op campings. Zo kan de verspreiding van de Borelliabacte- rie en daarmee de ziekte van Lyme worden beperkt. Dat zegt Yvonne Nijssen van de stichting Zuid-Beve- landse Kudde in Heinkenszand. ii itf s iff m Imp t jiMiir i,m MM I* SS Kt SS ïït.asr- mZi «a F GOES - De Grote Kerk in Goes staat in de steigers vanwege een algehele en grondige restauratie. De toren wordt geplaagd door de boktor. De gelegen heid wordt meteen te baat genomen om het carillion te reviseren, want de klokken moeten er toch uit om het vraatzuchtige insect aan te pakken. Er zul len daardoor dit jaar geen zomerconcerten plaatsvinden, foto Mechteld Jansen Imares zoekt de connectie door Joeri Wisse www.hofstuyvesant.nl info@hofstuyvesant.nl 0113-639900 jfffli IEDERE ZATERDAG EN ZONDAG KIJKDAG VAN 11.00 TOT 15.00 UUR Robert Trouwborst, Imares GOES - Twee jongemannen hebben gisteren op het Stationsplein in Goes geprobeerd een man van zijn tas te beroven. Het slachtoffer is gewond geraakt en naar het zieken huis gebracht. De daders zijn voort vluchtig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 100