Steun voor onderzoek rundervirus CA Dus zonder 655,- BPM-verhoging! ZEEUWS-VLAANDEREN 25 De Toyota-dealer in de regio Voor u ingekocht met 1,500,- voordeel Nog een aantal beschikbaar in verschillende kleuren. CAPPENPIJK TOYOTA Begin aanleg kunstgrasveld HW'24 op 2 juni getrokken. Dat is best een specta culair gezicht." Wat heet. Een leiding van ruim 1.20 meter doorsnede wordt tot op de centimeter nauwkeurig tot een kilometer verderop in de grond gelegd. Ga d'r maar aan staan. Het schiet in ieder geval op. Ron Noët: „Het gaat heel snel. In het veld werken 150 man. Over drie weken zit alles in de grond en kunnen we beginnen aan de af werking." Ongeveer 1.40 meter diep ligt de nieuwe leiding die aansluit op de leiding die enkele jaren geleden onder de Westerschelde werd ge legd. Niet eens zó diep. „Nou, pak een schop en graaf maar eens 1.40 meter diep", zegt Noët lachend. „Dat valt vies tegen." Dat het netwerk nu uitgebreid wordt met een vijftien kilometer lange leiding in Zeeuws-Vlaande- ren, heeft te maken met vraag en aanbod. Gerben van Dijk: „Iedere twee jaar vragen we de klanten waar ze behoefte aan hebben. Hoeveel gas hebben ze straks no dig. Voor alle duidelijkheid: wij le veren geen gas, wij zorgen wel voor het transport. Met die grote leidingen die een druk tot 56 bar aan kunnen." Die leidingen liggen er jaren en ja ren. „Geen enkel probleem", zeg gen Van den Berg en Noët. „De buizen worden beschermd door coatings. Als we oude leidingen naar boven halen, en dat gebeurt zelden, zijn ze als nieuw." Nog een tijdje en het werk zit er op. Dan heeft Zeeuws-Vlaande- ren er een strakke snelweg bij. Maar niemand die het ziet. BVD (Boviene Virale Diarree) is een hardnekkig virus dat zich on der meer uit door aandoeningen aan de luchtwegen, maar ook diar ree, uierziekte en kreupelheid ver oorzaakt. In Duitsland, Zwitser land, Scandinavië en Oostenrijk zijn veehouders verplicht mee te werken aan een bestrijdingspro gramma. In België wordt een ver gelijkbaar programma in 2015 in gevoerd. In ons land geldt die ver plichting nog niet, al wordt daar momenteel wel over gediscussi eerd. Het dagelijks provinciebestuur vindt Zeeuws-Vlaanderen, vanwe ge de 'geografisch afgescheiden' ligging bij uitstek geschikt voor bestrijding van het virus. De re gio telt veel grote rundveebedrij ven, die bij de export hinder kun nen ondervinden van de nabij- heid van het BVD-vrije België. Ze kunnen daardoor flinke economi sche schade leiden. Gedeputeerde Staten verwachten dat het 'proefproject' in Zeeuws- Vlaanderen door andere regio's wordt overgenomen. De ZLTO in Oost-Zeeuws-Vlaanderen coördi neert het bestrijdingsproject in de hele regio. Het loopt tot augus tus 2016. Johan Brouwers van de ZLTO: „We houden binnenkort drie bijeenkomsten over ons plan van aanpak. De regio telt zo'n tachtig melkveehouders en even veel vleesveehouders. We gaan er van uit dat het overgrote deel van hen meedoet." Naast de 75.000 euro van de pro vincie past ook de Rabobank 50.000 euro bij. De aanleg van het kunstgras veld op het complex van voet balclub HW'24 begint op 2 juni. De werkzaamheden wor den uitgevoerd door Ceelen Sport Constructies (CSC), dat gespecialiseerd is in de aanleg van kunstgrasvelden. Daar naast komt er nieuwe verlich ting en langs het veld worden twee dugouts en vier draaibare doelen geplaatst. Intussen is Tweede Hobbyfestival in Den Dullaert Op Tweede Pinksterdag wordt in Den Dullaert de tweede edi tie van het Hobbyfestival ge houden. Standhouders stellen onder meer kaarten, miniatu ren en sieraden tentoon. Het Hobbyfestival duurt van 10.30 tot 16.30 uur. Volwassenen beta len vijf euro, kinderen tot twaalf niets. ook begonnen met de bouw van een nieuw clubgebouw, dat ge deeld wordt met atletiekvereni ging RKHAV. Uiterlijk 15 augus tus is de oplevering van het eer ste 'complete' kunstgrasveld van ZeeuwsVlaanderen. In Cadzand ligt een half kunstgrasveld, dat vooral bedoeld is om op te trai nen. Het kan ook door gasten van vakantiepark Noordzee Rési- dence worden gebruikt. Open huis na opening dorpshuis in rk-kerk Wie wil weten hoe je een dorpshuis in een kerk bouwt, moet vandaag, vrijdag, van 19.00 tot 20.00 uur een kijkje komen nemen in de eind 2012 gesloten rooms-katholieke kerk van Westdorpe. Er is dan open huis. De officiële opening is even eerder, aan het einde van de middag. Orthopeed Noes Corbeij verlaat ZorgSaam Orthopedisch chirurg Noes Cor beij van ZorgSaam draagt zijn praktijk per 1 juli over aan Frank Neijman. Corbeij begon in 1983 in het Elisabethzieken- huis in Sluiskil. Daar, en later in Terneuzen, zette hij een afde ling orthopedie op, die zich tot de top van Nederland mag reke nen. Corbeij (64) stopt nog niet helemaal met werken. Hij gaat twee dagen per week aan de slag als orthopeed bij de privékli- niek Medi Nova in Breda. In die plaats groeide hij op met het vak orthopedie; zijn vader was de eerste orthopeed in Breda. Corbeij neemt op donderdag 5 juni van 17 tot 19 uur afscheid van personeel en patiënten met een receptie in De Honte in Ter- neuzen. m Wi 7 jgM - «r- - - i Auto's zijn o.a. voorzien van airco, centrale vergr.f elektrische ramen en veiligheidspakket. Geleverd voor de prijs van 2013, TERNEUZEN VRIJDAG 23 MEI 2014 HULST I De leiding gaat dwars door de dijken en onder de wegen door. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman HULST - De landbouworganisatie ZLTO in Hulst gaat de besmettelij ke rundveeziekte BVD te lijf. Dat gebeurt samen met de Geneeskun dige Dienst voor Dieren en de Zeeuws-Vlaamse dierenartsen. De provincie stelt er 75.000 euro voor beschikbaar. Bestrijding van de runder ziekte is belangrijk voor de exportpositie van Zeeuws- Vlaamse rundveebedrijven. HULST WESTDORPE TERNEUZEN Mr F.J. Haarmanweg 58, Terneuzen. Tel. 0115-617 751 www.autozeeland.nl - www.cappendijk.nl TOVOTA BCTTER I l* 41—fr. .mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69