1986 Alessandro Pertini 1988 Helmut Schmidt 1990 Jacque: 28 ZEELAND FOUR FREEDOMS AWARDS 998 Mary Robinson 1982 Prinses Juliana 1984 Harold Macmillan ^vVvV De koninklijke familie, minister-president Mark Rutte en andere vooraanstaande personen uit binnen- en buitenland zijn zaterdag in de Nieuwe Kerk in Middelburg voor de uitreiking van de Four Freedoms Awards. Het Internationale Comité van het Rode Kruis, de Rode Halve Maanvereniging, de 16-jarige Malala, de Afghaanse Maryam Durani, Hawa Abdi Diblaawe uit Somalië en prins El Hassan bin Talal uit Jordanië krijgen dit jaar de onderscheidingen. Zij hebben zich op een bijzondere manier ingezet voor de Vier Vrijheden van de Amerikaanse president Franklin D. Roosevelt. Laureaten International Four Freedoms Award (J Mohamed mum »35R%VW.%3aSEM» S'v^Xvav^--, vA-AVsV», Hoeders van de vrijheid krijgen onderscheiding I Laureaat: Maryam Durani uit Afghanistan Onderscheiding: Four Freedoms Medal voor Vrijheid van Meningsuiting Overhandigd door Ehsan Turabaz, honorair consul van Afghanistan en Tra cy Roosevelt, achterkleindochter van President Franklin D. Roosevelt Maryam Durani is een voorvechtster van rechten voor vrouwen en meis jes. Ze komt uit de provincie Kandahar, één van de gevaarlijkste en meest conservatieve provincies in Afghanistan. Op 21-jarige leeftijd werd Durani in 2005 gekozen in het provinciaal bestuur van Kandahar. In 2009 werd ze herkozen. Ze is directeur van een organisatie die vrouwen stimuleert om leidinggevende functies te bekleden. Daarnaast is Durani ook eigenaar van het enige regionale radiostation, dat speciaal gericht is op vrouwen. Laureaat Prins El Hassan bin Talal van Jordanië Onderscheiding: Four Freedoms medal voor Vrijheid van Godsdienst. Overhandigd door James Roosevelt jr., klein zoon van President Franklin D. Roosevelt en minister-president Mark Rutte Prins El Hassan bin Talal heeft zich jarenlang hard gemaakt voor onderling begrip tussen de Islamtische en de Westerse wereld. Hij zet te zich in voor de dialoog tussen moslims, christenen en joden, en is oprichter van ver schillende instituten die zich inzetten voor de dialoog tussen godsdiensten en waardigheid van mensen. Hij is emeritus voorzitter van de World Conference of Religions for Peace.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64