Tweede editie benefietfestival Music for Wheels in Kamperland Zoektocht naar vermiste vrouw steeds moeilijker heen 26 BEVELANDEN en THOLEN Nationale reservisten bij Kamperlandse lentefair ADRZ en gemeente Middelburg praten over nieuwe bouwlocatie. Maar Vlissingen laat zich niet zomaar aan de kant schuiven. Organisatoren Henk Zwemer en Marcel Nieuwdorp uit Kamper land contracteerden The Black Carrots, Power Full Legends, Hot Fuzz en als afsluiter Surrender. Het festival opent om 20.00 uur op het evenemententerrein tus sen haven en Café Havenzicht. Entree is 10 euro; al het geld is voor Stichting On Wheels. Vader Henk en zoon Wijnand Zwemer zetten zich al jaren in voor dit goe de doel en met resultaat. De Stichting On Wheels uit Maas dijk stelt zich ten doel om vakan ties mogelijk te maken voor gezin nen met mindervalide leclen. De Stichting leent aangepaste ver voer- en kampeermiddelen en vol ledig aangepaste chalets uit tegen een gereduceerd tarief. Zo heeft de stichting ook een aangepaste vakantiewoning bij de Roompot Camping. De oprichters, Roel en Marijke Sentges, zijn ouders van twee zoons Jes en Nick, die bei den de ziekte van Duchenne kre gen - een degeneratieve spierziek te waar patiënten vaak jong aan overlijden. Nick overleed, 28 jaar, in 2010. De familie Zwemer kent de stich ting door de vakanties die zij zelf met Wijnand, spina bifidapatiënt en rolstoelgebruiker, heeft meege maakt. Wijnand heeft ook een aantal maken meegereden met de toertochten Rolling On Wheels, waarbij jongeren in elektrische rolstoelen een estafettetocht ma ken door het land om aandacht te trekken voor de stichting. De start van de tocht was in 2012 in Kamperland. Dit jaar vertrekt de tocht uit Den Helder. KAMPERLAND - Een team van het korps Nationale Reserve (NatRes) geeft demonstraties bij de Lente- fair in Kamperland, zaterdag 7 juni. De fair strekt van het parkeerter rein bij het Rabobankkantoor tot in de Nieuwstraat. Een groep van de nationale reservisten komt vaardigheden tonen waarbij uit leg gegeven wordt over de vrijwil- ligerstaak die het korps heeft bij de Koninklijke Landmacht. De Fair biedt ook demonstraties van de brandweerblusgroep Kamper land. Er zijn 54 kramen, gevarieer- ZOMERACADEMIE ZEELAND: Spinoza en de uitingsvrijheid Met filosoof dr. Miriam van Reijen Mensenrechten en haatuitingen Door jurist dr. mr. Marloes van Noorloos Film 'Hannah Arendt' Met uitleg en discussie door filosoof en jurist prof. dr. Pi eter Ippel Aanmelden www.zomeracademiezeeland.nl Entree 50,- 25,- studenten) Provincie Zeeland de eettenjes en kinderspelen waar kinderen met een pas voor 3,50 eu ro aan mee kunnen doen. De op brengst is voor de verbouwing van de kerk van de Gereformeer de Gemeente aan de Veerweg. VLISSINGEN - Het ADRZ en de ge meente Middelburg zijn met el kaar in gesprek over een nieuwe bouwlocatie binnen Middelburg. Maar Vlissingen komt met een 'nog veel beter' voorstel. Naar aanleiding van de motie van de Vlissingse gemeenteraad, die unaniem de wens uitsprak te on derzoeken of het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg kan blijven, heeft de Middelburgse wethouder vorige week nog met de Raad van Bestuur van het ADRZ rond de ta fel gezeten. „Uit dat gesprek bleek hoe moeizaam het in Vlissingen gaat", zegt Szarafinski. „Ik snap wel dat het ADRZ daar niet op kan wachten. Onze grootste zorg is om de gezondheidszorg van al le inwoners van Walcheren te waarborgen." De criteria die het ADRZ han teert zijn goede bereikbaarheid en snelheid van het bouwproces. Szarafinski: „Dit stukje Mortiere was heel logisch, maar er is daar nog meer grond. Qua bereikbaar heid zou je er behalve de A58 ook de N57 bij kunnen betrekken. Wij hebben grond genoeg in Middel burg en we zullen het ADRZ in al les faciliteren." Rinus van Riel van de Raad van Bestuur zegt ook nog met de ge meente Veere te willen praten over mogelijke vestiging daar, maar Vlissingen zit er niet meer in. „Die gemeente heeft nooit een andere locatie ter beschikking ge steld dan de locatie in de Mortie re en die staat voor ons, gezien de motie van de gemeenteraad, niet meer bovenaan. Je mag gerust we ten dat wij behoorlijk onthutst over waren over de motie. In feite kun je zeggen dat Vlissingen de stekker uit deze locatie heeft ge trokken. Blijven aan de Koude kerkseweg is géén optie. Dat ge bouw is totaal ongeschikt. Rappor ten van gerenommeerde institu ten bevestigen dit zelfs. Dat raads leden in Vlissingen dit niet wil len accepteren, betreuren wij in hoge mate. Als zij zich zorgen ma ken over de leegte die wij achterla ten: het is onze grond, dus dat is ons probleem." Maar Vlissingen laat zich niet zo maar aan de kant schuiven. Er zit een nieuw college dat de stads- kaart er nog eens bij heeft gepakt. „Langs de Veerhavenweg, als je net van de snelweg komt, ligt nog een lap grond die zich perfect leent om een nieuw ziekenhuis te bouwen", zegt wethouder John de Jonge (LPV). „Het ligt direct aan de A58 en alle nieuwe wegen die nodig zijn rond een nieuw zie kenhuis kost het ADRZ niets, om dat wij toch al van plan waren die aan te leggen. Dat scheelt enorm. Er was zelfs al een rotonde ingete kend: ideaal. En hier is geen pers leiding die nog overkluisd moet worden, zoals in de Mortiere het geval was." En dan nog wat: „Iets verderop komt de marinierskazer ne. Daarvoor zijn prachtige aan sluitingen te bedenken met een nieuw ziekenhuis." Het college heeft haar enthousias me gisteravond geprobeerd over te brengen op de gemeenteraad, om zo snel mogelijk met een voor stel aan het ADRZ te komen. Wet houder De Jonge: „En dan wat ons betreft de spa de grond in." „Tips worden nog steeds met voorrang behandeld. Donderdag hebben we ook nog locaties be zocht waar ze mogelijk zou kun nen zijn en reddingshonden zijn ook nog beschikbaar voor onder zoek. Maar we zijn nu wel erg af hankelijk geworden van tips. En hoe minder meldingen we krij gen, hoe minder we kunnen zoe ken", legt Don uit. Loes Tevel (59) verdween op maandag 28 april. Ondanks inten sieve speurtochten door politie, fa milie en vrienden is de vrouw nog steeds niet gevonden. Ook haar fiets, een zilvergrijze elektri sche fiets van het merk Bikkel met grijze fietstassen, is nergens aangetroffen. Die blijft wel het be langrijkste aanknopingspunt voor de politie, zegt Don. „Als we die vinden, vinden we Loes Tevel ook." Zij kon vanwege haar medi sche conditie niet ver lopen. Ze was ernstig ziek en depressief. I Surrender sluit zaterdag de tweede editie van het benefietfestival Music for Wheels in Kamperland af. foto Marijn van Rij KAMPERLAND - Surrender is weder om de hoofdact op het muziekfesti val dat zaterdag de kade van de Kamperlandse haven bezet: Music for Wheels 2.0. De tweede editie van het benefietfestival wordt nog wat uitgebreider dan vorig jaar. www.stichtingonwheels.nl het MOGELIJK GEMAAKT DOOR: Vlissingen laat ADRZ niet los www.lentefairkamperland.nl door Wendy Wagenmakers door Maurits Sep MIDDELBURG - Na ruim drie weken is nog geen spoor gevonden van de vermiste Loes Tevel uit Middel burg. „Wij raken door onze moge lijkheden voor het onderzoek heen", zegt politiewoordvoerder Al- win Don.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62