Oplossing tor «csmanVKhaMö L JUWELIER MINDERHOUD Politie zal lidmaatschap motorclub vermelden ZEELAND 23 commentaar Topcoaches voor winnaars van Pop aan Zee mgg g?;'§s www.juwelierminderhoud.nl Wij hebben interesse in al uw sieraden heel of kapot. Bijv. Zeeuws, modern, bestek, munten, bloedkoraal en granaten. Maar ook losse kralen en rouwkralen. Wij taxeren het op reëele waarde en kopen contant in. Bei gauw vooreen afspraak. „Sinds 1970 heb ik geen verkie zing gemist. Het wordt langzamer hand tijd om het stokje door te ge ven, maar ik vind het nog veel te leuk. Ten diepste omdat ik vind dat democratie télt en dat, als je ziet wat er allemaal in de wereld gebeurt, je heel blij moet zijn dat dat hier ook mogelijk is. Als je daar een klein deel van kan uitma ken, dan voelt dat goed." Politicoloog Herman Lelieveldt komt ook zijn stem uitbrengen. „Een belangrijke dag voor de de mocratie? Nee, niet echt", zegt hij. Het zijn tweederangs verkiezin gen, vindt Lelieveldt. Doordat de opkomst gestaag daalt, boet het Europees Parlement aan gezag en legitimiteit in. „De verkiezingen zijn nu vooral een opiniepeiling voor de regeringen in de lidsta ten." Hij publiceerde er afgelopen zaterdag een artikel over in NRC Handelsblad. „Zoek het maar eens op. Het is een goed stuk." Ook in zorgcentrum Sint Willi- brord, eveneens in de luwte van het stadshart, is een stembureau ingericht. Daar is wat meer reu ring dan in de Gasthuiskerk. De bewoners van het centrum schui ven net aan voor de middagmaal^ tijd. „Is er al een kip geweest?", grapt een passant richting de le den van het stembureau. Voorzitter Willem van Kooten is echter niet ontevreden over de animo. De ochtend bracht al ruim tweehonderd stemmers op de been. „We hebben niet te klagen over de opkomst. Er zijn geen mo menten dat we zeggen: we heb ben al een kwartier niemand ge zien. Ik neem altijd wel wat mee om te lezen of werk te verzetten, maar de praktijk leert dat men al tijd zo binnenkomt dat dat nauwe lijks zin heeft." Een van de stemmers is de 74-jari- ge Erik de Vries. „Voor een deel ook uit gewoonte. Ik heb eigenlijk nog nooit verzuimd. Lastig is wel dat het allemaal onbekende na men zijn. Maar als je je een beetje hebt opgelet de laatste tijd, dan weet je wel waar de partijen voor staan. Er zijn wel héél veel par tijen: negentien. En daarmee mo gen we maar 26 van de 751 zetel tjes bezetten. Wat dat betreft is het heel betrekkelijk." Terug naar de Markt, wiiar het al leen maar drukker is geworden. Op het bankje voor het stadhuis zit het echtpaar Schouten uit Ro- senburg, gereed voor een stads wandeling. „We zijn op vakantie en hebben onze stempassen niet meegenomen. Maar we zouden toch niet gaan stemmen. Te wei nig interesse. Wat heeft het voor nut? Het is allemaal handjeklap. Neem dat heen en weer reizen tussen Straatsburg en Brussel. Nou, daar gaat je geld." Op het terras bij Cheerz zit Henk Kuijs, die ook geen enkele bood schap heeft aan de Europese ver kiezingen. „Ik heb de stempassen meteen verscheurd. Het is alle maal zo onduidelijk. Op wie moet je nou stemmen? Niemand weet het. Het is volledig onzichtbaar. En als je leest hoe er wordt gerom meld met dat presentiegeld... Op zulke zakkenvullers ga je toch niet stemmen?" Het gebruik van fos siele brandstoffen is slechter voor het milieu dan het ge bruik van windenergie. Maar niemand woont graag naast een windmolenpark. Plannen voor de aanleg van zo'n park stuiten steevast op heftig ver zet van omwonenden. Die om wonenden weren zich terecht, want het woongenot wordt aangetast en de waarde van het huis daalt. In Anna-Jacobapolder is een op lossing gevonden. De inwoners krijgen jaarlijks honderden eu ro's korting op hun stroomreke ning. De stichting Windmo lens NEE is inmiddels omge doopt in Windmolens Anna-Ja cobapolder. Dit lijkt een zeer acceptabel compromis. In het Belgische Rekkem keert Elec- trabel omwonenden van drie molens jaarlijks vijfduizend eu ro uit. Twintig jaar lang. De vraag rijst wat een gepaste tege moetkoming is. Het zou ener giebedrijven en omwonenden helpen als er een richtlijn komt voor de hoogte van de vergoe ding. MIDDELBURG - De winaars van de muziekwedstrijd Pop aan Zee worden dit jaar begeleid door Mar- tijn van Agt, John Coffey en Eefje de Visser. Van Agt coacht Going Dutch, John Coffey gaat aan de slag met the Shore Cries Attic en Eefje de Visser begeleidt sin ger-songwriter Dyl'N. Gitarist Van Agt behoort tot de top van de Nederlandse muziekscène. Hij speelt regelmatig met artiesten als Ilse DeLange en Anouk. De band John Coffey is een 'hard rockende bende belhamels'. Eefje de Visser neemt met haar eigen zinnige muziek een unieke plek in het poplandschap in. westkapelle arnemuiden De politie wil zo duidelijk maken dat clubs als de Heli's Angels of Satudarah 'criminele elementen' bevatten, aldus een woordvoerder van de politie Zeeland-West-Bra bant. Volgens hem is dit landelijk beleid. Afgelopen woensdag werd in Middelburg een hennepkweke rij met 74 planten opgerold. In het persbericht meldde de politie dat de 58-jarige verdachte lid is van Satudarah. In de sociale me dia werden hierover gisteren vra gen gesteld. Bestrijding van crimi naliteit gepleegd door leden van een OMG staat bovenaan het lijst je bij de politie. Dion Dinkelberg, president van het chapter Seaside van Satudarah zucht als hij van deze zaak hoort: „Dit heb ik nog niet eerder meegemaakt. Ze wil len ons in de media in een kwaad daglicht stellen. Ik word er een beetje misselijk van. Of we hier te gen een procedure beginnen? Tsja, zij hebben financieel een lan gere adem dan wij, dus wat moe ten we ermee. Ik zal er eens met de jongens over praten." VRIJDAG 23 MEI 2014 met om te stemmen I Even verderop: donderdagse drukte op de Markt in Middelburg, foto's Lex de Meester MIDDELBURG - Als een lid van een zogeheten Outlaw Motor Gang (OMG) in aanraking komt met de politie, zal zijn lidmaatschap van die motorclub nadrukkelijk ge noemd worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59