Zoektocht naar vrouw steeds lastiger Over een vrolijk dagje samen met de koning Niet alleen jongeren, maar ook ouders bepalen alcoholgebruik 66 Eigenlijk kan ieder meisje een prinsesje zijn en elk jongetje een prinsje SCHOUWEN-DUIVELAND 27 l^Hogazon.nl ■cnippinG weekenddiensten KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 48 77 Het optreden van De Ruiter was gebaseerd op haar boek 'De Ko ning Ik' Het verhaal gaat over haar eigen dochtertje Sara die sa men met het jongste prinsesje Ari- ane van Oranje op de peuterspeel zaal in Wassenaar heeft gezeten. Sara was aanvankelijk heel ver baasd dat Ariane geen 'prinsessen- jurk' droeg, maar in gewone kle ren naar school kwam. Hoe zou het zijn om in een paleis te wonen en zouden de prinsesjes thuis toch kasten vol met mooie kleren hebben?", vroeg Sara zich steeds af. „Eigenlijk kan Ieder meisje een prinsesje zijn en ieder jongetje een prinsje", hield De Ruiter haar dochter voor, maar om toch ook de fantasie van Sara recht te doen schreef zij het boek 'De Koning Ik', een grappig verhaal op rijm. De Zeeuwse illustratrice Karen Wullings maakte er de kleurrijke plaatjes bij. Met de koning in de gedaante van een koninklijke leeuw. Zij volgde opleidingen aan de Kunstacademies in Den Haag en Rotterdam en legde zich ver volgens toe op het schilderen van dieren, specifiek koeien. „Sinds zes jaar woon ik Scharendijke en ben ik me gaan specialiseren in het ontwerpen van trouwkaarten en geboortekaartjes. Zo ben ik ook in contact gekomen met Iris. Ik ben met veel plezier ingegaan op haar uitnodiging dit boek te il lustreren", vertelt Wullings. De Ruiter beschrijft in het boek hoe - met veel fantasie - een vro lijk dagje met de koning zou kun nen zijn. Om het verhaal goed tot zijn recht te laten komen in de grote groep peuters en kleuters ge bruikt zij de zogeheten vertelkast met uitvergrote afbeeldingen. De koning in het verhaal blijkt in zijn paleis een plafond met ster ren te hebben en inderdaad kas ten vol met mooie kleren, maar ook een bakfiets waarin hij met Sara en zijn hond Skipper naar de Seringenberg fietst voor een sma kelijke picknick. Eén van de hoog tepunten die Sara beleeft in het boek is het proeven van een 'Haag se kakker', een lekkere koek met onder meer rozijnen, boter aman delschaafsel en speculaaskruiden. De schrijfster had een doos vol 'Haagse kakkers' meegebracht naar Schouwen-Duiveland en deelde die samen met haar doch tertje Sara na de voorstelling uit aan de peuters en de kleuters. „Tips worden nog steeds met voorrang behandeld. Donderdag hebben we ook nog locaties be zocht waar ze mogelijk zou kun nen zijn en reddingshonden zijn ook nog beschikbaar voor onder zoek. Maar we zijn nu wel erg af hankelijk geworden van tips. En hoe minder meldingen we krij gen, hoe minder we kunnen zoe ken", legt de politiewoordvoerder uit Loes Tevel (59) verdween op maandag 28 april. Ondanks inten sieve speurtochten door politie, fa milie en vrienden is de vrouw nog steeds niet gevonden. Een zoektocht met honden in het Toorenvliedtpark in Middelburg, grenzend aan de Stromenwijk waar de vermiste vrouw woont, leverde afgelopen zaterdag niets op. Ook haar fiets, een zilvergrijze elektrisch rijwiel van het merk Bikkel met grijze fietstassen, is nergens aangetroffen. Die blijft wel het belangrijkste aankno pingspunt voor de politie, zegt Don. „Als we die fiets vinden, vin den we Loes Tevel ook." De vermiste vrouw kon vanwege haar medische conditie niet ver lo pen. Ze was ernstig ziek en de pressief. Ouders hebben invloed op het ge drag van de kinderen. Uit onder zoek blijkt dat als ouders geen dui delijk regels afspreken, kinderen sneller op jonge leeftijd gaan drin ken en ook vaker alcohol gaan con sumeren. Daarom is voorlichting aan de ouders opgenomen in het preventie- en handhavingsplan al cohol. „Het is natuurlijk vaak moeilijk, hoe ga je het gesprek met je kind aan over alcoholge bruik." Vooral in de leeftijd van 15 tot 18 is dat lastig, geeft Rabelink aan. Hij constateert dat jongeren in de laatste jaren niet alleen meer zijn gaan drinken, maar ook vaker naar sterke drank grijpen. Dat komt mede door de komst van mixdrankjes. De gemeente heeft -samen met andere gemeenten een plan opgesteld om niet alleen te voorkomen dat jongeren voor hun achttiende gaan drinken, maar ook hoe je moet handhaven in de horeca en in winkels. Om een goed beeld te krijgen wat er aan de hand is worden myste- rieguest ingezet. Deze jongeren proberen alcohol te pakken te krij gen in kroegen en winkels. Dat is een manier om te kijken wat nu de stand van zaken is. Dat geeft gelijk de mogelijkheid om over een tijd te kijken of de preventie- en handhaving z'n vruchten af werpt. De gemeente zet met het plan hoog in op het alcohol beleid voor jongeren. Zowel bij de voorlich ting als bij de handhaving wor den flink wat projecten opgezet. VRIJDAG 23 MEI 2014 Schrijfster Ilse de Ruiter (m) en illustratrice Karen Wullings (I) te midden van leerlingen van de Theo Thijssenschool. foto Ronald den Dekker ÏzChen &Eu»SKi5XïH?*PelLiLÏR door Ali Pankow ZIERIKZEE - 'Voorleestheater'noemt schrijfster Ilse de Ruiter het zelf en ze gebruikt er een 'vertelkastje' bij. Gisteren kwam ze samen met haar dochtertje Sara naar Schouwen-Dui- veland voor optredens bij obs Theo Thijssen in Zierikzee en cbs Helchersee in Scharendijke. Ilse de Ruiter, schrijfster door Maurits Sep MIDDELBURG - Na ruim drie weken is nog geen spoor gevonden van de vermiste Loes Tevel uit Middel burg. „Wij raken door onze moge lijkheden voor het onderzoek heen", zegt politiewoordvoerder Al- win Don. Zaterdag 24 en zondag 25 mei 2014 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Be reikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111 -412180. Spreekuur op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111 -412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Niet alleen kinderen, maar ook ouders moeten betrok ken worden bij het voorkomen van alcoholmisbruik bij kinderen. Dat vindt burgemeester Gerard Rabe- link. „Er is echt een bewustwor dingsproces bij ouders en de omge ving nodig", zegt hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57