De eerste mensen zijn over de streep Goes houdt over 2013 bijna twee miljoen over 66 Blijven aan de Koudekerkseweg is géén optie. Dat gebouw is totaal ongeschikt 26 SCHOUWEN-DUIVELAND ADRZ en gemeente Middelburg praten over nieuwe bouwlocatie. Maar Vlissingen laat zich niet zomaar aan de kant schuiven. m ZOMERACADEMIE ZEELAND: Het startevenement in sportcen trum Westerschouwen had best wat drukker gekund. Daar is ieder een het wel over eens, maar wel licht speelde het mooie weer toch wat parten. Dat was jammer voor de badminton, bootcamp of kara te. De poweryoga, bowls en mountainbike hadden juist wel de nodige belangstelling en ook bij de fitness zijn verschillende testen afgenomen en hebben zich mensen aangemeld voor een proefles. Vooral de poweryoga trok veel belangstelling. Een vorm van yoga waarbij je wat meer met het lichaam moet werken. Op het gras, tussen de bloeiende made liefjes en het geluid van fluitende vogels en de cirkelzaag van de ach terbuurman, dwongen de deelne mers aan de proefles zich in de meest vreemde poses; alles om de rug en buikspieren te versterken. De leden van de volksdansgroep waren voor de gelegenheid met z'n allen gekomen en kregen een extra les om te laten zien wat het volksdansen nu eigenlijk is. Veel nieuwkomers voor de groep wa ren er niet, maar dat vergalde het plezier in het dansen van de be staande groep niet. De vrijwilligers van de bowlsvere niging kregen zelfs wethouder Ad Verseput zo ver dat hij een balle tje ging werpen. Of hij een na tuurtalent is, vertelt het verhaal niet. Terugblikkend constateert sportdorpcoördinator Anouk Dale bout dat de doelgroep van het ini tiatief is gekomen: de niet meer zo piepjonge mensen die (weer) willen gaan bewegen maar nog niet precies weten hoe of wat. Want daar is het initiatief in eer ste instantie voor begonnen. Met z'n allen gezonder worden, sterkere spieren hebben waardoor je minder risico loopt op bijvoor beeld vallen. En misschien lukt het ook nog om een paar kilo's te verliezen. VLISSINGEN - Het ADRZ en de ge meente Middelburg zijn met el kaar in gesprek over een nieuwe bouwlocatie binnen Middelburg. Maar Vlissingen komt met een 'nog veel beter' voorstel. Naar aanleiding van de motie van de Vlissingse gemeenteraad, die unaniem de wens uitsprak te on derzoeken of het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg kan blijven, heeft de Middelburgse wethouder vorige week nog met de Raad van Bestuur van het ADRZ rond de ta fel gezeten. „Uit dat gesprek bleek hoe moeizaam het in Vlissingen gaat", zegt Szarafinski. „Ik snap wel dat het ADRZ daar niet op kan wachten. Onze grootste zorg is om de gezondheidszorg van al le inwoners van Walcheren te waarborgen." De criteria die het ADRZ han teert zijft goede bereikbaarheid en snelheid van het bouwproces. Szarafinski: „Dit stukje Mortiere was heel logisch, maar er is daar nog meer grond. Qua bereikbaar heid zou je er behalve de A58 ook de N57 bij kunnen betrekken. Wij hebben grond genoeg in Middel burg en we zullen het ADRZ in al les faciliteren." Rinus van Riel van de Raad van Bestuur zegt ook nog met de ge meente Veere te willen praten over mogelijke vestiging daar, maar Vlissingen zit er niet meer in. „Die gemeente heeft nooit een andere locatie ter beschikking ge steld dan de locatie in de Mortie re en die staat voor ons, gezien de motie van de gemeenteraad, niet meer bovenaan. Je mag gerust we ten dat wij behoorlijk onthutst over waren over de motie. In feite kun je zeggen dat Vlissingen de stekker uit deze locatie heeft ge trokken. Blijven aan de Koude kerkseweg is géén optie. Dat ge bouw is totaal ongeschikt. Rappor ten van gerenommeerde institu ten bevestigen dit zelfs. Dat raads leden in Vlissingen dit niet wil len accepteren, betreuren wij in hoge mate. Als zij zich zorgen ma ken over de leegte die wij achterla ten: het is onze grond, dus dat is ons probleem." Maar Vlissingen laat zich niet zo maar aan de kant schuiven. Er zit een nieuw college dat de stads- kaart er nog eens bij heeft gepakt. „Langs de Veerhavenweg, als je net van de snelweg komt, ligt nog een lap grond die zich perfect leent om een nieuw ziekenhuis te bouwen", zegt wethouder John de Jonge (LPV). „Het ligt direct aan de A58 en alle nieuwe wegen die nodig zijn rond een nieuw zie kenhuis kost het ADRZ niets, om dat wij toch al van plan waren die aan te leggen. Dat scheelt enorm. Er was zelfs al een rotonde ingete kend: ideaal. En hier is geen pers leiding die nog overkluisd moet worden, zoals in de Mortiere het geval was." En dan nog wat: „Iets verderop komt de marinierskazerne. Daar voor zijn prachtige aansluitingen te bedenken met een nieuw zie kenhuis." Het college heeft haar enthousias me gisteravond geprobeerd over te brengen op de gemeenteraad, om zo snel mogelijk met een voor stel aan het ADRZ te komen. Wet houder De Jonge: „En dan wat ons betreft de spa de grond in." Spinoza en de uitingsvrijheid Met filosoof dr. Miriam van Reijen Mensenrechten en haatuitingen Door jurist dr. mr. Marloes van Noorloos Film 'Hannah Arendt' Met uitleg en discussie door filosoof en jurist prof. dr. Pieter Ippel Aanmelden www.zomeracademiezeeland.nl Entree 50,- 25,- studenten) Provincie Zeeland De gemeente heeft het overschot onder meer te danken aan een uit kering in het gemeentefonds in december van een half miljoen en een meevaller op het gebied van de Wet Werk en Bijstand. Er was rekening gehouden met een stij ging van het aantal uitkeringsge rechtigden, maar dat bleef gelijk. Dat levert een voordeel van 370.000 euro op. Er waren ook enkele fikse tegen vallers, anders had het overschot nog hoger kunnen uitpakken. Het gaat dan bijvoorbeeld om de plan schadeclaim van 1,2 miljoen die Goes aan ontwikkelaar AW Be heer moest betalen vanwege de perikelen rond een perceel aan de Frans den Hollanderlaan. Ook moeten twee zogeheten schoolwoningen bij de brede school aan de Elvis Presleylaan eerder worden teruggenomen dan verwacht vanwege het dalen de leerlingenaantal. Een domper van een kleine vier ton, want de panden hebben nog een behoorlij ke boekwaarde. Wethouder Loes Meeuwisse is desondanks tevreden met het re sultaat van de jaarrekening. „Als we in de vorige collegeperiode niet al zo keihard hadden bijge stuurd, hadden we nu zeker een negatief saldo gehad." Toch is de gemeente nog niet zon der zorgen, waarschuwt ze. „On ze begroting voor volgend jaar staat in het teken van verdere be zuinigingen, vooral door de struc turele korting van een miljoen op het gemeentefonds." Goes is nog aan het lobbyen om die van tafel te krijgen, want volgens het be stuur wordt onvoldoende reke ning gehouden met de centrum functie die de gemeente bekleedt. Het overschot van 2013 wordt voor het grootste deel doorgescho ven naar lopende projecten, maar er wordt ook een substantieel be drag - 450.000 euro - opzij gezet voor nieuw beleid en er verdwijnt een halve ton in het spaarpotje voor het volgende themajaar. De jaarrekening komt op 26 juni aan de orde tijdens de vergade ring van de raadscommissie. Vlissingen laat het ziekenhuis niet los BURGH HAAMSTEDE - De eerste suc- cesjes zijn binnen. Sportdorp heeft een aantal mensen een klein duw tje in de rug kunnen geven om weer te gaan bewegen. Afgelopen zaterdag ging het sport dorp na weken van voorbereiden dan echt van start. Natuurlijk met een officieel tintje en wie Burgh-Haamstede binnen rijdt, kan het nu ook zelf lezen dat het een sportief spulletje is daar. Sportdorp heeft een aantal mensen een klein duwtje in de rug kunnen geven om weer te gaan bewegen. Burgh-Haamstede komt in bewe ging. Dat is het motto van Sport dorp Burgh-Haamstede. Verslaggever Melita Lanting volgt de komende periode het wel en wee van de organisatie en de deelnemers. Zie ook het weblog www.pzc.nl/sportdorp. door Wendy Wagenmakers Rinus van Riel, ADRZ MOGELIJK GEMAAKT DOOR: door Luc Oggel GOES - Goes heeft het jaar 2013 af gesloten met een positief saldo van 1,9 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarrekening. Meevallers uit Gemeente fonds en Wet Werk en Bij stand zorgt voor een posi tief saldo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56