'Inhoudelijk valt er heel goed samen te werken' Zaak overval uitgesteld KOOPZONDAG IN GOES SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Don Boscoschool Zeeuws Kampioen blankenburgh zierikzee - „Het onderwijsland- schap verandert. Enerzijds krij gen we allemaal te maken met de krimp en met teruglopende bud getten. Het zal steeds moeilijker worden de huidige scholensitua tie in stand te houden. Uiteinde lijk zal er toch iets moeten gebeu ren", zegt directeur André Koster van o.b.s. Theo Thijssen. Die krimp komt hem nu nog niet aan de ribben. Zijn school telt 137 leerlingen, waarvan 50 kleuters. Dat biedt een hoopvol toekomst perspectief. Maar toch: de nieuw bouwwijk Noorderpolder waar de ze brede school zojuist is geves tigd, wordt aanzienlijk kleiner dan gepland. „Het is ontzettend jammer dat de samenwerking tussen Radar en Obase nu is stilgezet. Het zag er in die duopresentatie bij de nieuwjaarsreceptie in de Nieuwe Kerk zo hoopvol uit. Zowel Kees van Damme van de protes tants-christelijke koepel als Ewald de Keijzer van de openbare scholen leken vol goede moed om langs de weg der geleidelijkheid tot nauwere samenwerking te ko men", constateert Koster. Het ver baast hem dat de ledenvergade ring van Radar zich nu heeft uit gesproken tegen deze verstandelij ke 'flirt' tussen beide onderwijs- koepels. „Om te mogen stemmen moet je lid zijn van die vereni ging. Dat lidmaatschap kost 12,50 euro. Dat zou voor sommige ouders een belemmering kunnen zijn. Het is ook zo dat een deel van de mensen die lid zijn, geen kinderen en soms zelfs geen klein kinderen meer op school heb ben." Koster zegt te begrijpen dat behoud van identiteit hoog in het vaandel staat bij dit soort proces sen. Hij heeft ook de ervaring dat met respect voor eikaars identi teit, in de praktijk uitstekend valt samen te werken. Als voorbeel den noemt hij contacten met col lega's uit openbaar en bijzonder onderwijs over projecten als 'Weer samen naar school' en de synergie bij overleg met het voort gezet onderwijs bij Pontes. Echt OeS _p mm^mm VAN 13.00 TOT 17.00 UUR Het duo wordt ervan verdacht op 15 december 2013 in Burgh-Haam- stede een 63-jarige man in zijn woning te hebben overvallen. De reden voor het uitstel is dat de bei de verdachten, de broer van Aneli to en het slachtoffer nog eens moeten worden gehoord. Daar naast wil B. dat haar zaak apart wordt behandeld. Alleen dan wil zij openheid van zaken geven. Op de bewuste avond werd bij het slachtoffer aangebeld. Hij dacht dat het een bekende was en deed open. Terwijl een vrouw vertelde hulp nodig te hebben, dook op eens een man op. Er ontstond een worsteling waarna het slachtoffer werd vastgebonden. Hij werd mis handeld om zijn pinpas en bijbe horende code te krijgen. De 63-ja- rige man werd geboeid achtergela ten met vijf gebroken ribben en een geperforeerde long. Nog de zelfde avond werd op verschillen de locaties in Nederland met de gestolen pas 4500 euro opgeno men. Mede naar aanleiding van het tv-programma Opsporing Ver zocht is het duo op 10 februari in Vlaardingen aangehouden. WESTKAPELLE - De Don Bosco school uit 's-Heerenhoek heeft woensdag het Zeeuws Kampioen schap Schoolvoetbal voor meisjes van de groepen 7 en 8 gewonnen. Zij stonden in de finale tegenover De Lonneboot uit Nieuw- en Sint loosland, Nederlands kampioen van vorig jaar. De wedstrijd ein digde in ï-i en strafschoppen wa ren nodig om de winnaar aan te wijzen. De meisjes uit 's-Heeren- hoek komen woensdag 4 juni uit in de Districtsfinale in Gilze. ^/o/yje-Sty/e Verborgen verhalen Plompe Toren De maand mei is Cultuur Monumenten Maand, met verschillende activiteiten en bezichtigingen. Zo worden zaterdag om 14.00 uur de verborgen ver halen van de Plompe Toren verteld. Hier is ook een fo to-expositie ingericht. Het complete overzicht van de activiteiten staat op natuur- monumenten.nl. Rondje Kunst in galeries en ateliers Zondagmiddag kunnen kunstliefhebbers in Burgh-Haamstede en om streken tijdens het 'Rondje Kunsf in verschillende gale ries en ateliers de werken van verschillende kunste naars bekijken. Dit kan van 12.00 tot 17.00 uur. Informa tie bij het VW-kantoor en op www.rondje-kunst.nl. Jeugddienst met gospelband Exodus Zondagochtend wordt in de Gereformeerde Kerk van Burgh-Haamstede een jeugd dienst gehouden. Hieraan zal gospelband 'Exo dus' uit Sliedrecht meewer ken. Deze dienst begint om 10.00 uur, inloop vanaf 09.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Platboslaan 1 in Burgh-Haamstede. Forellenviswedstrijd bij recreatieboerderij Zaterdag is er een forellen- viswedstrijd bij Recreatie boerderij van Langeraad, Weelweg 3. Opgeven via re- creatievanlangeraad.nl. De wedstrijd is van 09.00 tot 16.00 uur, verdeeld in drie sessies met steeds een half uur pauze en elke keer een andere visplek. Inschrijfkos ten 23,50 euro. Concert Marinierskapel Vrijdagavond treedt de Mari nierskapel der Koninklijke Marine vanaf 20.00 uur op in gemeenschapscentrum De Meulvliet in Tholen. De reden van het concert is het 50-jarig jubileum van muziekvereniging Euterpe. Kaarten zijn te bestellen via euterpe.nl/bestel. Meer infor matie via 06-45642070. VRIJDAG 23 MEI 2014 Radarschool De Schouw in Brouwershaven. Leden van Radar willen waarborgen voor behoud van de christelijke identiteit, foto Ronald den Dekker door Ali Pankow :ellig wiNi door Ad Roos MIDDELBURG - De 23-jarige Schie- damse Demi B. en haar 32-jarige vriend Anelito das F. S., die momen teel in een huis van bewaring ver toeft, zullen nog even moeten wachten voordat hun zaak door de Middelburgse rechtbank wordt be handeld. Mortiere Boulevard 34,4336 RA Middelburg T: 0118 417 929 - E: info@blankenburghbv.nl www.blankenburghbv.nl Tapijt «Vinyl Laminaat Parket Gordijnen Vitrage,* in betweens Zonwering Rails Roedrfs Onderhoudsmiddelen Projecten BURGHSLUIS BURGH-HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE THOLEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55