1 'i I I - - HETBEROEP 4 WONEN \MDl2)®[p fftWXötfcco €125.000 1 EP BIJ NADER INZIEN In de rubriek 'Wat koop ik voor...' in de krant van vo rige week - 16 mei - is een fout geslopen. De vraag prijs voor de portiekflat Boulevard Bankert 314 in Vlissingen is niet, zoals wij meldden, 398.000 euro. De juiste vraagprijs is 389.000 euro. Molendijk 25, Nieuw- en Sint Joosland €125.000 Ontwerper houten tuinmeubelen Het begon in 1993 allemaal met de fabricage van aardappelkisten voor de agrarische sector. Inmid dels handelt Herman Vervaet uit Westdorpe met Farmwood naast het akkerbouwbedrijf in stoere houten tuinmeubelen, blokhutten, tuinhuisjes en tuinhout. In de ambachtelijke werkplaats worden de producten ontworpen en afgemonteerd In de Kapittelstraat in Westdorpe, met uit zicht op de katholieke kerk, ligt een 'Gad- da-Da-Vida'. Het (voormalige) boerenerf is ingericht als showtuin vol houten tuin meubelen, pergola's, tuinhuisjes, tuin hout en aanverwante artikelen. Alles op voorraad en op maat leverbaar. De man achter Farmwood is Herman Vervaet. Naast het runnen van zijn kleine akkerbouwbe drijf was hij docent aan de middelbare land bouwschool in Goes. Via die opleiding had Ver vaet (62) contacten met boerenbedrijven en die hebben, zoals in die contreien gebruikelijk, ook meestal een zagerijtje. Vervaet had zijn oog la ten vallen op zestig kubieke meter prachtig hout en zijn inventieve handelsgeest en creativi teit deden de rest. Zo ontstond in 1993 Farm wood, de bedrijfsnaam vat de twee hoofdbezig heden van Vervaet mooi samen. Van akkerbouwer naar meubelontwerper en welhaast architect lijkt een grote stap, maar vol gens Vervaet valt dat allemaal reuze mee. „Het ontwerpen en het maken gaat wel, maar het verkopen, dat is het echte werk", zegt een goed lachse Vervaet. In de ambachtelijke werkplaats ontwerpt Vervaet de producten. Die worden de eerste keer ook helemaal vanaf de grond toe daar- gemonteerd. Als het ontwerp, zoals een tuintafel, stoelen, prielen of een hondenhok, bij de klanten in de smaak valt en goed ver koopt, dan worden alle losse houten elementen die nodig zijn voor het ontwerp al in de Balti- sche staten verzaagd en zo ingevoerd. Vervaet: „Het hout komt per schip binnen in de haven van Gent en wij halen dat dan zelf op en breng en het naar Westdorpe." Daar wordt alles dan secuur gemonteerd met schroeven en watervas te lijm. De meubels en sierelementen worden eerst nog helemaal opgeschuurd voordat ze bij de klant worden afgeleverd. De producten zijn gemaakt van massief genen- of vurenhout en dat wordt milieuvriendelijk geïmpregneerd voor jarenlang onbezorgd tuin- plezier. Ook andere houtsoorten kunnen wor den geleverd, zoals het nu heel trendy lariks- hout. Het tuinhout is een van de grote troeven van Farmwood. Palen, planken en liggers kun nen in alle maten worden aangeleverd, zelfs tot een lengte van 7,3 meter. De medewerkers van Farmwood, er zijn er in totaal vier, helpen graag mee om de gewenste maat voor klanten uit te zoeken. Het cliënteel komt uit Zeeuws-Vlaanderen en België, maar Farmwood levert door heel Nederland en België. Vijf jaar geleden opende Vervaet op het erf een enorme showroom waar klanten ook overdekt rustig kunnen rondkijken. Vervaet: De buitenverblijven en tuinkamers blijven ook dit jaar een trend. Een buitenkeu ken en loungeruimte hebben in de achtertuin is populair. Ze worden ook steeds groter, dan willen mensen een kamertje erbij om de kus sens en andere spullen op te bergen bijvoor beeld. We komen de maten altijd zelf meten, want het opmeten en ontwerpen van de tuinka mers is wel even een secuur werkje." Farm wood rekent vaste prijzen per vierkante meter. „Dat is overzichtelijk voor de klant en makke lijk voor ons." Vervaet is een man met hart voor het vak. Het sociale aspect spreekt hem het meest aan. „Ver kopen via internet is niks voor mij, beetje iets inpakken en opsturen. Ik verkoop het liefst aan mensen persoonlijk. Het is hier ook altijd druk, dus ik denk dat mijn 'ouderwetse' aanpak werkt." Vervaet nadert de pensioengerechtigde leeftijd. Hij is dan ook al langzaam op zoek naar een opvolger. „Als je handig bent en een harde werker, je hebt affiniteit met natuurlijke pro ducten en je wilt op een rijdende trein stap pen? Kom eens langs!" 1 SP Halfvrijstaand huisje (80 m2 woonoppervlak) uit 1906 met twee slaapkamers staat op een perceel van 239 m2. Keuken en badkamer zijn gedateerd, vloer en dak zijn geïsoleerd. Ide aal voor starters die rus tig willen wonen maar toch dicht bij Middel burg willen wonen. Ambachtelijk tuinhout blijft een stoere trend door Sheila van Doorsselaer Herman Vervaet; ambachtsman van Farmwood. fotografie Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48