WONEN 3 Ereprijs Waterstraal Eikels Tibuchina Mantelmeeuwstraat 3, Zierikzee VRAAG ANTWOORD VRIJDAG 23 MEI 2014 In deze wekelijkse rubriek, onder redactie van Jan van Mullem en Bauke Boersma, geven experts op het gebied van klussen, tuinieren, interieur en huishouden advies aan lezers. Het deskundigenpanel van deze week: TUINIEREN Romke van de Kaa is voormalig kweker, auteur van tal van tuinboeken en 'groencolumnist' voor dagbladen en vakbladen. Enkele jaren geleden zag G. Santen wat plantjes in zijn gazon. „Hier heb ik toentertijd niet veel aandacht aan be steed, maar ik weet nu dat het ere prijs is. Mijn gazon is nu voor een groot deel bedekt met dit onkruid. Is er een middel om dit te bestrijden, dooreen bepaald soort meststof of bestrijdingsmiddel? En hoe kan ik voorkomen dat de nog niet aangetas te delen van mijn gazon ook overwoe kerd worden door ereprijs?" „Laat het gras lang groeien, tot 20 cen timeter hoogte, en maai het daarna", is het advies van Romke van de Kaa. „Herhaal dit tot alle ereprijs verdwe nen is. Maar waarom zou je? Persoon lijk vind ik ereprijs mooier dan gras." Een gazon vol ereprijs. In de tuin van A. Bakker staat een gro te sneeuwbalstruik. „Elk jaar zit deze vol met zwarte luis. Kan ik dit op een of andere manier voorkomen of is er een vriendelijk bestrijdingsmiddel?" „Het vriendelijkste middel om luis te bestrijden, is een stevige waterstraal", weet Romke van de Kaa. „Maar beter nog: het optreden van luis kan wor den voorkomen door de struik meer water te geven in tijden van droogte." S. Botter nam vorig jaar in de herfst ei kels uit het bos mee. „We stopten er drie in een bloempot met potgrond. Daarvan is er 1 uitgelopen en die is nu zo'n 5 centimeter hoog. Kan dit eikje overleven of moet er wat aan de sa menstelling van de grond gebeuren? Het zou leuk zijn als hij doorgroeit." Romke van de Kaa is de brenger van goed nieuws voor S. Botter: „Ja, dit eikje kan overleven. Mits het water en mest krijgt en van tijd tot tijd in een grotere pot wordt gezet." Bij de behandeling van de Tibuchina stuitte C. de Meer op kleine, zwarte beestjes in de grond. „Eten zij de wor tels van de plant? Hoe bestrijd ik ze? Ik wil ze niet in de andere planten." „Knip de tibouchina terug in plaats van slappe takken te steunen", zegt Romke van de Kaa. „Was de potgrond van de wortels en pot de plant op in schone grond. Ik denk overigens niet dat de diertjes aan de wortels knagen, maar dat zal blijken bij het wassen." Zelf een vraag? Stuur een e-mail (indien mogelijk met een foto) naar wonen@depersdienst.nl Veel groen en veel rustkenmerken de omgeving van de Mantelmeeuwstraat. Ideaal voor kinderen, of juist voor oude ren. foto's Dirk-Jan Gjeltema Vraagprijs: 299.000 euro k.k. Bouwjaar: 1983 Soort woning: vrijstaande woning Woonoppervlakte: 106 m Perceeloppervlakte: 506 m Voordelen Volledig geïsoleerd en overal dubbel glas Garage met verwarming en elektriciteit Redelijk dichtbij het stadscentrum Basisschool op loopafstand Grote tuin (180 m*) Nadelen (N°g) geen volwaardige bovenverdieping Niet voor iedereen betaalbaar Interieur is wat ouderwets/verouderd In de tuin staat het vol zelfgekweekte groenten: aardappel, uien en toma ten. Het interieur oogt hier en daar wel wat gedateerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47