PZC Houtrot te lijf 6 7 DOE-HET-ZELF Memphis is terug De Memphisgroep, in 1980 opgericht door de postmodernistische ont werper Ettore Sotsass, luidde een nieuw designtijdperk in. Vorm hoef de niet langer functie te volgen, meubelontwerp ging communiceren met omgeving en gebruikers. De 'beweging' is terug: kleuren en patro nen zitten in de nieuwe stoffencollectie van het Deense HAY. Ze zijn van de hand van Natalie du Pasquier, medeoprichter van de Memphis groep. De opvallende prints (foto) zijn gebruikt voor bekleding van di verse meubels uit de nieuwe Wrong for HAY-collectie. Een Canadese familie nam de revival van de jaren tachtig in huis heel letterlijk: zij leefde een jaar lang alsof het 1986 was. Het kan ook iets minder extreem, met trends die doen denken aan drie decennia geleden. Chaotisch Swedish Ninja uit Malmö schopt graag tegen de gevestigde orde aan. Het merk heeft genoeg van de Scandinavische soberheid die almaar populair blijft. Vandaar dat ontwerpster Maria Gustavs- son een dikke knipoog naar de eighties geeft met haar nieuwste collectie genaamd Chaotic Love. Die voert ze uit in een moderne Memphisstijl. Resultaat: speelse - *gjjjeeubels met balpootjes en speel - se kleurencombinaties (foto). Modern jasje De Noorse ontwerpsters Vera Kleppe en Ashild Kyte - de crea tieve krachten achter het design merk Vera Kyte - fleuren de boel op met hun gloednieuwe, kleurrijke meubelcollectie van ge lakt staal en marmer, een materi aal dat in de jaren tachtig popu lair was en nu terug is. Ook het kleurgebruik doet denken aan der tig jaar geleden, maar oogt net iets frisser en up-to-date. Vooral wandplank Staged (foto), een plank met verschillende granie ten vormen waarmee een mini- landschap kan worden gemaakt, kan zo uit een woning in de jaren tachtig komen. Kleurrijk De Nederlandse ontwerper Maarten Baas was weer terug in Milaan na jaren van af wezigheid. En hoe! Met zijn kleurrijke cir cus maakte hij een statement tegen de jaar lijkse hysterie in de Italiaanse stad. Thssen de kermisattracties presenteerde hij samen met zijn team een serie ruw afgewerkte meubels in heldere tinten die in de jaren tachtig gangbaar waren. Even kleurrijk en eighties is de installatie uit het Terrazzo Project van de Zwitserse ontwerpers Stéphane Halmaï-Voisard en Philippe-Albert Lefebvre. Zij tonen een kast (foto) die zo van Sottsass zou kunnen zijn geweest. Volgens de bedenkers han gen de jaren tachtig in de lucht op dit mo ment. Wo www.maartenbaas.com www.terrazzoproject.com www.hay.dk;www.lachance.fr;www.nathaliedupasquier.com door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress en PR De eighties zijn terug www.swedishninja.com lr www.vera-kyte.com reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45