wm- Volharding en SVD gaan samen verder in het zaterdagvoetbal ft SRSt? SPORT 39 tr 2 Ml w KARAKTERISTIEK helft al met een bekeken schot in de linkerhoek op voorsprong ge zet; Bob Verweij deed die goal ze ven minuten later alweer teniet. Na een uur wilden Rick de Pun der en Frits Paap de bal afscher men, maar de speler tussen de twee in liet zich gemakkelijk val len en kreeg een vrije trap mee. Aanvoerder Jordy Zuidam ging achter de bal staan en schoot raak. Een kwartier voor tijd leek er nog een verlenging aan te komen toen Ray Kroon de bal steenhard bin nenkopte, maar daarna was Ver weij wederom uit een vrije trap trefzeker. Dit keer niet direct, maar met een kopbal onder doel man Bart van Wuyckhuyse door. En daarmee beslechtte hij het lot van Goes. „Het was onnodig tegen zo'n slechte ploeg als De Meern", meende De Nooijer. „Maar vorig jaar hebben we het net gered, dit keer zat het niet mee. Je moet dit ook een keer meegemaakt heb ben." Daarmee nam De Nooijer af scheid van Goes. Evenals Constan sia. Die leek daar overigens min der mee te zitten. Constansia's hersenen staan nou eenmaal in een directe lijn met zijn tong, zon der filter daartussen, zodat hij al tijd hardop zegt wat hij denkt: „Ze vroegen me net hoe ik dit ga verwerken. Nou, met twee bier en een sigaret in het sponsorho me, haha!" ■f i nog een ander probleem aan. „We hebben veel jongens in de selectie gehad die letterlijk wegliepen. Daarnaast hebben we vaak last ge had van pech, schorsingen en bles sures. Ik heb niet vaak met dezelf de elf kunnen spelen. Iedereen zal altijd zijn best gedaan hebben, maar dat was voor ons dit seizoen niet genoeg." Misschien dat mede daardoor de selectie van Goes nooit echt 'een team' werd, al is dat een vloeibaar begrip. Moet-je met zijn allen aan de bar in de kantine blijven han gen? Bij elkaar over de vloer ko men bij verjaardagen? Het is voor al belangrijk dat je binnen het veld met elkaar kunt lezen en schrijven en dat schortte er nogal eens aan dit seizoen. Wat dat betreft was de wedstrijd Goes-De Meern ook tekenend voor dit seizoen. Aardig wat kan sen voor Goes, ook aardig wat om zeep geholpen, domme tegen- goals en een aantal arbitrale beslis singen die aan te vechten waren. Zoals bij de 1-2. Tom de Bonte had de thuisploeg in de eerste Sinds 2007 werken Volharding en SVD al samen bij de jeugd. De ene helft van de thuiswedstrijden wordt op het complex van Vol harding gespeeld, de andere helft bij SVD. Deze lijn wordt nu door getrokken bij de senioren. Vanaf het seizoen 2014-2015 zullen er vier mannenteams en één vrou wenelftal spelen onder de naam Volharding/SVD of SVD/Volhar- ding (na één seizoenshelft wor den de clubs in de naam omgewis seld). „Het is niet uit nood geboren", zegt Daniël Rijk, de voorzitter van Volharding. „We hebben niet te weinig leden om zelfstandig door te kunnen blijven gaan. Maar de vraag om ook bij de se nioren samen te gaan, kwam vanuit de jeugd. Jeugdspelers die onder de gezamenlijke vlag had den gevoetbald, moesten een keu ze maken als ze doorgingen naar de senioren. Dat was een beetje raar. Vandaar dat we nu ook bij de volwassenen samengaan." De speeldag wordt de zaterdag. SVD was al een zaterdagclub, ter wijl Volharding op zondag voet balde. Het eerste team zal gaan spelen in de vierde klasse en krijgt Frans Ceton als trainer. Hij is nu de coach van Volharding. Van een fusie is geen sprake. „Het zit er ook niet in dat we snel zul len fuseren", vertelt Rijk. „Dat- komt doordat Volharding onder een stichting hangt en SVD een omnisportvereniging is. Vanaf vol gend seizoen werken alleen de voetbaltakken samen en alleen op sportief gebied. Volharding en SVD houden wel hun eigen be stuur en ook hun eigen boekhou ding. Vanaf 2015 gaan we pas op die gebieden samen." Zowel de voetbalbond KNVB als de gemeente Borssele, waar beide dorpen deel van uit maken, staat achter de plannen van de vereni gingen. TVvee judoka's naar EK onder 18 jaar De twee Zeeuwse judoka's Mauk Moerman en Chantal Walhout zijn gisteren gese lecteerd voor het EK onder achttien jaar. Beiden zijn lid van JudoGoes. De zeventienjarige Moer man komt uit in de klasse -81 kilo. De Goesenaar is de Nederlands kampioen in zijn leeftijdsklasse en zal zijn debuut maken op het EK. De zestienjarige Wal hout doet mee in de klasse -70 kilo. Zij is woonachtig in Stavenisse. Vorig jaar werd ze op het EK onder achttien jaar in Tallinn zevende. Het jeugd-EK wordt dit jaar van 4 tot en met 6 juli ge houden in Athene. Coese poolbiljarters winnen derby De streekderby in de regio nale eerste klasse van de poolcompetitie tussen Road- house Roadies en Here Goes Nothing eindigde in een 4-2-overwinning voor de Be- velandse gasten. Bij Road- house Roadies won Abel van de Sande na een lange af wezigheid in het straight Ri- nus Witte voegde er een ze ge aan toe. Bij Here Goes Nothing stelden Gino de Ruyter (2x), Vincent Peenen en Henk Diepstraten daar vier punten tegenover. Boogschutter Peijer net naast podium Ingrid Peijer uit Kamper land is tijdens het Dutch Pa ra Archery Tournament, een invitatietoernooi voor para lympische handboogschut ters, net naast het podium beland. Het ervaren lid van het nationale team reikte tot de strijd om het brons, maar verloor daarin. Versendaai verliest bij debuut Sander Versendaai uit Oost- kapelle heeft gisteren zijn debuut gemaakt in het Ne derlands elftal onder vijf tien jaar. Hij begon tegen Duitsland (2-0-nederlaag) in de basis. Na de eerste helft werd de Walchenaar gewis seld. Versendaai was overi gens niet de enige Zeeuw in het veld. Nazario de Fretes uit Middelburg speelde het hele duel. Corn Boys zonder te spelen omhoog De voetballers van Corn Boys promoveren naar de vierde klasse van het zon dagvoetbal. De ploeg uit Sas van Gent zou in de nacompe- titie tegen BW63 spelen, maar dat team uit Bergen op Zoom is door de KNVB na zware ongeregeldheden tij dens een regulier competie- duel uit de nacompetitie ge haald. VRIJDAG 23 MEI 2014 aan zichzelf te wijten Goes-De Meern 2-3 (1-1). 10. Tom de Bonte 1-0,17. Bas Verweij 1-1, 60. Jordy Zuidam 1-2, 76. Ray Kroon 2-2, 82. Bob Verweij 2-3. Scheidsrechter M.K. Rampersad (Rotterdam). Gele kaarten: Jona than Constansia en Raymond Wolff (beiden Goes). Bob Verweij (De Meern). Aantal toeschouwers: 260. Opstelling Goes: Bart van Wuyck- huyse; Trung Tran (36. Rick de Punder), Frits Paap, Shannon Braaf- hart jr. (40. Menancio Weeda), Roycel James; Jonathan Constan sia, Gert-Jan Tierie, Raymond Wolff, Ray Kroon; Tom de Bonte, Sinan Coban. I Goes-aanvaller Ray Kroon, de maker van de 2-2, treurt over de degradatie. Na twee seizoenen keert Goes terug naar de eerste klasse, foto Johan van der Heijden door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De voetbalvereni gingen Volharding uit Ovezande en SVD uit Driewegen gaan na de zomer op sportief vlak helemaal samen. Twaalf maanden later volgt nog een samensmelting op zowel bestuurlijk als financieel ge bied. GOES MIDDELBURG ALMERE KANDEL SAS VAN GENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39