RCS ontslaat trainer Van Aerde 38 SPORT NACOMPETITIE Swift wacht spannende slotronde Elftal verliest thuis Eindronde van ABM ICT Cup Tachtig kilometer wandelen Bertens, Rus en Huta Galung nog in race voor hoofdtoernooi van De Meern (2-3) en degradeert daardoor naar de eerste klasse van het zondagvoetbal. voor in het Groene Boekje van w enorm, maar dat mag geen ex De korfballers van Swift weten zaterdag rond 17.15 uur of ze kampioen zijn in de eerste klasse. De Middelburgse ploeg speelt om 16.00 uur thuis tegen Valto. Tegelijkertijd is in Leiden het duel Pernix-Kinderdijk. Swift en Pernix gaan samen na dertien van de veertien speelrondes aan kop met 21 punten. De beide tegenstanders van zaterdag staan laag. De verwachting is daarom dat de twee nummers één zullen winnen. Maar ja, de spanning kan ook te hoog worden. Laat er een van de ploegen een steekje vallen? Valt er geen beslissing, dan volgt er een week later een extra duel. En daarin kan het alle kanten op. Thuis speelde de ploeg van trainer Den nis Plantinga gelijk tegen Pernix (12-12) en uit werd het 13-11 voor de Leidenaren. In de overige competities met Zeeuwse ploegen zijn de beslissingen al lemaal al bijna gevallen. Voor de overgangsklassers TOP en Tjoba staat er zaterdag bijvoorbeeld niets meer op het spel. In Matchpoint '72, de zaal van tafeltennisvereni ging Arnemuiden, worden zaterdag de eindron den van de jaarlijkse ABM ICT Cup gespeeld. Het toernooi is toe aan de halve finales, die van af 11.00 uur worden gespeeld. Dat gebeurt in de vorm van twee achtkampen. De beste vier van beide kampen maken daarna aan het einde van de middag via een afvalsys- teem uit wie er eindwinnaar wordt. De zaal van ttv Arnemuiden bevindt zich in de plaatselijke Korenbloemlaan. In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 mei start om 24.00 uur de Kennedymars van Bergen op Zoom (bij Café De Raayberg) naar de boula- vard van Vlissingen. Er kan gekozen worden voor de afstanden 75 en 80 kilometer. Wie dat te ver vindt, kan ook om 5.30 uur in Hansweert beginnen aan de wandeltocht over 45 kilome ter. De deelnemers hebben verplichte rustpauzes in Hansweert en 's-Heerenhoek. Een andere regel is dat men een snelheid aanhoudt tussen de 6 en 7,5 kilometer per uur. Het verschil tussen de 75 en 80 kilometer zit 'm in een extra lus van 5 kilometer in Vlissingen. De organisatie is in handen van wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars. GOES - „Het is dit hele seizoen al tijd net niet", brieste trainer Gé- rard de Nooijer nogmaals. „Net niet genoeg kwaliteit, net niet ge noeg doelpunten..." Uiteindelijk degradeerde Goes gisteravond. Na een 1-1-gelijkspel in de uitwed strijd ging de Bevelandse zondag club thuis met 2-3 onderuit tegen De Meern. Door het verlies komt er een einde aan twee seizoenen in de hoofdklasse. „Heb je de scheidsrechter al gefeli citeerd, Gérard?", fluisterde burge meester René Verhulst de trainer van Goes in zijn oor. Tien tellen later kwam de scheidsrechter van dienst net langsgelopen. Verhulst: „Hé scheids, gefeliciteerd hè!" Al veel vaker dit seizoen was de leidsman bij wedstrijden van Goes de kop van Jut. Vaak terecht, soms was men gewoon op zoek naar een manier om zich af te rea geren. „Maar het komt niet door een scheidsrechter dat we nu de graderen", was De Nooijer al snel bij zinnen. „We hebben het aan onszelf te wijten, we riepen het over onszelf af. Dit seizoen waren we vaak voetballend gezien de be tere ploeg, maar je moet ook goals voorkomen en de kansen die je krijgt benutten. We hebben het in veel wedstrijden zelf weggege ven." Vele verdedigende fouten en vele gemiste kansen leidden Goes naar de nacompetitie. Onnodig volgens de kritische Goes-volgers, gezien de individuele kwaliteiten van de spelers. Maar ook enigs zins begrijpelijk als men kijkt naar de vele problemen bij de Be velandse hoofdklasser. Het woord 'rust' kwam dit sei zoen maar met één betekenis tjoes: ae tija tussen ae eerste en de tweede helft. Het was, zeker de laatste maanden, roerig bij de club. Verschillende muitende spe lers, een voorzitter die opstapt en toch weer terugkeert, een conflict met de hoofdsponsor, spelers die volgens de club zouden verlengen maar daar zelf nog niets vanaf wisten, een 'geschorste' trainer, ga zo maar door. De Nooijer: „In de groep leven zulke zaken cuus zijn. Maar voor De Nooijer was het dit seizoen, de randzaken niet meere kenend, sowieso een lastige klus. Goudhaantjes als Jonathan Cons- tansia en Tom de Bonte werden soms geflankeerd door kleine, bange kuikentjes in het veld. „Er zit niet genoeg kwaliteit in deze selectie", constateerde De Nooijer al eens eerder dit seizoen. Na de wedstrijd van gisteren kaartte hij Bertens, zelf de mondiale num mer 151, moet het in de tweede ronde van de kwalificaties voor het Grand Slamtoernooi op het Franse gravel opnemen tegen de Amerikaanse Melanie Oudin. Arantxa Rus bereikte ook de twee de kwalificatieronde door Ljoed- mila Kitsjenok uit Oekraïne in drie sets te verslaan (6-2 4-6 6-2). De nummer 145 van de wereld treft nu Timea Bacsinszky uit Zwitserland, die een Nederlands onderonsje voorkwam door Ri chel Hogenkamp uit te schakelen (3-6 2-6). Indy de Vroome strandde giste ren in de tweede ronde. De tennis ster uit Cromvoirt moest buigen voor Timea Babos uit Hongarije: 6-7 (6) 3-6. Bij de mannen is Jesse Huta Ga lung nog maar één overwinning verwijderd van een plek in het hoofdschema van Roland Garros. De Nederlandse tennisser plaats te zich donderdag met een zege op de Tbnesiër Malek Jaziri voor de derde en beslissende ronde van de kwalificaties. Hij won de partij met 6-3 6-3. RCS had een moeilijk seizoen in de tweede klasse van het zondag voetbal. Het draaide niet bij de Walchenaren en uiteindelijk werd de ploeg met 22 punten laat ste, met degradatie naar de derde klasse tot gevolg. „Maar de slech te resultaten zijn mij niet door het bestuur aangerekend", vertel de Van Aerde. „Het is ook niet dat er iets mis was tussen mij en de spelersgroep. De spelers heb ben in principe niets met deze si tuatie te maken." Tlissen de regels door liet Van Aerde doorschemeren dat er een verschil van inzicht was tussen hem en anderen in het begelei dingsteam rond de eerste selec tie. „Ik heb een bepaalde manier van werken", vertelde de Bevelan der. „En die is eigenlijk wel bij ie dereen bekend. Ik heb gezegd: de anderen zullen daar het komende seizoen in mee moeten gaan. Toen is het één en ander geës caleerd. Afgelopen maandag is er nog een verzoenend gesprek geweest, waarbij de hele staf en het hoofdbestuur aanwezig wa ren. Ik heb toen nogmaals dui delijk gemaakt wat mijn waar den, normen en regeltjes zijn. Na afloop zei het bestuur zich te gaan beraden en vervolgens kreeg ik op woensdag een tele foontje." Voorzitter Wessel Vermeulen wil de gisteravond slechts kwijt dat het ontslag het gevolg was van voortschrijdend inzicht. „Als be stuur hadden we geen goed ge voel meer om door te gaan", zei hij. „Velen zullen het niet begrij pen, maar die weten dat ook niet wat er precies speelt. Dat weten wij wel, maar we gaan over zo'n interne zaak niet naar buiten tre den." voor de volledige agenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 24 MEI Goes heeft afzink '«v-.-r.'r - ZATERDAG 24 EN ZONDAG 25 MEI door Mitchell Minnaard PARIJS - Tennisster Kiki Bertens heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van het kwa lificatietoernooi voor Roland Gar ros. De Wateringse rekende don derdag in twee sets af met de Tsje chische Lucie Hradecka, de num mer 128 van de wereld: 6-1 6-2. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Voetbalvereniging RCS heeft woensdagavond trainer Romeo van Aerde de laan uit ge stuurd. Dat maakte de club een dag later via Twitter bekend. De Goesenaar noemde het ontslag 'vreemd en wrang'. „In de winter stop hebben we het contract nog met twee jaar verlengd. En een paar maanden later moet je toch nog weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38