30 ZEELAND FOUR FREEDOMS AWARDS De laureaten van de Four Freedoms Awards zijn in meer of mindere mate bekend. Maar er zijn nog veel meer bekende gasten aan wezig die een rol te vervullen hebben. Van de meesten is morgen wel een glimp op te vangen, als je op de juiste plek staat. Koning Willem-Alexander en koningin Maxima Het koninklijk echtpaar heeft geen bijzondere functie in de ceremonie, maar is als gast aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards. Prinses Beatrix Ook prinses Beatrix zal als gast aanwezig zijn bij de ceremonie. Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven Prinses Margriet reikt samen met Anna Eleanor Roosevelt de internationale Four Freedoms Award uit aan het Internationaal Comité van het Rode Kruis en de Internationale Federatie van Rode Kruis en Rode Halve Maanvereni- gingen. Premier Mark Rutte Programma Four Freedom Awards Heet de genodigden welkom en reikt samen met James Roosevelt jr. de award voor de vrijheid van godsdienst uit aan prins El Hassan bin Talal van Jordanië. Commissaris van de Koning Han Polman Polman is voorzitter van de Roosevelt Stichting. Hij opent en sluit de ceremonie in de Abdij. Burgemeester van Middelburg Harald Bergmann Bergmann heeft geen officiële functie in de ceremonie, maar is als burgemeester van Middelburg gastheer. Hoge gasten bij uitreiking 09.45 uur Gasten arriveren bij de Balanspoort van het Abdijcomplex. 10.30 uur Koninklijke gasten komen aan bij de Balanspoort. 11.00 uur Begin ceremonie: - Binnenkomst. - Muziek van hoornkwartet van de Koninklijke Landmacht. - Opening door Commissaris van de Koning Han Polman. - Welkom door premier Mark Rutte. - Toespraak door Anna Eleanor Roosevelt. - Luisteren naar het uitspreken van de Four Freedoms door president Roosevelt op 6 januari 1941 - Uitreiking award voor de vrijheid van meningsuiting aan Maryam Durani. - Lied van de Vrijheid door Middelburgs Kamerkoor. - Uitreiking van de award voor de vrijheid van godsdienst aan prins El Hassan bin Talal van Jordanië. - Uitreiking van de award voor vrijwaring van gebrek aan dr. Hawa Abdi Diblaawe, vertegenwoordigd door haar dochter dr. Deqo Aden Mohammed. - Intermezzo. - Uitreiking van de award voor de vrijwaring van vrees aan Malala Yousafzai. - Uitreiking van de internationale Four Freedoms Award aan het Internationaal Comité van het Rode Kruis en de Internatio nale Federatie van Rode Kruis en Rode Halve Maanverenigin- gen. - Battle Hymn of the Republic, gezongen door Isabel Provoost. - Toespraak namens de familie Roosevelt door Tracy Roosevelt. - Afsluiting door Commissaris van de Koning Han Polman. 12.30 uur Einde ceremonie, begin receptie en lunch in de kloostergangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30