Het kroegterras op Facebook, Facebook op het kroegterras F 26 WALCHEREN FOUR FREEDOMS FILOSOFIEDAG 30 MEI WWW F8URFREED0MS NL Barcodes ADRZ en gemeente Middelburg praten over nieuwe bouwlocatie. Maar Vlissingen laat zich niet zomaar aan de kant schuiven. ZOMERACADEMIE ZEELAND: VLISSINGEN - Het ADRZ en de ge meente Middelburg zijn met el kaar in gesprek over een nieuwe bouwlocatie binnen Middelburg. Maar Vlissingen komt met een 'nog veel beter' voorstel. Naar aanleiding van de motie van de Vlissingse gemeenteraad, die unaniem de wens uitsprak te on derzoeken of het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg kan blijven, heeft de Middelburgse wethouder vorige week nog met de Raad van Bestuur van het ADRZ rond de ta fel gezeten. „Uit dat gesprek bleek hoe moeizaam het in Vlissingen gaat", zegt Szarafinski. „Ik snap Blijven aan de Koudekerkseweg is géén optie. Dat gebouw is totaal ongeschikt wel dat het ADRZ daar niet op kan wachten. Onze grootste zorg is om de gezondheidszorg van al le inwoners van Walcheren te waarborgen." De criteria die het ADRZ han teert zijn goede bereikbaarheid en snelheid van het bouwproces. Szarafinski: „Dit stukje Mortiere was heel logisch, maar er is daar nog meer grond. Qua bereikbaar heid zou je er behalve de A58 ook de N57 bij kunnen betrekken. Wij hebben grond genoeg in Middel burg en we zullen het ADRZ in al les faciliteren." Rinus van Riel van de Raad van Bestuur zegt ook nog met de ge meente Veere te willen praten over mogelijke vestiging daar, maar Vlissingen zit er niet meer in. „Die gemeente heeft nooit een andere locatie ter beschikking ge steld dan de locatie in de Mortie re en die staat voor ons, gezien de motie van de gemeenteraad, niet meer bovenaan. Je mag gerust we ten dat wij behoorlijk onthutst over waren over de motie. In feite kun je zeggen dat Vlissingen de stekker uit deze locatie heeft ge trokken. Blijven aan de Koude kerkseweg is géén optie. Dat ge bouw is totaal ongeschikt. Rappor ten van gerenommeerde institu ten bevestigen dit zelfs. Dat raads leden in Vlissingen dit niet wil len accepteren, betreuren wij in hoge mate. Als zij zich zorgen ma ken over de leegte die wij achterla ten: het is onze grond, dus dat is ons probleem." Maar Vlissingen laat zich niet zo maar aan de kant schuiven. Er zit een nieuw college dat de stads- kaart er nog eens bij heeft gepakt. „Langs de Veerhavenweg, als je net van de snelweg komt, ligt nog een lap'grond die zich perfect leent om een nieuw ziekenhuis te bouwen", zegt wethouder John de Jonge (LPV). „Het ligt direct aan de A58 en alle nieuwe wegen die nodig zijn rond een nieuw zie kenhuis kost het ADRZ niets, om dat wij toch al van plan waren die aan te leggen. Dat scheelt enorm. Er was zelfs al een rotonde ingete kend: ideaal. En hier is geen pers leiding die nog overkluisd moet worden, zoals in de Mortiere het geval was." En dan nog wat: „Iets verderop komt de marinierskazerne. Daar voor zijn prachtige aansluitingen te bedenken mét een nieuw zie kenhuis." Het college heeft haar enthousias me gisteravond geprobeerd over te brengen op de gemeenteraad, om zo snel mogelijk met een voor stel aan het ADRZ te komen. Wet houder De Jonge: „En dan wat ons betreft de spa de grond in." Mensenrechten en haatuitingen Door jurist dr. mr. Marloes van Noorloos Provincie Zeeland Over de voor- en nade len van sociale media is al veel gezegd en ge schreven. De een vindt dat de kracht ervan over schat wordt, de ander zweert erbij en ziet zelfs geen reden meer om ook nog een website in de lucht te houden. Wat je er echter ook van vindt: je ontkomt niet aan de vaststelling dat sociale netwerken onlosmake lijk zijn verbonden met internet. Alleen even inzoomen op het ge bruik van Facebook in Nederland is al veelzeggend genoeg: 8,9 mil joen Nederlanders van 15 jaar en ouder maken er gebruik van. Als je een website beheert en op zoek bent naar interactie met je pu bliek, dan is het in ieder geval raadzaam ook de mogelijkheden van sociale media te verkennen. Voor Middelburg Dronk en zuster sites is Facebook ook een plat form van belang. Op onze pagi na's daar plaatsen we de mooiste foto's en verhalen van de eigen lijke sites, om de doodeenvoudige reden dat ons bereik er groter is en mensen er makkelijker kun nen reageren op bijdragen. Wij er varen Facebook als een kruising tussen een promotie- en een com municatiekanaal. Toch nemen we het medium ook weer niet al te serieus. Veel men sen ervaren het netwerk als een virtuele kroeg of als 'een digitale dorpspomp'. Er wordt gelachen, geroddeld en geouwehoerd. Nieuwtjes worden er razendsnel doorverteld, maar er wordt ook ge sproken over dat wat er op tv was of is, over voetbal en het weer. Over alles, kortom, wat mensen bezighoudt. Dat die sfeer zich goed leent voor het luchtige karak ter van kroegverhalen moge dui delijk zijn. Maar soms zijn sociale netwerken meer dan een promotie- of com municatiekanaal. Zo nu en dan zijn ze opeens als een spiegel of éen verlengstuk van het analoge leven. Een Middelburgse actie, deze maand, is daar een mooi voor beeld van. Toen een paar Middel burgers de Facebookpagina 'Bui tenbad Middelburg' begonnen en iedereen opriepen een badeendje in de bouwput te gooien, als lu diek protest tegen het al jaren uit blijven van initiatieven rondom de beruchte bouwput aan de Zuid singel, vonden wij het een goed idee bij die actie aan te haken. Wij waren niet de enigen. Binnen twee weken werd de actie opge pikt door talloze andere pagina's en gaven 2750 mensen blijk van hun waardering in de vorm van een Facebookduimpje. Foto's, idee ën en andere bijdragen stroom den via alle kanalen binnen. Di verse media besteedden aandacht aan de actie. Het initiatief was daarmee al geslaagd. Op dat mo ment was de enige doelstelling tenslotte het genereren van aan dacht. Het leuke van dit 'burgerinitia tief is dat het verder reikt dan de digitale wereld. Ook op straat en in de horeca van de stad gonsde het van de badeendverhalen. Ge kochte eendjes werden ook daar verdeeld, en eendenwerpers spra ken af op het terras, voordat zij naar de bouwput togen. Eenmaal ter plekke werden er uiteraard tal loze selfies geschoten, die meteen naar de pagina Buitenbad Middel burg werden verstuurd. Je zag de digitale en analoge wereld letter lijk met elkaar versmelten. Voor even waren de Facebookpagi- na's als kroegen en de kroegen als Facebookpagina's. Aanmelden www.zomeracademiezeeland.nl Entree 50,- 25,- studenten) Horeca op Walcheren Spinoza en de uitingsvrijheid Met filosoof dr. Miriam van Reijen Film 'Hannah Arendt' Met uitleg en discussie door filosoof en jurist prof. dr. Pieter Ippel Badeendjes en ander zwemspeelgoed in de bouwput in Middelburg, naar aanleiding van de oproep op Buitenbad Middelburg, foto Lex de Meester laat net niet los Vlissingen ziekenhuis door Wendy Wagenmakers Rinus van Riel, ADRZ MOGELIJK GEMAAKT DOOR: door Edwin Mijnsbergen Rob van Hese en Edwin Mijnsber gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26