Goes houdt over 2013 bijna twee miljoen over Recreatieappartementen in bestaande schuur 1 I I Zoektocht vermiste Loes Tevel steeds moeilijker I Liever drie dan twee wielen 66 Het 'samenwonen' kan ook voor fricties zorgen. Maar tot nu toe gaat het goed 24 WALCHEREN WONEN EN ZORG Wijkvereniging Griffioen en Zorgstroom willen buurtbewoners bij elkaar brengen in Hof't Seijs. BSSZ9Dkhm" EP De gemeente heeft het overschot onder meer te danken aan een uit kering in het gemeentefonds in december van een half miljoen en een meevaller op het gebied van de Wet Werk en Bijstand. Er was rekening gehouden met een stij ging van het aantal uitkeringsge rechtigden, maar dat bleef gelijk. Dat levert een voordeel van 370.000 euro op. Er waren ook enkele fikse tegen vallers, anders had het overschot nog hoger kunnen uitpakken. Het gaat dan bijvoorbeeld om de plan schadeclaim van 1,2 miljoen die Goes aan ontwikkelaar AW Be heer moest betalen vanwege de perikelen rond een perceel aan de Frans den Hollanderlaan. Ook moeten twee zogeheten schoolwo- ningen bij de brede school aan de Elvis Presleylaan eerder worden teruggenomen dan verwacht van wege het dalende leerlingenaan- DRIEWIELFIETS Ook is het de bedoeling de bijbe horende dienstwoning als beheer derswoning te gaan gebruiken. In de plannen wordt de realisatie van drie tweepersoons-, drie zes- persoons- en twee achtpersoons- recreatieappartementen voorge steld. Een deel van de oude wa genschuur moet dienst doen als tal. Een domper van een kleine vier ton, want de panden hebben nog een behoorlijke boekwaarde. Wethouder Loes Meeuwisse is desondanks tevreden met het re sultaat van de jaarrekening. „Als we in de vorige collegeperiode niet al zo keihard hadden bijge stuurd, hadden we nu zeker een negatief saldo gehad." Toch is de gemeente nog niet zonder zor gen, waarschuwt ze. „Onze begro ting voor volgend jaar staat in het teken van verdere bezuinigingen, vooral door de structurele korting van een miljoen op het gemeente fonds." Goes is nog aan het lob byen om die van tafel te krijgen, want volgens het bestuur wordt onvoldoende rekening gehouden met de centrumfunctie die de ge meente bekleedt. Het overschot van 2013 wordt voor het grootste deel doorgescho ven naar lopende projecten, maar ook wordt 450.000 euro opzij ge zet voor nieuw beleid en ver dwijnt een halve ton in het spaar potje voor het volgende thema jaar. De jaarrekening komt op 26 juni aan de orde tijdens de verga dering van de raadscommissie. MIDDELBURG - Nu wijkvereniging 'Griffioen de Wijk' al bijna vijf maanden in de welzijnsruimte van woonzorgcentrum Hof't Se ijs huist, kan voorzitter Harry Christiaansen maar één conclusie trekken. „We waren bang dat we onze vrijheid zouden kwijtraken, maar het is erg meegevallen. De muziek kan nog steeds hard." Gis teren werd het nieuwste woon zorgcentrum van Middelburg offi cieel geopend. Hof't Seijs is de laatste schakel in de vorming van woonservicezo- nes in Middelburg. Die zones - waarmee de stad landelijk voorop loopt en naam heeft gemaakt - zijn gewone wijken, waarin alle voorzieningen aanwezig zijn of zijn toegevoegd die nodig zijn om ouderen zo lang mogelijk zelfstan dig te kunnen laten wonen. Daar om zijn er winkels, een welzijns ruimte, appartementen en zorg- steunpunten. In Hof 't Seijs biedt Zorgstroom verschillende vor men van wonen en zorg voor mensen die niet meer zelfstandig kunnen wonen. Wilhelmina Meulenberg is met haar 99 jaar de oudste bewoner van Hof't Seijs. Ze verhuisde in december vorig jaar vanuit de zorginstelling Swerf-Rust en dat bevalt haar erg goed. „Ik heb hele goede herinneringen aan de intie me sfeer bij Swerf-Rust. Het was even wennen hier, maar het is ab soluut een goede plek om te wo nen." In de welzijnsruimte, waar aller lei activiteiten worden georgani seerd in samenwerking met Stich ting 'Griffioen de Wijk', kan Meu- lenberg zomaar de vijfjarige Sem Schaal je tegen het lijf lopen en dat is nu precies de bedoeling. Di recteur van Zorgstroom Léon Phernambucq: „In samenwerking met de wijkvereniging willen we bewoners zoveel mogelijk bij acti viteiten in de welzijnsruimte be trekken." Aan de andere kant voorziet hij ook dat het 'samenwo nen' kan zorgen voor fricties door geluidsoverlast bijvoorbeeld, maar tot nu toe worden daar vol gens hem goede afspraken over ge maakt. Voor Meulenberg hoeven de geza menlijke activiteiten niet zo. Zij mengt zich liever met leeftijdsge noten dan met jonge mensen. Ze verwacht zich dan ook niet vaak naar het welzijnscentrum te bege ven. Toch ziet buurtbewoonster Lygia Schaalje, moeder van Sem, de voordelen in van gezamenlijke activiteiten. Schaalje: „Ik werk hier in het restaurant en ik vind het heel leuk om jongeren en ouderen met elkaar te zien spe len. Soms hoor je ouderen daarna een woordje zeggen dat ze nor maal nooit gebruiken, zoals top pertje." OPEN DAG HOF T SEIJS fietsenstalling en het is de bedoe ling een ander deel in te richten als recreatieruimte met speeltoe stellen. B en W verlenen nu onder voor waarden medewerking aan het project omdat in het bestem mingsplan de procedure Nieuwe Economische Dragers (NED) is opgenomen, Zo is complete sloop van de bestaande schuren niet toe gestaan en dient de beheerderswo ning permanent te worden be woond. Na ondertekening van een planschade- en samenwer kingsovereenkomst kan de omge vingsvergunning worden aange vraagd. Kom morgen binnenkijken bij Hof 't Seijs tijdens de Open dag! Zaterdag 24 mei 10:30 -16:00 uur Criffioenstr. 40 in Middelburg „Tips worden nog steeds met voorrang behandeld. Donderdag hebben we ook nog locaties be zocht waar ze mogelijk zou kun nen zijn en reddingshonden zijn ook nog beschikbaar voor onder zoek. Maar we zijn nu wel erg af hankelijk geworden van tips. En hoe minder meldingen we krij gen, hoe minder we kunnen zoe ken", legt Don uit. Loes Tevel (59) verdween op maandag 28 april. Ondanks inten sieve speurtochten door politie, fa milie en vrienden is de vrouw nog steeds niet gevonden. Ook haar fiets, een zilvergrijze elektri sche fiets van het merk Bikkel met grijze fietstassen, is nergens aangetroffen. Die blijft wel het be langrijkste aanknopingspunt voor de politie, zegt Don. „Als we die vinden, vinden we Loes Tevel ook." Zij kon vanwege haar medi sche conditie niet ver lopen. Ze was ernstig ziek en depressief. door Luc Oggel GOES - Goes heeft het jaar 2013 af gesloten met een positief saldo van 1,9 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarrekening. MIDDELBURG - Steeds meer ouderen durven niet meer op de fiets te stappen omdat ze bang zijn om te vallen. Dat maakt ze een stuk minder mobiel. Het al ternatief is over te schakelen van twee naar drie wielen. In sportcomplex de Kruitmolen in Middelburg vond gisteren een instructiedag plaats waar drie- wielfietsen konden worden bezichtigd en uitgeprobeerd, foto Lex de Meester door Wendy de Jong KOUDEKERKE - Het college van B en W van Veere steunt de plannen voor de realisatie van verschillende recreatieappartementen in de be staande schuur aan de Galgeweg 3 in Koudekerke. Buurtgenoten vinden elkaar in Hof 't Seij s door Wendy de Jong en Maurits Sep Léon Phernambucq Hof 't Seijs is het nieuwste woon zorgcentrum van Zorgstroom in Middelburg. Het vervangt het oude Swerf-Rust Het complex staat in de Griffioen straat en biedt drie vormen van wonen en zorg: verpleeghuis, volle dig pakket thuis en zorghotel. Ook is er een welzijnsruimte waar met Stichting 'Griffioen de Wijk' activiteiten worden gehouden. Zaterdag houdt Zorgstroom een open dag in Hof 't Seijs. Die duurt van 10.30 tot 16.00 uur. Er zijn rondleidingen tussen 10.30 en 11.30 en tussen 13.30 en 16.00 uur. De hele dag is er live muziek, er zijn activiteiten voor kinderen en er worden babbelaars gebakken. Hof1S«ijs Kijk voor meer info op 20rgstr00m.nl Zo r gstroom door Maurits Sep MIDDELBURG - Na ruim drie weken is nog geen spoor gevonden van de vermiste Loes Tevel uit Middel burg. „Wij raken door onze moge lijkheden voor het onderzoek heen", zegt politiewoordvoerder Al- win Don.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24