Dode bij bedrijfsongeval Westdorpe Strijd om het ADRZ is begonnen 2, 3 en 4 Wonen CDA en D66 lijken de grootste partijen bij de Europese verkiezingen te worden. PW verliest. De PvdA lijkt zich te handhaven. EENS 72% ONEENS 28% VRIJDAG 23 mei 2014 Zonnig, af en toe een bui, 20 Trends die doen denken aan drie decennia geleden Europese verkiezingen De uitreiking van de Four Freedoms Awards levert 500 manuren werk op 8000 bloemen in roze en oranje tinten kleine winst, maar blijft gelijk op drie zetels. Coalitiegenoot PvdA lijkt met de schrik vrij te komen. De partij zou haar drie zetels be houden, maar zakt wel onder de 10 procent aanhang. Daarmee zou de PvdA voor het eerst in haar ge schiedenis klop krijgen van de SP, die wel de grens van 10 procent in zicht heeft en daardoor klimt van twee naar drie zetels. GroenLinks koerst af op een ver lies van drie naar twee zetels. ChristenUnie/SGP winnen vol gens de exitpoll aanhang maar blijven in zeteltal gelijk: twee. De Partij voor de Dieren lijkt na twee mislukte pogingen voor het eerst een zetel in het Europees Parlement te bemachtigen. Voor ouderenpartij soPlus is het waar schijnlijk in één keer raak. Beide partijen lijken met naar verwach ting 4 procent van de stemmen, precies de kiesdrempel te halen. De exitpoll van Ipsos geeft nor maal een goede indicatie van de werkelijke uitslag, die pas zondag bekend wordt gemaakt. Wel han teert het bureau een onzeker heidsmarge van tot 2 procent punten. Dertig verschillende soorten, voornamelijk rozen Een boog van vier meter hoog en breed DEN HAAG - D66 mag zich de grote winnaar van de Europese verkie zingen noemen. De uitgesproken pro-Europese partij mag volgens de eerste prognoses rekenen op ruim 15 procent van de stemmen, goed voor vier van de in totaal 26 Nederlandse zetels in het Euro pees Parlement. De democraten vechten een span nende strijd uit met het CDA om de eerste plaats. De christendemo craten staan voorlopig op verlies, maar lijken de schade beperkt te kunnen houden, zo blijkt uit de exitpoll van Ipsos Synovate. Net als D66 zou het CDA rond de 15 procent uitkomen, met een lichte voorsprong voor de democraten. In 2009 stemde nog een op de vijf kiezers op het CDA. Volgens Ipsos heeft iets meer dan een op de drie mensen de moeite genomen om naar de stembus te gaan. Het voorlopige opkomstper centage ligt op 37 procent. Voor de PW dreigt een sof. De partij van Geert Wilders pakte uit met een felle campagne tegen Eu ropa, maar staat op een verlies van twee zetels, van vijf naar drie. DESTELLING Over de toedracht van het onge val kon de politie gisteravond geen mededelingen doen. Mede werkers van de arbeidsinspectie waren, geassisteerd door politie agenten, tot laat in de avond bezig met onderzoek. Het slachtoffer is geen werkne mer van Fassaert Beton, produ cent van betonproducten, liet een politiewoordvoerder desgevraagd weten, maar van een ander, door de woordvoerder niet nader aange duide onderneming. WESTDORPE - Bij een bedrijfsonge val op het fabrieksterrein van Fas saert Beton bij Westdorpe (Axel se Sassing) is donderdagavond rond half zeven een 58-jarige man uit de gemeente Terneuzen om het leven gekomen. De man is vermoedelijk bij werk zaamheden bekneld geraakt in een fabrieksinstallatie. Twee am bulances, diverse brandweerwa gens en een traumahelikopter wa ren snel ter plekke, maar hulp mocht niet meer baten. niet Vlissings grondgebied is. Grond genoeg in Middelburg. Maar ook in Vlissingen, zegt het nieuwe college daar. Dat stelt voor om het nieuwe ziekenhuis te bouwen bij het voormalige Olau- terrein. Dan nog een financier 'kiezen', zoals ADRZ-bestuurder Rinus van Riel het uitdrukt. Staan investeerders soms in de rij? „Daar zult u van opkijken." VLISSINGEN - Er is nog geen geld en nu moet er ook weer een nieu we locatie worden gevonden. Toch weet het ADRZ zeker dat ze in 2017 een nieuw ziekenhuis heeft, op Walcheren. Dat zal waarschijnlijk niet 'Vlis- singen-Noord' in de Middelburg se Mortiere zijn. Die locatie laat het ADRZ los. Ze praat met de ge meente Middelburg over een an dere locatie in Middelburg, die UW MENING 298 reacties Ik ga stemmen Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 121 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 door Laurens Kok Regeringspartij WD haalt een Bloemist Jaap Wisse uit Heinkenszand kleedt de Nieuwe Kerk aan voor de Four Freedoms Awards foto Izaak Verkeste Dat nieuwe ziekenhuis op Walcheren komt er nooit O pagina 26 Vlissingen laat ziekenhuis niet los door Wendy Wagenmakers Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1