Aan concept muziekfestival wordt niet getornd Hulst begint 'ruilwinkel' voor hulp over en weer Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Man (52) dreigde met kruisboog Een 52-jarige Axelaar is gis terochtend aangehouden in Axel, nadat hij een 19-jarige stadgenoot op het Szydlows- kiplein in Axel had bedreigd met een geladen kruisboog. Na de arrestatie bleek de 52-jarige ook nog vijf zwaar den bij zich te hebben in zijn auto. Volgens de politie heeft de bedreiging vermoe delijk te maken met een con flict in de relationele sfeer. Mantelzorgers ontmoeten elkaar Steunpunt Mantelzorg van Porthos Sluis houdt vanmid dag een mantelzorgmiddag op locatie. Die vindt plaats in strandpaviljoen Breskens aan Zee, ter hoogte van de Promenade. Iedereen kan tussen 14.00 uur en 16.00 uur terecht voor een praatje en een drankje met iets lek kers. Kosten: 4 euro. Tropisch dansen' in The Lane The Lane in Oostburg trans formeert zaterdag weer even tot 'tropisch oord'. Van af 20.00 uur kan iedereen er dansen op de swingende klanken van de salsa, kizom- ba, merengue, zouk en bachata. Om 21.00 uur is er een workshop en de moge lijkheid in te schrijven voor lessen. Entree kost 5 euro. Nieuwe skatebaan is nogal gehorig De nieuwe skatebaan op het veldje aan de Schutters- straat in IJzendijke wordt goed gebruikt, maar het ska ten maakt vrij veel lawaai, vinden omwonenden. De dorpsraad gaat nu met de aannemer en de gemeente Sluis bekijken of het materi aal zo kan worden aangepast dat het stunten en springen minder geluid maakt. Inventaris van kerk in de verkoop De inventaris - waaronder meubels, trappen, kande laars - van de vorig jaar ge sloten katholieke kerk in Sas van Gent wordt zaterdag ver kocht op de Markt. Iedereen kan tussen 9.30 uur en 15.30 uur komen kijken of er iets interessants tussen staat. Voorjaarsconcert van Sint Cecilia Koninklijke Harmonie Sint Cecilia houdt zaterdag een voorjaarsconcert in de Hon- tenissehal in Kloosterzande. Het jeugdorkest treedt ook op. Koor Terra Sancta uit Lamswaarde is te gast en er is een verrassingsoptreden. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Cijfers van de kaartverkoop heb ben de heren niet, maar een naam als Levellers, de headliner, is voor velen toch een onbekende. Sa man: „Het is een grote band. Zoek ze maar eens op Youtube op." Het concept van Graauwrock (een opkomende band, een gevestigde naam en een feestelijke afsluiter) is ook dit jaar in ere gehouden. Mister and Mississippi begint naam te maken, het Britse Level lers neemt fans uit Engeland mee en WC Experience zorgt onge twijfeld voor een kolderieke apo theose. Een dag vóór Graauwrock, 28 mei, staat Road to Graauwrock op het programma. De winnaar daarvan mag een dag later op nieuw op de voetbalvelden van w Graauw opdraven. Onder meer Clear Clamour uit Goes en de Middelburgse band Going Dutch maken kans op die uitverkiezing. Red Scarves, met Kai Merckx uit Sint Jansteen als zanger, heeft af gezegd. „De Road is wel een suc ces. Vestrock en Rock Around the Brigde hebben nu ook zoiets", al dus De Caluwé, die verantwoorde lijk is voor bandselectie. Win naars van de talentenstrijd ko men geregeld bovendrijven. Sa man: „Racoon wilde zich eens in schrijven voor één van de eerste edities, toen ze nog niet bekend waren. Ze waren een dag te laat, waardoor ze niet mee konden doen. Stefany June heeft ook een keer gewonnen en staat dit jaar zelfs op Rock Werchter. Daar zijn we toch trots op." Nieuw dit jaar is dat kinderen tot dertien jaar gratis naar binnen mogen, mits onder begeleiding van een volwassene. 'We helpen' is een landelijk initia tief waaraan zorginstellingen Cu- ramus en ZorgSaam, stichting Hulst voor Elkaar en de gemeente Hulst handen en voeten gaan ge ven. Ze hebben daartoe afgelopen week samen een overeenkomst ondertekend. Het werkt vrij simpel. Wie be hoefte heeft aan hulp, meldt zich aan op de internetsite www.we- helpen.nl. Ook mensen die vrij willig een handje willen toeste ken, bieden daar hun diensten aan. Zo moet een soort ruilwinkel van diensten ontstaan, waarvan iedereen de vruchten kan pluk ken. Stichting Hulst voor Elkaar, die al allerlei voorzieningen zoals huis houdelijk hulp regelt, is de spil in het web van het nieuwe initiatief. Wie trouwens anoniem zijn dien sten wil aanbieden of om hulp wil vragen, kan dat ook. Hulst voor Elkaar zorgt dan voor de be middeling. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl „Og. kWHt.»t W^be,aa,barePri|iel "JA DONDERDAG 22 MEI 2014 ZEEUWS-VLAANDEREN 25 AXEL BRESKENS OOSTBURG IJZENDIJKE SAS VAN GENT KLOOSTERZANDE Miss Montreal was in 2011 de grote publiekstrekker van Graauwrock. archieffoto Camile Schelstraete door Bob Maes GRAAUW - Carlo Saman en Frank de Caluwé verwachten voor Graauwrock dit jaar een minder grote opkomst dan voorgaande ja ren. Saman: „We hebben last van Vestrock, dat een week later is. Mensen gaan daardoor kiezen. Die euro geven ze maar één keer uit." Meer informatie over de kaartver koop op www.graauwrock.nl/tickets HULST - Het moet een begrip wor den in de gemeente Hulst: 'We hel pen'. En dat staat voor: mensen bie den elkaar over en weer hulp aan, bij het doen van boodschappen, een klusje in huis of gewoon ie mand opzoeken voor de gezellig heid. - Verbouwen - Isolaranda beglazing - Re novafan Infer aakveUIg hang- an tl uitwerk - Oroo» en klein onderhoud - Maken van tekeningen - Kozijnen en trappen Aanvragen bouwvergunningen - Al uw hout kan op maat gezaagd en geaehaaft werden Albert Plesmanweg 2-A 4462 OC OOM 0113 216677 of 0113 - 561177

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69