ZEEUWS-VLAANDEREN Bekentenis Inzameling voor geleidehonden geslaagd Opstelten: Noodnummer 112 in principe overal bereikbaar, maar niet met de mobiele telefoon. Koeien gered bij brand in schuur vlak bij Sluis almanak 28 en 29 32 en 33 Tien Zeeuwen voor Europees DONDERDAG 22 mei 2014 21 Wim Kieft sluit aan in rij verslaafde voetbalprofs DEN HAAG - Onderzoek moet uit wijzen waar in de grensstreek het onmogelijk is om noodnummer 112 te bellen met een mobiele tele foon. Honderd procent GSM-dek- king is niet mogelijk. Minister Ivo Opsteken (Veilig heid en Justitie) schrijft dat in ant woord op vragen van het CDA en de PvdA. ii2 is 'in principe altijd bereikbaar', schrijft Opstelten aan de Tweede Kamer. „Er zullen al tijd plekken zijn waar men niet kan bellen met een mobiele tele foon, zoals in bosrijk gebied of in parkeerkelders." Ook zijn weersomstandigheden van invloed en kunnen antenne masten niet zomaar overal wor den bijgeplaatst. Bovendien zijn voor grensregio's afspraken ge maakt met buurlanden over de maximale sterktes van de signa len van netwerken. Dit om versto ring van eikaars netwerken te voorkomen, schrijft de minister. Wanneer iemand in een grens streek 112 belt maar via een buiten lands netwerk terecht komt bij een Belgische of Duitse alarmcen trale, wordt direct doorverbon den met de iuiste meldkamer in Nederland. Hierover zijn afspra ken gemaakt tussen de meldka mers in de grensregio's. Opstelten raadt mensen aan zoveel mogelijk via een vaste lijn naar 112 te bel len. Het kabinet zegt geen cijfers te hebben over hoe vaak het mis gaat. Wel zijn van verschillende grensregio's en grensgemeenten klachten ontvangen. Ook is niet bekend in welke gebie den de grootste problemen zijn. Het ministerie van Economische Zaken zoekt uit waar er witte vlekken in de GSM-dekking zijn. HEILLE - Bij een brand in een land- bouwschuur in Heille bij Sluis zijn in de nacht van dinsdag op woensdag dertien koeien gered. Eigenaar Rinny Focke vertelde dat de dieren eerst de schuur niet uit wilden, tot de band van een trac tor ontplofte. Buren ontdekten de brand rond middernacht en waarschuwden Focke. Het vuur was vrij snel on der controle. De brandweer is gis teren nog wel uren bezig geweest om smeulend hooi en stro weg te halen. Boerderijcamping Oud Heille maakt deel uit van het getroffen bedrijf. Gasten hebben geen hin der ondervonden van de brand. De wind stond van de camping af. Zwijgen als het graf wil wel eens helpen, als je iets hebt uitgehaald waarvan justitie vindt dat het niet mag. Dat had die man die voor een relatief eenvoudig akkefietje in Mid delburg terecht stond goed in zijn oren geknoopt. Hij ontkende alles en zweeg verder in alle talen. Hoe dan ook kwam de officier van justi tie met een eis. Want dat moet nu eenmaal. Een weekje spinhuis. En, zo vroeg de rechter, of meneer nog iets te zeggen had eer zij een vonnis velde. „Ja, dat heb ik zeker. Als u mij vrijspreekt, dan beloof ik u dat ik het nooit meer zal doen." Duidelij ke taal en onbedoeld eindelijk een volledige bekentenis. Zelden keek een officier van justitie zó tevreden. naar witte vlekken Onderzoek door Jeffrey Kutterink HULST - „Hoeveel het er zijn? Ik heb echt geen flauw idee. Ik ben gestopt met tellen bij 7925, maar het zijn er echt zo ontzettend veel meer", zegt Jean-Paul Mahu van kin deropvang Kindervilla Reyntje in Hulst Monique Boussen van zorgstichting Curamus heeft het slimmer aangepakt: zij heeft gewogen. Er ligt hier voor 160 kilo aan dopjes en dat is wat in één week in Hulst is opgehaald. Diverse organisaties in Hulst, waaronder de Kindervilla, Curamus en sportcentrum Delta zamelen al enige tijd plas tic (limonade)doppen in ten bate van het Belgisch Cen trum van Geleidehonden. Voor het opleiden van één blindengeleidehond zijn ruim 27 miljoen plastic dopjes no dig. Die worden gerecycled tot pallets en de opbrengst daarvan gaat naar de geleidehondenstichting. Het Zeeuws-Vlaamse initiatief van deze stichting komt van La- ra Blaakman (12) uit Oostburg. „Ik ken een blinde jongen van acht jaar en die wil graag een geleidehond als hij wat ouder is. Daarom heb ik deze actie opgezet Het loopt goed en ik ben eigenlijk best wel trots." De kinderen van de Kindervilla leverden gisteren de week- opbrengst in op het terrein van De Blaauwe Hoeve in Hulst. De doppen werden in ontvangst genomen door Daniëlle Polderman, zelf visueel beperkt. Na het inleveren van de doppen kregen alle kinderen een pannenkoek. De doppen van de stroop waren daarna verdwenen, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65