De stip moet gezet in Renesse Pand Omoda is imposant, maar op deze plek? ZA 24 MEI 2014 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Piet Polderman voorzitter PvdA DAM EN SHÏPREPAÏR VLISSINGEN RENESSE - 'Stip op de horizon', 'toekomstvisie', 'uitdagingen aan gaan'. De bekende kreten die ste denbouwkundige bureau's plegen te gebruiken tijdens presentaties vlogen ook de inwoners en onder nemers in Renesse gisteravond weer om de oren. Het was de startbijeenkomst voor het opstel len van het Masterplan (de toe komstvisie) voor het dorp voor pak 'm beet de komende 20 jaar. Wethouder Ad Verseput memo reerde het in zijn openingspraat je: het werd tijd. „In mijn vorige politieke leven werd er al over ge sproken." Het was vervolgens aan Martijn Niehof van het steden bouwkundig bureau om uit te leg gen wat er het komende jaar gaat gebeuren, want zo lang duurt het voor het plan klaar is. Hij gaf rui terlijk toe dat hij nog maar drie weken betrokken is en nog niet al les weet. Hij gaf ook aan in het Pinksterweekend te komen om te kijken, sfeer te proeven en met mensen te praten, al is dat laatste misschien niet echt handig tij dens het drukste weekend van het jaar. Na de inleidende woor den konden de inwoners en on dernemers zelf aan de slag. Vertel len of opschrijven wat zij vinden, wat hun eigen plannen zijn of wat moet veranderen. ZlERlKZEE - Piet Polderman uit Burgh-Haamstede is de nieuwe voorzitter van de PvdA op Schou- wen-Duiveland. De oud-wethou der van Vlissingen volgt Albert de Vries op die het bestuur ver laat. Polderman woont in Burgh-Haamstede en werkt bij de gemeente Amsterdam. Ook Gertjan van der Salm uit Burghsluis is uit het bestuur ge gaan. Hij wordt opgevolgd door Anne van Mil uit Oosterland. Van Mil wordt secretaris van het afde lingsbestuur. De overige bestuursleden zijn Raymond Stouten, penningmees ter, Dirk van der Graaf, lid en Huug Winfield, lid. ZlERlKZEE - De bal werd wel heel snel teruggekaatst. Een persoonlij ke verzuchting over het nieuwe distributiecentrum en hoofdkan toor van schoenengigant Omoda, in januari in een opwelling op Twitter gespuid (Telkens weer verbaasd over deze planologische uitwas bij Zierikzee'), leidde per kerende post tot een reactie van het bedrijf. 'Zou je het leuk vinden om een rondleiding te krijgen?'Tja, waarom niet? En dus gistermiddag - schoenen helaas vergeten te poetsen - aange schoven bij de lange rij zakelijke relaties die voorafgaand aan de of ficiële opening door het immense complex werden rondgeleid. Busi ness Park, zo heet dit jongste stadsdeel van Zierikzee. 'Dé loca tie voor bedrijven die zichtbaar willen zijn!', slogant de gemeente blijmoedig. Daar valt weinig op af te dingen, want de nieuwbouw van Omoda kan eigenlijk nie mand ontgaan. En er zijn maar weinig mensen die géén mening hebben over het pand. 'Dit gebouw verzacht de overgang naar Zierikzee', tekende deze krant op uit de mond van ar chitect Erik van den Bos. Je kunt met minstens zoveel recht verde digen dat de stad aan het zicht wordt onttrokken. Of dat het een inbreuk op het landschap is. Eigenaar Lourus Verton, die sa men met zijn broer Wilhelm de gasten bij de deur ontvangt, kent de kritiek uiteraard. Maar, zegt hij, het is een keuze van de ge meente geweest om juist hier een bedrijventerrein te maken. Omo da was hard aan een groter onder komen toe, maar wilde graag in bakermat Zierikzee blijven. Dus was dit de aangewezen plek voor nieuwbouw, aldus Verton. Ze heb ben geprobeerd de massaliteit te breken en het pand zo mooi mo gelijk te maken. Eerlijk is eerlijk, van binnen is het een indrukwekkend gebouw. Het hoofdkantoor straalt kwali teit uit en is stijlvol ingericht, met zorg voor detail. Alleen al de en tree, met een enorme kroonluch ter gemaakt van 1485 grote, glim mende schoenenlepels en een trap die is bekleed met waterbuf- felleer. Of de 'kantine', een bena ming die geen recht doet aan de grand café-achtige ruimte waar het aangenaam loungen moet zijn. De kantoren ogen minimalistisch, streng bijna, zonder dat het onple zierig is. Het uitzicht is zelfs we relds. De marketingafdeling op de tweede verdieping kijkt tot voor bij de Zeelandbrug; de vergader ruimte even verderop lijkt boven al gebouwd als tribune voor de polder aan gene zijde van de pro vinciale weg. Publieksfavoriet tijdens de rond leiding is het centrale magazijn, met tien meter hoge stellingen die ruimte bieden aan 200.000 schoenenparen. Rap manoeuvre rende dames - er solliciteerden op vallend genoeg geen heren op de ze functie - rijden continu op een soort heftrucks rond om dozen, al dan niet op grote hoogte, te halen of op te bergen. Diverse bezoekers grijpen de kans om een ritje mee te maken. In het distributiecentrum, het tweede, van buiten donker getin te deel van het complex, is het een komen en gaan van schoe nen. Nieuwe collecties, door klan ten geretourneerde paren en be stellingen uit het magazijn zwe ven op transportbanden als snel wegen door de kolossale ruimte en lijken als vanzelf de weg te vin den. Beter kan de innovatieve ex pansie van de onderneming niet worden geïllustreerd. Jawel, overtuigd. Het is een - voor een bedrijf - doordacht, majestu eus en misschien zelfs wel mooi pand. Maar op de verkeerde plek. Hoewel... Bij het passeren op de te rugweg oogt het minder storend dan voorheen, krijgt het al bijna iets vertrouwds. Is het dan toch een kwestie van gewenning? Als een leren schoen die moet wor den ingelopen en uiteindelijk steeds soepeler om de voet glijdt. VAN 10.00 TOT 16.00 UUR RITTHEMSESTRAAT 500 VLISSINGEN-OOST Havennummer 1010 V DONDERDAG 22 MEI 2014 Bezoeker Dick Oggel mocht in het magazijn van Omoda meerijden met een soort heftruck, bestuurd door Ilse van den Nieuwboer. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom HAVENDAG Beleef de haven als motor van de Zeeuwse economie. Maak kennis met bedrijven uit het havengebied die er voor zotgen dat de economische motor van de provincie Zeeland doorloopt. Bedrijven zetten tijdens de Open Havendag hun poorten open! Ontdek de mogelijkheden van een baan die je nooit dacht in de haven te kunnen vinden. Of adem gewoon de sfeer en dynamiek van de haven in door zelf mee te maken wat er in de haven speelt. fep zeeland ■ui seaports B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57