Jubileumconcert met Grieg en Mendelssohn Elke zes uur visjes tellen Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. SCHOUWEN-DUIVELAND 25 www.pzc.ni ujt Goes winnaar schoolvoetbal Smakelijke excursie door de inlagen Natuurmonumenten neemt mensen zondag mee op een smakelijke excursie door de inlagen bij Zierikzee met als thema eetbare groenten uit de natuur. Vertrek is om 15.00 uur vanaf de parkeer plaats aan de Levensstrijd- weg in Zierikzee. De wande ling duurt ongeveer twee uur. Aanmelden via 0113-644044. Bach-cantatedienst met Luscinia Luscinia, o.l.v. Wim Boer, verzorgt zondag een vier stemmig Bach-motet, 'Lobet den Herrn, alle Heiden', ge volgd door het slotkoraal uit cantate 147, 'Jesus bleibet meine Freude'. De cantate dienst wordt gehouden in de Hervormde kerk in Zon- nemaire om 16.30 uur. De dienst zal worden geleid door pastor Ruud Baas. Concert VZOS en De Sjofar Zangvereniging VZOS uit Oosterland geeft zaterdag een concert in de Jodocus- kerk aan het Torenplein in Oosterland. Op het program ma staat het oratorium 'Het nieuw Jeruzalem' van Johan Bredewout en Hans de Rui ter. Ook kinderkoor De Sjo far uit Zierikzee zingt mee. Aanvang is 19.30 uur, de kerk is open vanaf 19.00 uur en de toegang is gratis. Italiaanse maaltijd voor goed doel World Servants en Project groep Schouwen-Duiveland serveren zaterdag een Itali aans diner in Zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haam- stede. De prijs is tien euro. De opbrengst is voor de ont wikkelingsprojecten die de Projectgroep deze zomer on derneemt. De maaltijd be gint om 17.30 uur. Reserve ren kan bij Anne van Hekke op 06-10312835 of annevan- hekke @hotmail.com. Het jubileum betreft twee ensem bles die traditioneel een onder deel zijn van de Zeeuwse Muziek school. Het strijkersensemble Con Legno en het Madrigaalkoor bestaan samen 65 jaar. Dat wordt gevierd door een muzikale rond reis door Zeeland waarbij de en sembles op vrijdag Zierikzee aan doen. Een dag later wordt de tour nee in de Gasthuiskerk van Mid delburg afgesloten. Het Madrigaal koor staat onder leiding van An ton de Kort. Het ensemble bestaat uit zeventien leden en voert een veelzijdig repertoire uit: van Re naissance tot de moderne tijd. Ongeveer even groot is het strij kersensemble Con Legno. Het ge zelschap staat onder leiding van Pim Overduin. Beide ensembles traden in het verleden al met suc ces in Zierikzee op. Het programma biedt bekende en onbekende vocale en instrumenta le werken uit de Romantiek. Het concert begint om 20.00 uur. In de toegangsprijs van 12 euro zit een consumptie begrepen. Kijk voor het laatste nieuws ook op: Zuidwesthoek KLOOSTERZANDE - Basisschool De Zuidwesthoek uit Goes heeft gis teren het Zeeuws kampioenschap basisschoolvoetbal voor jongens in Kloosterzande gewonnen. In de finale bleef het team met 2-0 de baas over de Cederhof uit Mid delburg. Na de voorrondes had den acht teams zich geplaatst voor de Zeeuwse titelstrijd. Het Kompas (Yerseke) won de beslis sende penaltyserie tegen VSV (Vlissingen) om de derde plaats met 5-4. Verdere uitslag: 5. Ópen- bare Basisschool Duiveland (Nieu- werkerk); 6. De Warande (Axel); 7. De Kreeke (Westdorpe); 8. Ba sisschool (Breskens). Kwaliteit tegen Hoge MIDDELBURG - Studenten Aquati- sche Ecotechnologie van de HZ onderzoeken met het waterschap Scheldestromen het effect van de vispassage in het gemaal Poppe- kinderen bij Middelburg. Dat de huidige zes vispassages in Zeeland werken, bleek al uit eer dere tellingen. Nu wordt onder zocht op welk tijdstip van de dag de vissen door de passage zwem men. Gedurende 48 uur worden de soorten en hoeveelheid vis ge noteerd die vanuit het Kanaal door Walcheren de polder binnen- zwemt. De vis wordt opgevangen in een fuik die om de zes uur wordt geleegd. Met de door het onderzoek verkregen gegevens kan het maalregime van het ge maal worden aangepast aan de vistrek. Gisteren rond het middag uur telden de studenten vooral piepkleine stekelbaarsjes en glasaaltjes. Het vermoeden dat vis sen vooral 's nachts de polder in zwemmen, bleek te kloppen. De nacht tevoren zaten aanzienlijk meer visjes in de fuik. Zelfs een flinke paling van 70 centimeter. DONDERDAG 22 MEI 2014 ZIERIKZEE ZONNEMAIRE OOSTERLAND BURGH-HAAMSTEDE ZIERIKZEE - Twee grote componis ten uit de 19e eeuw, Edvard Grieg en Felix Mendelssohn-Bartoldy, staan centraal tijdens een feestelijk jubileumconcert vrijdagavond in de Willibrorduskerk in Zierikzee. HZ-studenten Stefanie Hoeijmans, Suman Moktan, Nieke Hoenjet en Anne de Vries (vlnr) bezig met het onderzoek in Middelburg, foto Izaak Verkeste Gelokt door zoet polderwater moet de vis zich in een betonnen bak verzamelen voor een ritje over de dijk bij Ouwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema - VarbouwM - l«ol»r»i»d« beglazing - Kanovaren - Inbraafcveillg hang- an alultwerk - Oroot an klein onderhoud Maken van tekeningen - Kozijnen en trappen - Aanvragen bouwvergunningen - Al uw hout kan op maat gezaagd en geschaaft worden Albert Plazmanweg 2-A 4462 OC GOES 0113 - 216677 ©f 0113 - 561177

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55