Scootmobielen Drama bij schoolkorfbal: meisje overleden Tweede Kamer omarmt 'roze stembusakkoord' 4 BINNENLAND molenaar Jjjt Amsterdam gewilde selfiestad www.rnolenaar.nl Gistermiddag rond half vier stort te het dak van een dug-out in op sportpark De Moune in Twijzel (Friesland). Vijf schoolkinderen raakten daarbij gewond. Een meis je overleed enige tijd later aan haar verwondingen, een tweede meisje lag gisteravond nog zwaar gewond in het ziekenhuis, drie an dere kinderen raakten lichter ge wond: breuken, schaaf- en snij- wonden. Alle kinderen zijn leerlingen uit groep 6 van de christelijke basis school Bernebrêge uit Surhuister- veen. Ze zijn vermoedelijk 9 en 10 jaar oud. Daarmee veranderde de feestelij ke voorronde van het jaarlijkse Fries Kampioenschap Schoolkorf bal dat aan de gang was, in een drama. Onder de duizend sporten de schoolkinderen en tientallen leraren en ouders brak chaos uit, zo meldden ooggetuigen. De sportvelden van korfbalclub Olympia stonden binnen de kort ste keren vol met ambulances, brandweerwagens en een trauma helikopter. De slachtoffers wer den vervoerd naar ziekenhuizen in Groningen, Leeuwarden en Dokkum. Andere betrokkenen werden opgevangen in het plaatse lijke dorpshuis. Ook werd er een speciaal informatienummer geo pend. „Echt zo erg. Ik geloof het bijna niet", reageerde een oud-leerling van de basisschool op Facebook. „Een zwarte dag voor onze ge meenschap", zei burgemeester Gerbrandy van Achtkarspelen, waar zowel Twijzel als Surhuister- veen toe behoren. Surhuisterveen heeft nog geen zesduizend inwo ners, Twijzel net duizend. Gerbrandy sprak 's avonds om ze ven uur op een persconferentie in het gemeentehuis. „Een mooie sportdag is droevig afgesloten. Ik wil mijn medeleven betuigen met de familie die vandaag een kind heeft verloren en met de ouders wier kind nog in het ziekenhuis Echt zo erg. Ik kan het bijna niet geloven ligt." De burgemeester was op dat moment al langs geweest op de school en bij de ouders. Op de oorzaak van het ongeval wilde hij niet ingaan. De politie onderzoekt of er inderdaad kinde ren op de dug-out aan het spelen waren en hoe het gebouwtje, met stenen muren en een betonnen plaat als dak, deels kon instorten. De burgemeester ging niet in op vragen over eventueel achterstal lig onderhoud. Veel sportvelden hebben tegenwoordig geen bakste nen dug-outs meer, maar plastic varianten. Op foto's is te zien hoe Dit is een zwarte dag voor onze gemeenschap een klein deel van een zijmuur van de dug-out is ingestort, de be tonnen dakplaat is naar beneden gevallen. Enkele kinderen zouden onder de plaat bekneld zijn ge raakt. De kinderen van de Bernebrêge hadden vorige week nog een spe ciale korfbaltraining gehad van hun lokale club It Fean. Andere korfbalclubs uit de regio hingen gisteravond de vlag op hun com plex halfstok. Vanochtend is er voor leerlingen van basisschool Bernebrêge een speciale bijeenkomst op de school, 's Avonds is er op een an dere plek in het dorp nog een in formatiebijeenkomst. Het stembu reau voor de Europese verkiezin gen dat vandaag in de school zou worden ingericht, is verplaatst. Op de Bernebrêge wordt vandaag niet gestemd, maar gerouwd. DEN HAAG - Homoseksuele leraren mogen niet worden ontslagen, weggestuurd of geweigerd vanwe ge hun geaardheid. De Tweede Ka mer schaarde zich gisteren achter een initiatiefwetsvoorstel van D66, WD, PvdA, SP en Groen- Links. Ook homoseksuele leerlin gen worden nu beter beschermd. Daarmee zijn de maatregelen uit het 'roze steihbusakkoord' uit 2012 door de Tweede Kamer afge handeld. Dat akkoord werd des tijds gesloten door acht partijen om de emancipatie van homosek suelen te bevorderen. De bescherming geldt ook voor bi- seksuelen en transgenders, verdui delijkte D66-Tweede Kamerlid Vera Bergkamp, die gisteren op trad namens de initiatiefnemers. Niet alleen scholen maar ook an dere instellingen of organisaties die gebaseerd zijn op een geloofs overtuiging, mogen voortaan geen mensen meer wegsturen vanwege 'het enkele feit' dat ze homoseksueel zijn. Discriminatie is al verboden, maar de huidige wet was niet duidelijk genoeg en er ging een kwetsende redene ring van uit, aldus Bergkamp. Minister Ronald Plasterk van Bin nenlandse Zaken is blij met de aanpassing. Die is volgens hem vooral principieel van belang. GRONINGEN - Londen is selfïe- hoofdstad van de wereld. De Big Ben, de Londen Eye en Bucking ham Palace zijn zeer geliefd als achtergrond voor de zelfportret ten die gedeeld worden via socia le media. Dat heeft reiswebsite Suggest Me onderzocht op basis van 6,3 miljoen sociale mediabe richten. Amsterdam staat na New York op plek drie op de lijst van selfïesteden. Mensen maken er vooral foto's van zichzelf met be roemde schilderijen in het Rijks museum en het Van Goghmu- seum. Vooral De Zonnebloemen van Van Gogh wordt veel gebruikt. Ga er lekker op uit! Elders 599,- Gratis uitgebreide brochure? Bel 0800 - 27 40 400 door Cyril Rosman TWIJZEL - Het zou enkele keren uit de luidsprekers over de sportvel den hebben geschald: 'Jongens en meisjes, niet op de dug-outs zit ten'. Toch gebeurde dat. En het ging fout. Oud-leerling op Facebook Burgemeester Gerbrandy Veel hulpverleners hebben zich verzameld bij de dug-out die gisteren op sportpark De Moune in Twijzel deels is ingestort. Een meisje kwam daarbij om het leven, foto Geurt P. Maassen van den Brink O/selfie Bekijk de lijst van populaire selfiesteden en -plaatsen Naar de winkel of een ommetje maken Voor binnen en buiten Ideaal om mee te nemen Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4