Punkmeiden boordevol belofte in We are the best! UIT 7 L'amour est un crime parfait: mix van drie genres pakt goed uit L'amour est un crime parfait is een film naar een roman van Philippe Djian. Het is een psychologische thriller, zwarte komedie en romantisch drama. De wonderlijke mengeling van genres is dit keer verfrissend. De regie is van de broers Arnaud en Jean-Marie Larrieu. Zij zetten de kijker nogal eens op het verkeerde been. Op de beste momenten zit er iets van een venij nige Hitchcock in de film. Mark werkt als literatuurprofessor bij de Zwitserse universiteit van Lausanne. Daar verdeelt hij zijn tijd tussen collegezalen vol gewillige studentes, de rustieke berghut die hij bewoont met zijn dominante, excentrie ke zuster en z'n vele versieravonturen. Als op een dag een aantrekkelijke studente spoorloos verdwijnt, beginnen Marks pro blemen. De stiefmoeder van het verdwenen meisje bezoekt de campus om de verdwij ning nader te onderzoeken en het net be gint zich steeds nauwer te sluiten om de professor. Deze nieuwste film van de gebroeders Lar rieu (La brèche de Roland, 2000) schetst, te gen de achtergrond van de oogverblinden de, winterse Alpen, een spannend en ook komisch portret van een man met twee ge zichten. Zijn bestaan vliegt in rap tempo uit de bocht. Amalric is op dreef als de zelfzuchtige, ver warde Marc, die zich laat inpakken door de jonge stiefmoeder van de verdwenen stu dente. Ook valt er te genieten van de bijzon dere architectuur van de technische univer siteit van Lausanne en het Alpenlandschap daaromheen: meesterlijke locaties die de film een bijzondere sfeer geven. ding uit te schakelen. Terug in de tijd moet Wolverine alsnog proberen de eigenzinnig opere rende Mystique met hulp van de andere X-men tegen te hou den. De strijd om de toekomst hoeft misschien niet altijd met wapens te worden beslecht, al dus de voor een actiefilm onge bruikelijke moraal. Wolverine's poging de geschiedenis te her schrijven is gesitueerd rond het einde van de Vietnam-oorlog. Zelfs de moord op president Kennedy wordt nog even aange stipt. Aardig zijn vooral de histori sche knipogen. Mystique, die ie dere gedaante kan aannemen, veroorzaakt bijvoorbeeld veel opschudding op het vredes overleg tussen Amerika en Vietnam in Parijs. Soms veroorlooft Singer zich zelfs een speelse toets. Maar naarmate de ontknoping dich terbij komt, lijken de makers steeds minder in die relaxte be nadering te geloven. Dan blij ken de oppervlakkig uitgewerk te dilemma's slechts aanloop jes naar nog meer special-ef fects. Fraai uitgevoerd, dat wel. Lekker boos zijn op de wereld is een serieuze zaak voor de 12-jarige Zweedse tienermei den Bobo en Klara. Ze schamen zich voor hun ouders, zweren bij punk en doen hun best er zo on-meisjesachtig mogelijk uit te zien. De jonge actrices Mira Bark- hammar en Mira Grosin spelen die opstandigheid werkelijk hart verwarmend, al zullen Bobo en Klara zeker gruwen van dat laat ste woord. Voor wie de eerste ronde gemist heeft van We are the Best, nu nog een herkansing in Goes en Zierik zee. In een onbewaakt ogenblik bewe ren ze dat ze een punkband heb ben opgericht. Helaas hebben ze nog nooit een instrument aange raakt. Om hun eer te redden, doen ze iets wat eigenlijk tegen hun principes indruist. Onhandig en een beetje giechelig sluiten ze vriendschap met een christelijk meisje dat in God gelooft en op school altijd alleen zit. Deze Hed- vig kan namelijk heel goed gitaar spelen. Reken maar dat ze hem van katoen zullen geven tijdens het kerstconcert. Wel stom na tuurlijk dat de jeugdwerker hen aankondigt als meidenband. We are the best! van Lukas Moo- dysson is een feest van herken ning voor iedereen die als tiener wel eens met zichzelf en de omge ving overhoop heeft gelegen. De sfeer in het verhaal, gesitueerd in 1982, doet denken aan zijn verruk kelijke debuut Fucking Anül, over pubers in de provincie. DONDERDAG 22 MEI 2014 Sara Forestier en Mathieu Amalric in l'amour est un crime parfait. Regisseur: Arnaud Larrieu, Jean-Marie Larrieu. Cast: Mathieu Amalric, Karin Viard, Maïwenn, Sa ra Forestier. Te zien in Fizi, Zierikzee. in actiefilm X-men: days of future past; regie Bryan Singer; met o.m. Hugh Jack man, en Patrick Stewart te zien in: Gr?s, Terneuzen en Vlissingen. door Leo Bankersen We are the Best. Regie: Lukas Moodys- son nog te zien in Goes en Zierikzee. Vlnr: Hedvig (Liv LeMoyne), Bobo (Mira Barkhammar) en Klara (Mira Grosin) in We Are the Best! foto Per-Anders Jorgensen film

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47