YELLOW eert bij presentatie EP ook zijn inspiratiebronnen Podiumagenda 2 UIT YELLOW presenteert zaterdagavond in De Piek in Vlissingen zijn eerste EP. „Wij spelen uiteraard de vier nummers op deze plaat, maar daarnaast putten we ook uit ons bredere repertoire van allemaal eigen nummers", zegt toetsenist Rob de Winter van deze Goese band. Yellow brengt muziek op het snijvlak van rock en pop. „Opmerkelijk is onze keus de gi taar eruit te halen en het accent op de toet sen te leggen. Daartoe hebben we overigens pas besloten nadat we ongeveer een jaar had den gezocht naar een vervanger toen onze vo rige gitarist naar elders vertrok", vertelt De Winter. Hij erkent dat Martijn van Agt, hun toenmalige coach tijdens het Pop aan Zee project twee jaar geleden, dat aanvankelijk wel jammer vond. Van Agt is tenslotte zelf gi tarist (onder meer bij Ilse de Lange). „Maar hij vindt onze EP nu hartstikke goed en hij zegt trots op ons te zijn." Voor de mix van de EP tekent Han Nuijten uit Hilversum. Yellow betoont in De Piek ook eer aan diverse inspi ratiebronnen, zoals John Mayer en Tom Odell. „Sommige bronnen dateren van nog eerder. Toen ik twee jaar was bijvoorbeeld zong ik al mee met een liedje van Dolly Par- ton", zegt De Winter. Naast hem spelen in Yellow: Dennis Notebaart (bassist), Edwin van Vlierden (drums) en Joyce Gyselinck (zang). Als extra toetsenist treedt zaterdag ook Johan van de Guchte met Yellow op. In 'Best of Broadway', de nieuwe show van het Zeeuws/Brabants Koor A58, staat de geschiedenis van het musical genre centraal. Zaterdag is de première in de Zeeuwse Concertzaal Middelburg. Vele genres komen aan bod. „Van 'Showboat' uit 1927 tot werken van on der meer Rodgers en Hammerstein, Stephen Sondheim en Andrew Lloyd Webber. Kort om van 'Oklahoma' tot 'Lion King' en van 'Les Misérables' tot 'Hair'." Artistiek leider en dirigent Rob van der Meule van Koor A58 voelt Band YELLOW met zangeres Joyce Gyselinck. foto Leonard Passchier Zaterdag 24 mei, De Piek, Vlissingen, 21.00 uur. DONDERDAG 22 MEI Terneuzen Lezing door kunstenaar Frans Kegels: 'Hoe ontstaat een bronzen beeld?', Kunstuitleen, Bellamystraat 26a, 20.00 VRIJDAG 23 MEI Goes Silent Disco Summer Party, Podium 't Beest, 21.00 uur Middelburg 'Topgirls', Toneelvereniging Pauze, Minitheater, 20.00 uur Tholen Optreden Marinierskapel, Gemeenschapscentrum De Meulvliet, 20.00 uur Vlissingen Dansfeest: DIP!, Koningsweg 37, 21.00 uur Zierikzee Jubileumconcert 'Grieg en Mendelso hn', strijkersensemble Con Legno en het Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool, Willibrorduskerk, 20.00 uur ZATERDAG 24 MEI Kamperland Music for Weels 2.0 met: The Black Carrots, Powerfull Legends, Hot Fuzz en Surrender, Havenplein, 20.00 uur Middelburg Topgirls', Toneelvereniging Pauze, Minitheater, 20.00 uur 'The Best of Broadway', Koor A58, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Jubileumconcert 'Grieg en Mendelso hn', strijkersensemble Con Legno en het Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool, Gasthuiskerk, 20.00 uur Nisse Toneelvoorstelling De Overval (crimi nele komedie), Toneelver. Kunstvrienden, Dorpshuis, 20.00 uur Oosterland Concert Chr. Gemengd koor V.Z.O.S met solisten Arianne Dogterom-Stouten en Lydia van Mourik; Kinderkoor Sjofar, Jodocuskerk, 19.30 uur Tholen Siebe Henstra geeft clavichortconcert, voormalig Stadhuis, 20.15 uur Vlissingen 'Geloven op Walcheren' met interview Franca Treur door Annemiek Schrijver, or gelbespeling Jos Vogel, meezingconcert, optreden Rob Favier, zanger, entertainer, St. Jacobskerk, vanaf 10.15 uur Taptoe Vlissingen met: Deltaband, Jeugd-Deltaband en Interscaldis Juliana en Beatrix uit Dongen, Stadhuisplein, 20.00 uur Optreden Zeeuwse band YELLOW met EP-presentatie, De Piek, 21.00 uur Cabaret 'Polderman baart zorgen', Ka- tinka Polderman, Theater Vestzak'99, 20.15 uur Dance-evenement00's Night', Arsenaaltheater, 22.00 - 02.30 uur Optreden The Blues Sensation, Café De Concurrent, 22.30 uur Zaamslag Orgelconcert 'Standaart-orgel met Ho sanna', Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 25 MEI Goes Concert Middelburgs Muziekkorps o.l.v. R. Vrijhoef, Manhuistuin, 12.00 uur Middelburg Concert in serie KinderKlassiek: 'Druk werk' door BRISK Recorder Quartet, Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur 'Topgirls', Toneelvereniging Pauze, Minitheater, 14.30 uur Nieuw- en St Joosland Interactieve foto-presentatie 'Over-vloed' door Lies Davidse, De Wegwijzer, 15.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert vocaal ensemble Musica Cordis brengt een repertoire met muziek uit de 15e t/m de 20e eeuw, Historische Kerk, 11.30 uur Retranchement Koffieconcert 'Brazilian Voyage', Ned.Herv. kerk, 11.00 uur Veere Muziek Podium Zeeland: Concert Goeyvaerts Trio met werk van Alfred Sch- nittke en Nikolaj Korndorf Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Optreden blues/country duo Tuff Enuff, Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.30 uur Zonnemaire Bach-cantatedienst Luscinia en orga nist Sander van den Houten, Hervormde Kerk, 16.30 uur DINSDAG 27 MEI Goes Dubbelconcert Hongaarse dansen door Edina Csüllög en het Varadi Gipsy Trio en Klezmer en Latin-sound door De Balcony Players, Foyer De Mythe, 20.15 uur Ouwerkerk Schrijversontmoeting met Femke Roobol over boek 'Springtij', Watersnoodmuseum, 20.00 uur WOENSDAG 28 MEI Middelburg Literair Festival SLAZ in kader Maand van de Vrijheid met: Jelle Brandt Corstius, Laura Starink, Michel Krielaars en Kysia Hekster, Wandelkerk, 19.30 uur Terneuzen Lezing auteur Özcan Akyol over zijn boek 'Eus', Porgy en Bess, 20.00 uur Koor A58 reist door door Ali Pankow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42