PZC De Markt in Goes zal bruisen met 7500 mensen die naar Ra coon and Friends komen. Hits van de Zeeuwse band als Love You More en Liverpool Rain zul len klinken. Maar deze zondag gaat het vooral om Don't Give Up The Fight: de strijd tegen kanker voor Jayden. Don't Give Up The Fight is en blijft de themasong voor het benefietconcert van Ra coon and Friends voor de stichting Jayden. De vrien den van Racoon zijn dit keer Guus Meeuwis, Nielson, ChefSpecial, JERUSA en Steady New Sounds. Ze treden zondag op de Markt in Goes op voor de stichting. De op brengst van het concert is volledig be stemd voor onderzoek naar neuroblas- toom, een zeldzame vorm van kanker bij kinderen. Racoon is ambassadeur van de stichting Jayden. Jayden, een jongetje uit Goes, is op 13 oktober 2009 overleden aan de zeldzame vorm van kanker. Jayden werd maar 2 jaar en 11 maanden oud. Bart van der Weide, leadzanger van Ra coon, zal zondag het podium met een 'an der gevoel' betreden, dan tijdens een ge woon concert. „Er zullen moeilijke momen ten zijn", zegt hij. En als het verdriet te dichtbij komt, zal hij aan 'gewone dagelijk se dingen moeten denken' en niet aan de ouders die hun kindje hebben verloren. „Maar aan de andere kant", zegt Bart van der Weide, „is het ook weer fijn dat we echt iets kunnen betekenen voor de stich ting. Het doet goed om te merken dat er zo veel mensen zijn die er door worden ge raakt." Van der Weide is ook nuchter: „De avond staat dan wel in het teken van de stichting, maar dat wil niet zeggen dat we met zijn allen alleen maar gaan staan huilen. We ho pen er een mooi feest van te maken." En hij herhaalt: „Met zijn allen." De eerste editie van Racoon Friends for Jayden werd 13 mei 2012 gehouden. Racoon trad toen op met de hulp van de vrienden Gers Pardoel, 3JS, Danny Vera en JURK! Er werd 38.000 euro opgehaald voor de strijd tegen neuroblastoom. Deze tweede editie zullen er ten minste 7500 mensen het con cert bijwonen. 6500 kaarten waren binnen twee weken weg, waarna het management van Racoon besloot er duizend kaarten aan toe te voegen. Die laatste tickets waren bin nen een uur weg. De prijs van van een stan daardticket was 10 euro. door Edith Ramakers Racoon op de Markt in Goes met Danny Vera, tijdens de eerste editie in 2012 voor de stichting Jayden. foto Willem Mieras Racoon and Friends Minifestival op de Markt in Goes zondag vanaf 17.30 uur met Racoon, Guus Meeuwis, Nielson, ChefSpecial, JERUSA en Steady New Sounds. Donderdag 22 tot en met woensdag 28 mei 2014 UitGids Koor A58 duikt historie van de musical in PAGINA 2 EN 3 Spaans eten in een vakantiepark. PAGINA 4 EN 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41