van Axel tussen de eindexamens door SPORT 35 Zeeuws-Vlaamse marathon breidt uit De Fretes speelt gelijk met Onder 15 Voetballer Nazario de Fretes uit Middelburg heeft met Oranje onder 15 gelijkge speeld tegen Duitsland. Het duel eindigde in 1-1. Morgen treffen beide teams elkaar opnieuw. De Fretes, die uit komt voor Sparta Rotter dam, kwam in Weingarten na rust in het veld voor Ugur Altintas. Sander Ver- sendaal, speler van JVOZ, kwam niet in actie. De Oran je-treffer werd gemaakt door Robin Schoonbrood. Balotelli opnieuw racistisch bejegend Mario Balotelli heeft in ei gen land weer eens racis tische leuzen naar zijn hoofd geslingerd gekregen. De spits van AC Milan werd tijdens het trainingskamp met de Italiaanse nationale ploeg opnieuw beschimpt. „Alleen in Rome en Floren ce zijn ze zo dom", verzucht te de 23-jarige Italiaan tegen zijn teamgenoten. Het Italiaanse voetbalelftal verblijft in Florence ter voor bereiding op het WK. Drie jongens schreeuwden racis tische opmerkingen. Blues houden titelkansen levend De poolbiljarters van Road- house Blues behaalden in de eerste van twee inhaalwed strijden een royale 1-5-0ver winning op Pool 4 Dum mies. Daarmee hielden de Middelburgers zicht op de ti tel in de eerste klasse al moe ten de laatste twee wedstrij den wel met 6-0 worden ge wonnen. Martrien Neu mann en Jeroen Damman pakten beiden twee winst partijen. Patrick Gilde won en verloor een partij. TERNEUZEN - De LogUS-De Hoop Marathon Zeeuws-Vlaanderen gaat volgend jaar meer deelne mers toelaten. De zesde editie was met 650 marathonlopers hele maal uitverkocht en daarom heeft de organisatie besloten om in 2015 750 atleten toe te laten. De finish zal op de Grote Markt in Hulst zijn, de start in Terneu- zen. „We denken dat we de deelne merslimiet kunnen verhogen, om dat we inmiddels genoeg ervaring hebben om meer hardlopers aan te kunnen en dat er ook voldoen de belangstelling bestaat voor de Marathon Zeeuws-Vlaanderen", aldus de organisatie. Voor de estafettemarathon blijft het aantal teams vooralsnog maxi maal 125. „Als we afgaan op de sig nalen dan zouden we misschien de limiet wel hoger kunnen stel len, maar we kiezen voor kwali teit." De inschrijving opent op 1 november 2014 om 0:00 uur. ren we minimaal gelijkwaardig aan RBC. Van Hoek wonnen we met 3-2. Later dat seizoen speel den we opnieuw tegen Hoek, voor de districtsbeker. Bij rust stond het 1-3, maar we wonnen toch nog met 4-3. Die laatste is voor mij echt een memorabele wedstrijd. Daar zat alles in." 4. DUBBELE CIJFERS „In het seizoen 2008-2009 speel den we thuis tegen Oosterhout. Zo'n wedstrijd heb ik daarna nooit meer meegemaakt. We ston den bij rust al met 5-0 voor en maakten er uiteindelijk tien. 10-0, dat zie je toch bijna nooit? Zeker niet in de tweede klasse. Jonathan Constansia was die middag op dreef en liep iedereen voorbij." 5. EEN TOPSEIZOEN „Diederik Hiensch werd in 2009 trainer en zijn tweede seizoen bij ons was fantastisch. We speelden voor de beker thuis tegen ASWH en wonnen met 4-0. In het eerste kwartier werden we van het kast je naar de muur getikt, maar daar na draaiden we de rollen om. We speelden de pannen van het dak, echt heerlijk." „In de competitie hadden we op een gegeven moment elf punten achterstand op Goes. Terwijl zij steeds punten lieten liggen, ble ven wij maar winnen. In de uit wedstrijd bij Unitas in Gorin- chem konden we kampioen wor den. In de eerste helft hebben we volgens mij geen kans gehad. Kort na rust schoot Remco van Leeu wen van een meter of veertig op doel en zette Dominique Verlin de zijn hoofd tegen die bal. Dat was de 0-1 en dat bleek voldoen de. Het was een slechte wedstrijd, maar we pakten wel de titel. Het was een topseizoen en voor mij was het de vierde keer dat ik met het eerste elftal van Terneuzen kampioen werd." „Nu afsluiten met een degradatie, daar moet ik niet aan denken. Zondag tegen RKTVV moeten we het rechtzetten. Zodat we daarna nog twee wedstrijden hebben om er in te blijven. Dat zou ik wel een mooie manier vinden om af scheid te nemen." bussen mee en dat zorgde op de boot tussen Breskens en Vlissin- gen al voor een aardig sfeertje. Ik weet nog dat we het veld opkwa men voor de warming-up en dat onze supporters toen al vuurwerk afstaken. De scheidsrechter floot vijf minuten voor tijd voor een overtreding, maar sommige men sen dachten dat het al het laatste fluitsignaal was. Iedereen rende het veld op, maar die mensen moesten er allemaal weer af. Ik speelde dat seizoen onder Paul Te- lussa-veel wedstrijden en viel met mijn neus in de boter." 3. STERK IN DE BEKER „In de Amstel Cup zaten we in 2001 in een poule met RBC, Kloe- tinge en Hoek. Tegen RBC stond er 1200 man langs de lijn. We ver loren met 2-0, door twee late goals. Henk Vos maakte de laat ste. In fasen van de wedstrijd wa rneer dan anderen dat zijn. Ik heb er al zo vaak dichtbij gezeten, maar dan kreeg ik pech of verpest te ik het voor mezelf. Ik heb bij voorbeeld wel eens een honger- klop in de laatste kilometer gekre gen, toen ik in een kansrijke posi tie zat om te winnen. Uiteindelijk moet je dat als een leermoment zien." Een ander leermoment beleefde Koens tijdens de Juniorendrie- daagse van Axel van verleden jaar, toen hij in de tweede rit door zijn eigen toedoen ten val kwam. „Ik keek even achterom om te kijken hoeveel renners nog in de groep zaten, maar daardoor reed ik bij ie mand vanachter naar binnen en ging ik onderuit. Ik had veel schaafwonden en had behoorlijk veel pijn." De editie van 2013 liep voor Koens sowieso uit op misè re, want ook in de eerste rit smak te de coureur tegen het asfalt. „De rest van de koers kon ik me daar door weinig meer tonen, maar ik wilde 'm uitrijden en dat is ge lukt." Voor de editie van dit jaar is het doel van Koens vooral om zich in de kijker te rijden, zoals het hele seizoen al het streven is. „Het is een belangrijk jaar, dit seizoen moet het gebeuren", realiseert hij zich. „Ik moet me bij een goede ploeg zien te rijden voor de belof ten. Ik zou graag Davy Gunst, mijn ex-ploeggenoot, achterna gaan die nu bij de opleidings- ploeg van Omega Pharma-Quick Step rijdt. Maar die kans is klein. Belkin-De Jonge Renner lijkt me ook een mooie ploeg om naartoe te gaan." „Ik hoop een keer in een ontsnap ping te zitten" zegt Koens over zijn ambities van komend week einde. „Ook een toptiennotering in een etappe zou mooi zijn, net als het winnen van de kasseien trui, dat is ook wel een leuk doel." „Ik heb dit jaar in elk geval wat goed te maken", glimlacht hij. „Ik voel me goed en dat mijn familie langs de kant staat geeft een extra boost. Ik hoop dat de examen stress er de komende dagen op een positieve manier uit kan ko men." DONDERDAG 22 MEI 2014 WEINGARTEN FLORENCE BREDA r I Roel Alberti kopt in oktober 2010 raak in het thuisduel met Halsteren. De verdediger hoopt dat hij zondag tegen RKTW nog niet zijn laatste wedstrijd voor Terneuzen speelt, archieffoto Peter Nicolai Roel Koens over de Juniorendriedaagse: „Ik heb dit jaar in elk geval wat goed te maken." foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35