De PZC Familieloop als verjaardagscadeau 1 Koens rijdt driedaagse 34 SPORT VOETBAL „Ik wilde deze verjaardag een beetje ludiek vieren", verklaart Kranendonk. „Hardlopen is leuk en dit is een mooi project, dat ik nu moet doen. Nu, op m'n veertig ste, ben ik nog fit." De PZC Fami lieloop wordt de zesde halve mara thon die hij dit jaar loopt. De Hal ve van Egmond (januari), de Hal ve van Leeuwarden (februari), de Halve van Harderwijk (maart), de Halve van Enschede (april) en de halve marathon tijdens het Dren the Loopfestijn in Klazinaveen (komende zondag) gingen de Zeeuwse loop voor. Waarom de PZC Familieloop? De keuze was niet moeilijk. „De Fa milieloop is één van de leukste van de lijst", vindt Kranendonk. „Dat komt doordat veel van mijn familie in Zeeland woont. Ik heb een groot deel van mijn jeugd in Zeeland doorgebracht. Ik ben ge boren in Rotterdam en ben na veel omzwervingen in Oost-Sou burg, Kamperland en later in Kou- dekerke terechtgekomen. M'n moeder woont nog steeds in Kou- dekerke en een broertje ook. Toen ik trouwde, ben ik verhuisd naar de Veluwe. Maar ik ben nog steeds verknocht aan Zeeland." Kranendonk debuteert in de Fami lieloop, maar kent het parkoers op zijn duimpje. „Vroeger trainde ik daar met Niek Knol. Hij heeft me de liefde voor het hardlopen bijge bracht. We liepen elke woensdag in de omgeving van Dishoek. Uit die tijd ken ik Sébastièn Schlette- rer. Hij liep ook bij Niek Knol en zat bij mij op school, op de CSW in Middelburg." Na zijn eerste halve koppelde de voormalige Zeeuw een goed doel aan zijn missie. „Dat leek me een goede gelegenheid. Ik heb een neefje met diabetes type Als je zoiets van dichtbij meemaakt, dan schrik je. Het ventje is zes, bijna net zo oud als mijn zoontje dat zo heerlijk onbezorgd door het leven gaat. M'n neefje loopt al twee jaar met een insulinepomp op z'n buik en moet bij alles wat hij doet gecontroleerd worden. Bij type is diabetes een auto-im- muunziekte. Je lichaam werkt de aanmaak van insuline tegen." Daarom zamelt Kranendonk geld Samsung Galaxy Sill Mini 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms telfort.nl 08001707 Telfort winkels in voor het Diabetes Fonds. Zijn actie heet 'Diabeat It, twaalf keer 21 tegen diabetes'. De actie slaat aan. Na vier halve marathons heeft hij 1800 euro opgehaald. In en om 21 juni hoopt hij dat be drag flink te verhogen. En daarna komen er nog zes halve mara thons. Die in Eindhoven, Dron- ten, Amersfoort, Groningen en Meerssen staan al in zijn agenda. Alleen in Zuid-Holland moet er nog één gepland worden. Meer informatie over de actie van Immanuël Kranendonk voor het Diabetes Fonds is te vinden op: www.diabeatit.nl/12keer21tegen- diabetes TERNEUZEN - Hij hoopt nog drie wedstrijden voor Terneuzen te spelen en af te sluiten met hand having in de tweede klasse. De kans is echter aanwezig dat Roel Alberti (33) zondag op het veld van RKTW voor de laatste keer in het eerste elftal van de Zeeuws-Vlaamse club aantreedt. Ruim achttien jaar na zijn debuut doet de verdediger na dit seizoen een stapje terug. Alberti is een boegbeeld, een voor beeld voor de jeugd ook en het le vende bewijs dat clubliefde nog wel degelijk bestaat. „Ik heb zes tien seizoenen vast bij het eerste gezeten", zegt de routinier. „Daar ben ik best trots op." Op verzoek van deze krant blikt hij terug aan de hand van gedenk waardige wedstrijden of momen ten. „Als we de ploeg waarmee we in 2011 kampioen werden bij Ik was vijftien jaar en eerstejaars B-junior, toen Henk Ottens me liet debuteren. elkaar hadden kunnen houden, hadden we nu nog minimaal eer ste klasse gespeeld met Terneu zen." 1. HET DEBUUT „Ik was vijftien jaar, eerstejaars B-junior, toen Henk Ottens me meenam naar Terheijden. Ik mocht mijn debuut maken als in valler en speelde twintig minu ten als rechtshalf. We wonnen met 1-3. Dat was een mooi elftal hoor. Mare de Kunder, Patrick Baumgarte, Jean Dooms, de broers De Ridder, Michel de Vries, Menno den Dekker, Hubert van den Hemel; daar liep ik in eens tussen. Op de terugweg stop ten we bij de Raayberg in Bergen op Zoom en werd ik op tafel ge zet. Alle spelers moesten op hun knieën rond die tafel gaan zitten van Frank, de eigenaar en entertai ner in de Raayberg. Hij maakte er een hele show van. Het bier bleef maar komen. Op een gegeven mo ment heeft mijn vader me daar om maar meegenomen naar huis. Ik reed dus niet met de bus mee terug naar Terneuzen." 2. KAMPIOEN IN ZIERIKZEE „In 1999 werd ik voor de eerste keer kampioen met het eerste van Terneuzen. In Zierikzee wonnen we de kampioenswedstrijd met 0-1. Ik was zeventien, speelde de hele wedstrijd als rechtshalf en vond het fantastisch om mee te maken. Er gingen vijf supporters Koens begon vorige week maan dag aan zijn eerste van in totaal negen examens. Inmiddels heeft hij er daarvan zes achter de rug. „En daar heb ik een goed gevoel over", vertelt hij. „Ik heb nog geen examen gehad waarvan ik dacht: zo dat is hem niet. Ik stond er voor de examens al goed voor en ik denk dat het raar moet raar lopen wil ik niet slagen." „Maar het is best lastig te combi neren met het wielrennen", er kent de inwoner van *s-Gravenpol- der „Ik trainde de voorbije weken acht uur, dat is minder dan dat ik normaal doe. Toch denk ik dat mijn prestaties van komend week einde er niet veel onder zullen lij den. In april heb ik een tijdje lo pen sukkelen en ben ik een paar keer ziek geweest, maar de laatste weken heb ik het idee dat het steeds beter gaat. Met de vorm zit het wel goed, denk ik." Door het werk van zijn vader woonde Koens van zijn tiende tot dertiende op Curasao. En daar kreeg de jongeling het wielervi- rus te pakken. De vwo-leerling be sloot om te gaan mountainbiken en maakte via de Amstel Curasao Race kennis met de wielerwereld. Toen hij terugging naar Neder land ruilde hij de mountainbike in voor de racefiets en sloot hij zich aan bij Middelkamp. Sinds dien is Koens meermaals bij de eersten te vinden in de uitslagen, maar een overwinning heeft er nog niet ingezeten. „En daar moet dit jaar verande ring in komen", zegt hij stellig. „Daar ben ik op gebrand, nog door Koen de Vries HIERDEN - Er zijn tientallen goede redenen om aan de PZC Familie loop mee te doen. Die van Immanuël Kranendonk is wel heel bijzonder. De inwoner van Hierden (bij Harderwijk) doet zich de Fami lieloop cadeau omdat hij dit jaar veertig wordt. De Familieloop is overigens niet de enige. Elke maand van 2014 loopt hij ergens in Nederland een halve marathon, keurig netjes verdeeld over de twaalf provincies. 3 i Immanuël Kranendonk tijdens een training op de Veluwe. foto PZC Toestel is van jou *|g L SAMSUNG 410-0, dat zie j e toch bijna nooit?' Datum: zaterdag 21 juni Afstanden: 3,10 en 21,1 kilometer. Starttijden: 3 kilometer 9.30 uur, 21,1 kilometer 10.15 uur, 10 kilome ter 10.30 uur. Start en finish: Arsenaaltheater in Vlissingen Inschrijven: tot en met dinsdag 8 juni via www.pzc.nl/familieloop Kosten: 3 km: 5 euro; 10 km: 8 euro, 21,1 kilometer: 10 euro. Extra: Elke finisher krijgt een medaille door Barry van der Hooft Roel Alberti door Arwin Willemsen 'S-GRAVENPOLDER - Dat de eindexa mens precies in de weken rond de Juniorendriedaagse van Axel val len, is verre van ideaal voor Roel Koens. De zeventienjarige renner van ZRTC Theo Middelkamp doet komend weekeinde voor de twee de keer mee aan de internationale rittenkoers. Maar in plaats van trai nen is de leerling van het Ostrea Ly ceum in Goes momenteel vooral druk met het binnenhalen van zijn vwo-diploma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34