Bekentenis ZEELAND voor Bosnië Oostelijke tapuit trekt vogelaars naar Westkapelle Isis grijpt naast voorleestitel Tip leidt tot vondst hennepkwekerij almanak 28 en 29 Opstelten: noodnummer 112 in principe overal bereikbaar, maar niet met de mobiele telefoon. 32 en 33 Tien Zeeuwen kandidaat voor Europees Parlement DEN HAAG - Onderzoek moet uit wijzen waar in de grensstreek het onmogelijk is om noodnummer 112 te bellen met een mobiele tele foon. Honderd procent GSM-dek- king is niet moeeliik. Minister Ivo Opsteken (Veilig heid en Justitie) schrijft dat in ant woord op vragen van het CDA en de PvdA. 112 is 'in principe altijd bereikbaar', schrijft Opstelten aan de Tweede Kamer. „Er zullen al tijd plekken zijn waar men niet kan bellen met een mobiele tele foon, zoals in bosrijk gebied of in parkeerkelders." Ook zijn weersomstandigheden van invloed en kunnen antenne masten niet zomaar overal wor den bijgeplaatst. Bovendien zijn voor grensregio's afspraken ge maakt met buurlanden over de maximale sterktes van de signa len van netwerken. Dit om versto ring van eikaars netwerken te voorkomen, schrijft de minister. Wanneer iemand in een grens streek 112 belt maar via een buiten lands netwerk terecht komt bij een Belgische of Duitse alarmcen trale, wordt direct doorverbon den met de juiste meldkamer in Nederland. Hierover zijn afspra ken gemaakt tussen de meldka mers in de grensregio's. Opstelten raadt mensen aan zoveel mogelijk via een vaste lijn naar 112 te bel len. Het kabinet zegt geen cijfers te hebben over hoe vaak het mis gaat. Wel zijn van verschillende grensregio's en grensgemeenten klachten ontvangen. Ook is niet bekend in welke gebie den de grootste problemen zijn. Het ministerie van Economische Zaken zoekt uit waar er witte vlekken in de GSM-dekking zijn. OVERSTROMINGEN WESTKAPELLE - Enkele tientallen vogelaars uit heel Nederland zijn sinds dinsdag neergestreken in Westkapelle omdat er een oostelij ke blonde tapuit is gesignaleerd in de duinen bij opslagterrein Eri ca aan de rand van het dorp. Het zangvogeltje is ongeveer ze ventien centimeter groot. Het is zo populair, omdat het al zo'n tien jaar niet meer in Nederland gezien is. De oostelijke blonde tapuit leeft op droge zanderige en rotsachtige vlaktes waar hier en daar wat vegetatie staat. De bijzondere zangvogel broedt in Zuid-Italië, de Balkan (ten zui den van Kroatië), Uirkije, het Mid den-Oosten, de Kaukasus, Zuid-Rusland, West-Iran en West-Kazakhstan. W UTRECHT - De Zeeuwse vertegen woordigster in de finale van de Nationale Voorleeswedstrijd, Isis van Huizen uit Vlissingen, is er niet in geslaagd de titel te win nen. De leerlinge van basisschool De Vlieger moest Raf Cornelissen uit het Brabantse Gemert voor la ten gaan. De finale werd gister middag gehouden in Utrecht. De jury bestond uit Jeugdjournaalpre sentatrice Dolores Leeuwin en de kinderboekenschrijvers Jacques Vriens, Edward van de Vendel en Gerard van Gemert. Isis van Huizen werd gisteren de hele dag gevolgd door het Jeugd journaal. MIDDELBURG - Een 58-jarige man uit Middelburg is gisteren aange houden omdat hij in zijn woning een hennepkwekerij had. In het huis aan de Meanderhof trof de politie 74 planten aan. De man is lid van motorclub Satudarah, al dus de politie. Agenten vielen rond 6.00 uur de woning binnen. De politie had een anonieme tip gekregen dat daar een kwekerij zat. Behalve de planten waren er ook benodigdhe den aanwezig voor het telen van hennep. De planten en materia len zijn in beslaggenomen en wor den vernietigd. De man is aange houden en zit vast voor verhoor. Zwijgen als het graf wil wel eens helpen, als je iets hebt uitgehaald waarvan justitie vindt dat het niet mag. Dat had die man die voor een relatief eenvoudig akkefietje in Mid delburg terecht stond goed in zijn oren geknoopt. Hij ontkende alles en zweeg verder in alle talen. Hoe dan ook kwam de officier van justi tie met een eis. Want dat moet nu eenmaal. Een weekje spinhuis. En, zo vroeg de rechter, of meneer nog iets te zeggen had eer zij een vonnis velde. Ja, dat heb ik zeker. Als u mij vrijspreekt, dan beloof ik u dat ik het nooit meer zal doen." Duidelij ke taal en onbedoeld eindelijk een volledige bekentenis. Zelden keek een officier van justitie zó tevreden. Wim Kieft sluit aan in rij verslaafde voetbalprofs Onderzoek naar witte vlekken door Jeffrey Kutterink Hl 11 nanpH PfPTT ZIERIKZEE - Bosnische Nederlanders zijn in Zeeland een El l4.1|J^UCi4.CI Gil actie begonnen om hulpgoederen in te zamelen voor de slachtoffers van de overstromingen in Bosnië. „Toen het oorlog was waren we te jong om iets te doen en onze ouders hebben al zo veel meegemaakt Nu is het onze beurt om wat te doen", zeggen Amra Berber, Medina Sa- kic, Dzenan Halillovic, Hasan Suljic en Emma-Kee van der Neut In Zierikzee werd gisteren een auto volgepakt met hulpgoederen die inmiddels al zijn ingezameld. foto Dirk-Jan Gjeltema zie ook pagina 24 Tip? redactie@pzc.nl DONDERDAG 22 mei 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21