Politie ook in actie tegen rijke crimineien Europa is hier Sluiskiltunnel al in mei volgend jaar in gebruik lil IIIIIK Middellandse Zee cruise UitCids Gó Jè DONDERDAG 22 mei 2014 Racoon and Friends tegen kanker Deze speciale eenheid richtte zich in eerste instantie op drugs criminelen die actief zijn in de grote Brabantse steden. Door de samenvoeging van de politiekorp sen is het volgens woordvoerder Willem van Hooijdonk 'logisch' dat er nu ook gekeken wordt naar Zeeuwen die met hun criminele activiteiten veel geld verdienen en dat gebruiken om onder meer onroerend goed te kopen. Hij benadrukt dat dat team niet al leen onderzoek doet naar de cri minele daden van verdachten, zo dat ze voor de rechtbank kunnen worden gebracht. „Maar ook pro beert het team illegaal verkregen geld en bezit af te pakken." Crimi nelen houden er rekening mee dat ze enige tijd moeten doorbren gen in een gevangenis. Maar het raakt hen extra hard als ze ook hun bezittingen kwijtraken. Het team viel dinsdag binnen bij twee Bredase vastgoedonderne mers. Een aantal dure auto's, waar onder een Porsche Panamera, twee boten, contant geld, schilde rijen en de administratie zijn in beslag genomen. Van Hooijdonk wilde niet ingaan op de vraag of er onderzoeken lopen tegen rijke Zeeuwse drugscriminelen. Andrzej Gedrojc anesthesist ADRZ (Polen) Europa moet één zijn. Samen zijn we sterker dan als klein landje apart, in alle opzichten: politiek, economisch etcetera. Bovendien, samen ben je bondgenoten in plaats van vijanden. Een oorlog kent alleen verliezers; vecht liever aan de onderbande lingstafel. Ook economie is oorlog. Alleen een verenigd Europa kan op tegen landen als Amerika en China. Over Europa: Europa is een goede institutie. Het is gemakkelijk voor mij. Je kunt vrij reizen en werken binnen de Europese Unie. Het is ook goed dat landen elkaar over en weer ondersteunen Ik ga zeker stemmen, anders laat je Europa over aan mensen die er tegen samenwerking zijn. Ik vrees wel dat er weinig mensen zullen gaan stemmen. Zoveel campagne is er niet gevoerd voor deze verkiezingen, ook in Duitsland veel minder dan bij lokale en landelijke verkiezingen. Over Europa: Ik ben voor Europa. Dat je vrij kunt zijn en kansen krijgt. Kroatië is sinds 1 juli vorig jaar lid van de Europese Unie. Ik heb daarop gewacht. Ik kon mijn Kroatisch rijbewijs omzetten naar een in Nederland geldig rijbewijs. Anders had ik opnieuw examen moeten doen. In mijn werk merk ik ook dat de Europese samenwerking voordelen biedt. Het vrije verkeer tussen EU-lidstaten maakt het transport veel gemakkelij ker. Daniel Fernandes weet nog niet op wie hij gaat stemmen. „Op iemand die goed is voor ons, voor de immigranten", zegt hij. Fernandes woont bijna anderhalfjaar in Nederland. Eerst in Rilland en nu in Hansweert. Hij is blij dat hij in Nederland kan werken. „In Portugal is het moeilijk om aan werk te komen, hier is dat een stuk makkelijker en word je goed betaald." Kras.nl/37173 of bel 0900-9697,5cP„ SLUISKIL - De Sluiskiltunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen is ruim vijf weken eerder klaar. 1\in- neldirecteur Tin Buis maakte gis teren bekend dat de Sluiskiltun nel niet, zoals aanvankelijk de be doeling was, op 30 juni 2015 wordt opgeleverd, maar op vrij dag 22 mei. Een dag later, de zater dag voor Pinksteren, wordt de tunnel opengesteld voor het ver keer. De bouw blijft, als zich nu geen grote tegenslagen meer voor doen, ook binnen het budget. Dat bedroeg 295,6 miljoen euro. Buis: „Dankzij het voortvarende ver loop van de bouw blijven we daar ettelijke miljoenen onder." Gede puteerde Kees van Beveren schat dat het de provincie een meeval ler van 7 tot 10 miljoen euro ople vert. DESTELLING UW MENING 298 reacties 8»71168 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 120 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Wisselvallig, 22° door Emile Calon MIDDELBURG - Een speciale eenheid van de politie Zeeland/West-Bra bant gaat ook onderzoek doen naar rijke Zeeuwse drugscrimine len. Deze zogenoemde Taskforce richt zich tot nu toe vooral op Bra bantse criminelen die met de win sten uit de drugshandel zich 'neste len' in de bovenwereld. Mirjam Oloo (29) (Duitsland) Begeleider van verhuizende Dow-medewerkers, bij Dow- servicecentrum BPSC Naam: Kristina Basa (33) (Kroatië) Claimcoördinator bij Dow- servicecentrum BPSC foto Mark Neelemans foto Mark Neelemans Vanuit Savona naar Barcelona, Mallorca, Ibiza of Malta, Sicilië en Rome 8-daagse cruise per sfeervol 4-sterren-plus Costa Favolosa Vliegreis per KLM, transfers en alle maaltijden aan boord Vertrek: elke maandag vanaf 23 juni t/m 17 november Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Ik ga stemmen Reageer op pzc.nl Ook in Nederland moet een verbod komen op mobiele telefoons voor kinderen onder de 7 jaar EENS ONEENS iS5% 15%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1