Premier: verkiezing na actie Thais leger jbddyrifMTJ.nl 0^j mnt y IJ I 6 BUITENLAND INDONESIË Minderjarigen zijn de dupe van toegenomen puritanisme in samenleving Indonesië. ff itlLÉZllJÉ Het leger haalde een 100 jaar oude krijgswet van stal. Met de in greep willen de strijdkrachten een einde maken aan de betogin gen en gewelddadigheden die er sinds november vooral in de hoofdstad Bangkok zijn. Het leger stelde via de televisie zenders de bevolking op de hoog te. De regering wist van niets. Het benadrukte dat het niet om een coup ging. Wel nemen de strijd krachten de rechtspleging van burgerlijke autoriteiten over en hebben zij zichzelf ruime be voegdheden toegekend om de or de te handhaven. Thailand wordt geplaagd door een tweestrijd tussen de gevestig de orde, die vooral in Bangkok zijn basis heeft, en de aanhangers van de in 2006 door het leger afge zette premier Thaksin Shinawa- tra. De laatsten zitten vooral on der de armeren op het platteland. Thaksins zuster Yingluck kwam in augustus 2011 aan de macht, maar het constitutioneel gerechts hof dwong haar begin deze maand tot aftreden, Het hof oor deelde dat zij het hoofd van de Na tionale Veiligheidsraad een ande re baan had gegeven om een fami lielid een aantrekkelijke functie te kunnen geven. De kwakkelende Thaise toerisme sector is niet blij met de ingreep van het leger. De VS en Hong kong hebben hun reisadviezen aangescherpt. Nederland heeft die maatregel niet genomen, maar blijft 'niet-essentiële reizen' naar vier zuidelijke provincies ontra den. JAKARTA - De enige sekstherapeut van Indonesië, Zoya Amarin, wordt dezer dagen wel erg vaak door de politie opgeroepen om als getuige-deskundige op te treden in zedenmisdrijven tegen kinde ren. Ze schrok het meest van de pedofiel die in zijn theekraampje om de hoek bij een school in drie maanden tijd meer dan honderd kinderen aanrandde. De gemiddelde Indonesische man is seksueel gefrustreerd, stelt seks therapeut Zoya Amarin. „Je moet eens weten hoeveel foto's met daarop penissen van Indonesische mannen ik dagelijks ontvang. Als ze op spreekuur komen, trekken ze als eerste hun broek naar bene den met het verzoek of ik hun ge slachtsdeel kan vergroten." De stellen die de moed hebben met haar over hun problemen te praten, denken dat goede seks be staat uit zoveel mogelijke wilde standjes en samen naar porno films kijken. Je moet eens weten hoeveel foto's met daarop penissen ik dagelijks ontvang Zoya en haar vriendin, de tv-pre- sentatrice Chantal Delia Concet- ta, zorgden twee jaar geleden voor nationale ophef met hun filmpje In Bed met Zoya waarin beiden het bezoek van mannen aan prostituees bespreekbaar pro beerden te maken. Ze wilden 'ge zond over seks praten in plaats het af te doen als iets vulgairs'. Seksuele frustratie leidt tot sek sueel misbruik. Het toenemend aantal verkrachtingen van jonge meisjes - die er volgens ex-gouver neur Fauzi Bowo, nu ambassa deur in Duitsland, zelf om vroe gen vanwege hun 'schaarse kle ding' - was in de afgelopen twee jaar groot nieuws. Nu komen er bij de Kinderbescherming dage lijks meldingen binnen van on tucht, zelfs met zuigelingen. Drie duizend minderjarigen worden jaarlijks verkracht. President Susilo Bambang Yud- hoyono wil een nationale bewe ging oprichten van dorps- en buurtoudsten die misbruik eerder moet signaleren. Volgens schrijfster en feministe Ayu Utami heeft Indonesië op nieuw een seksuele revolutie no dig om seks uit de taboesfeer te halen. Utami bracht als eerste vrouwelijke auteur met haar boek Saman (1998), waarin ze in niets- verhullende woorden seksueel ge not beschrijft, een ware omwente ling op seksueel gebied op gang. „Saman verscheen in mei 1998, een paar dagen voor de val van Soeharto, in de periode dat de In donesiërs schoon genoeg hadden van autoritaire regimes en zeden prekers." Indonesiërs beschouwden Saman als een seksuele bevrijding. Het boek - ook in het Nederlands ver taald - werd een bestseller. Ge sluierde vrouwen meldden de schrijfster erg van de erotiek in Sa man genoten te hebben. Maar de seksuele reformatie heeft onder druk van religieuze funda mentalisten plaats gemaakt voor puriteins-conservatief denken. Gesluierde vrouwen worden ge acht hun lichaam van top tot teen te bedekken. Tijdens de daad wor den ze zelfs geacht hun kleren aan te houden. „Hypocriete smeer lappen", vindt feministe en co lumniste Julia Suryakusuma mos lims die hun vrouwen zelfs verbie den naar hun eigen lichaam te kij ken. Ze schreef een boek over seks en politiek. Als voorbeeld noemt ze de parlementariër die tijdens de bespreking van de an- ti-pornowet, die vrouwen in mini rokken vergelijkt met prostituees, zelf naar een pornofilm zat te kij ken. Veel Indonesische manen zijn door het toenemend religieus fun damentalisme gefrustreerd ge raakt. Sekstherapeut Zoya pleit naast voor meer openheid over seks, ook voor betere sekseducatie om seksueel misbruik van min derjarigen tegen te gaan. „Veel ar me Indonesiërs slapen op een ka mer. Kinderen horen en zien wat hun ouders in bed doen. Als er 8 dagen Praag en Bohemen Vertrekdata: 2,25.50juni 7.14, 21.28juli/4,11.18.25 aug 1.8.15.22.29 sept 6,15 okt Vertrekdata: 2.16, 50 juni 14 juli 11,25 aug 8, 22 sept i 6 okt Vertrekdata: 26 mei 2, 9.16, 25. 50juni 7.14, 21 juli 25 aug/1.8.15. 22.9 sept6,15 okt Vertrekdata: 16 juni14 juli/II aug8 sept 6 okt Vertrekdata: 2.16 juni 114,28 juli 11.25 aug 8. 22 sept 6 okt r. boekingen: Www.bolderman.nl v.a. slechts Thaise strijdkrachten doen 'ingreep' om einde te maken aan betogingen en geweld 'Van frustratie komt BANGKOK - Interim-premier Boon- songpaisan van Thailand wil dat de Thai op zondag 3 augustus een nieuw parlement kunnen kiezen, ondanks dat het leger gisteren de macht naar zich toetrok. Boonsong- paisan heeft de kiescommissie ge vraagd de stembusgang te organi seren. door onze correspondent Wilma van der Maten Zoya Amarin, sekstherapeut WINNAAR ZOOVER AWARD 2014 20SSer 12 dagen Makarska rivièra Dubrovnik 12 dagen Dalmatische kust 8 dagen Boedapest en omgeving 10 dagen Porec Istrië -r- Keilen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v hatfpension, comfortctass touringcar en afscheidsbuffet '••"«""SS— r-1 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ij Brochure en (0318) 58 09 58 JÜ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6