Verzet tegen nieuwbouw Cadzand-Bad Emigratie naar Amerika II G I *0 22 ZEEUWS-VLAANDEREN Showorkest) naar West-Zeeuws- Vlaanderen komen. Ook voor Onno Innemee, een ca baretier die 'echt alles in z'n een tje doet', heeft Bolsius grote be wondering. De programmeur heeft zo zijn favorieten. Maar hij durft het publiek elke voorstel ling aan te raden. „Want elke voor stelling is gegarandeerd goed", zegt hij met grote stelligheid. Niet dat-ie ze allemaal heeft ge zien, zoals vroeger vaak het geval was. „Dat is niet meer te doen. Veel voorstellingen moeten nog worden gemaakt als ze geboekt moeten worden. Maar via film pjes op YouTXibe en vooral door het kennen van mensen in de theaterwereld kan ik een goede keus maken." Zo is Bolsius er zeker van dat de familiemusical Sneeuwwitje een topper is. Alleen al omdat produ cer Michael van Hoorne garant staat voor kwaliteit. „De bezoe kers vinden dat ook, want men sen klappen vaak als Michael, die zelf een rol in de musical heeft, opkomt. Ze kijken meer uit om hem te zien dan de hoofdrolspe lers Maud en Geert Hoes", verze kert Bolsius. Het Ledeltheater biedt ook ko mend seizoen voor elk wat wils. Bolsius is vooral trots op het to neelaanbod. „Geen enkel ander Zeeuws theater brengt zoveel to neel op de planken. Naast regiona-- le toneelverenigingen en twee producties van Theaterhuis Zee- landia komt ook Theatergroep Su burbia met Madame Bovary van Flaubert naar het Ledel: een top- voorstelling." Ook voor muziektheater is ko mend seizoen ruimhartig plaats ingeruimd. Nostalgie voert de bo ventoon met de Blues Brothers, JP The Seeger Session Band en tri- buteshows rond The Beatles en Cliff The Shadows. Ook Ierse folk, country en jazz staan op het programma. Kinderen, cabaretaan- hangeres en liefhebbers van streektoneel en -muziek komen ook weer goed aan hun trekken. Niet helemaal zeker of een voor stelling iets voor je zou kunnen zijn. Kijk op www.ledeltheater.nl waar meestal wel een linkje naar een of meer (YouI\ibe)filmpjes van de artiest of het gezelschap is te vinden. Bolsius: „Iedereen uit de wijde omgeving moet min stens één keer per jaar het Ledel theater bezoeken." De gemeente Sluis gaf vorig jaar toestemming voor de bouw van tien appartementen op de hoek van de Koolsweg en Badhuisweg. Daar stond voorheen een markan te, L-vormige landbouwschuur. Het gebouw komt terug als De Koolse Hoeve, in de vorm van ap partementen. ■Eromheen, aan de Koolsweg en Badhuisweg, komen twaalf vrije kavels. Volgens een woordvoerster van de Raad van State zijn twee be zwaren ingediend tegen dat plan: één door twee bewoners van de Koolsweg en één door een inwo ner van Antwerpen met een huis in Cadzand. Hun bezwaren gaan onder meer over de gevolgde pro cedure, aantasting van privacy, verkeersoverlast, gebrek aan finan ciële onderbouwing en het ont werp van de 'schuurappartemten- ten'. Eerder vroeg de inwoner van Ant werpen een 'voorlopige voorzie ning' aan. Hij wilde daarmee voor komen dat de aannemer op eigen risico al met de bouw zou kun nen beginnen. De Raad van State wees dat verzoek af. De bouw is inmiddels in voorbereiding. De Raad van State doet binnen zes weken uitspraak. Programmeur John Bolsius heeft niet echt gezocht naar grote na men. Niet omdat grote artiesten of acts hun neus ophalen voor het kleine theater in Oostburg, maar omdat het vaak niet lonend is. Een landelijke bekendheid als Willeke Alberti trok afgelopen sei zoen weinig bezoekers. „Dan is er zelfs nog een 'meet and greet' na de voorstelling, maar dan komen mensen nog niet. 'Ja, ze was vorig jaar al een keer bij de ouderen bond in Axel. En toen kostte het niks', krijg ik dan te horen." Bolsius is ook niet zo van de be kende namen. Hans Liberg is het komende seizoen landelijk de be kendste en een kaartje voor zijn show is met 26 euro dan ook het duurst. Maar Bolsius is trotser dat grote shows als The Blues Brothers en Het Groot Niet Te Vermijden (vroeger gevolgd door Elke maand W iPhone 4s 8 GB 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms M telfort.nl j 08001707 i Telfort winkels OOSTBURG - Waar zijn de duizen den West-Zeeuws-Vlamingen ge bleven die eind 19e en begin 20ste eeuw naar de Verenigde Staten emigreerden? Geschiedschrijfster Mar ja de Groote zoekt hulp bij het zoeken naar antwoorden op die vraag. Ze wil er uiteindelijk een boek over schrijven. Volgens De Groote trokken tus sen 1840 en 1940 zo'n 15.000 West-Zeeuws-Vlamingen naar de Verenigde Staten. De Groote wil weten waar ze vertrokken en aan kwamen, waar ze zich vestigden, hoe ze aan de kost kwamen en wat voor invloed hun vertrek had op de achterblijvers. Ze vraagt mensen met informatie een mailtje te sturen naar wolmar@zeelandnet.nl. AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. Hans Dorrestijn en Zazi, een in de cember te beleven onverwachte combinatie van oud en jong talent. door Martijn de Koning CADZAND - Omwonenden protes teerden gisteren bij de Raad van State tegen de bouw van 22 huizen aan de Koolsweg en Badhuisweg in Cadzand. Ze vrezen onder meer voor aantasting van hun privacy en zien niets in het ontwerp voor de tien 'schuurappartementen'. Ledel, altijd verrassend door René Hoonhorst OOSTBURG - Het Ledeltheater ver wacht volgend seizoen geen grote kanonnen. Freek de Jonge is net nog even geweest. Youp van 't Hek, Brigitte Kaandorp en jongere helden als Jochem Meyjer, Javier Guzman en Najib Amhali komen in het seizoen 2014-2015 ook niet langs. Dat wil niet zeggen dat er volgend theaterseizoen geen spek takel is te beleven in Oostburg. Maartje en Kine: Nederlands en Noors, blond en rood, lief en vilein, mes scherp en grappig, met een WK-lied op YouTube. In maart in het Ledel. Sï S §- WOENSDAG 21 MEI AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten; CLINGE Malpertuus, 19.00 uur: Linedance; EMMAHAVEN Bezoekerscentrum Saeftinghe, 13.00 uur: Excursie door Verdronken Land van Saef tinghe; HULST De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internetca fé; 11.00 uur: Kookgroep; 14.00 uur: Pan nenkoeken bouwen met kindervilla Reyntje; De Lieve, 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Vi va la musica; 19.00 uur: Wijkraad Hulst; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Bingo; Voetbalveld, 13.30 uur: Zeeuws kampioen schap basisschoolvoetbal voor jongens elftallen; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Bieden en jokeren; SAS VAN GENT De Statie, 14.00 uur: Bieden en jokeren; St Albert, 14.00 uur: Handwerken, biljar ten; SINT-JANSTEEN De Warande; 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; VOGELWAARDE Café Fien, 18.00 uur: Start avondwandel vierdaagse; ZAAMSLAG Kantine W Zaamslag, 18.15 uur: Start avondwandelvierdaagse;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64