JUWELIER MINDERHOUD Cetijdenduiker, tunnel en Goedertijt geopend 'Duitse Dog is Apollo onder de hondenrassen' voor alle klokken, modern en klassiek. Tevens voor alle reparaties en onderhoud. ZEEUWS-VLAANDEREN 21 westkapelle arnemuiden www.juwelierminderhoud.nl Brandweer houdt zaterdag open huis De brandweer van Westdor- pe houdt zaterdag, tijdens de Dijksfeesten, open huis. Belangstellenden kunnen van ïo.oo tot 17.00 uur te recht in de kazerne aan de Molenstraat. Er worden on der meer demonstraties ge houden. De brandweer is nog op zoek naar vrijwillige brandweerlieden. Pott'nstampers vieren verjaardag Ze waren bijna hersteld van het leutfeest, maar de Pott'n stampers staan zaterdag stil bij het elfjarig bestaan van hun carnavalsvereniging. Sympathisanten kunnen van 20.00 tot 22.00 uur proosten op de verjaardag in de kantine van de schutters. DJ Fabian gaat daarna tot 1.00 uur voor in een party. AARDENBURG Lezing werpt nieuw licht op historie Archeoloog Robert van Die- rendonck houdt, bij de start van de landelijke 'Romeinen- week' zaterdag een lezing over De Romeinse forten van Aardenburg: schakel in de Romeinse verdediging van de Noordzeekust'. De le zing in het Dorpshuis be gint om 14 uur en is gratis toegankelijk. Yolo-festival aan de Nieuwe Bierkaai Jongerenwerk Hulst houdt zaterdag een Yolofestival aan de Nieuwe Bierkaai. In de week van de amateur kunst kunnen jongeren zich muzikaal presenteren: als zanger, band of dj. Het festi val begint om 14.00 uur en duurt tot 1.00 uur zondag morgen. Het festijn wordt af gesloten met een lichtshow. Rommelmarkt op speelplaats school Tafeltennisvereniging Sint Aloysius houdt zaterdag een rommel- en antiekmarkt op de speelplaats van basis school Ter Doest. De 'goed bruikbare spulletjes' staan van 9.00 tot 15.00 uur uitge stald op de speelplaats. Als het onverhoopt slecht weer wordt, verkast de markt naar het gemeenschapshuis. AARDENBURG 'Classic discoparty' In den Wijngaard Twizted Event houdt zater dag een discoparty voor 25-plussers in restaurant 'In den Wijngaard' aan Smede- kensbrugge. Dennis-DJ draait vanaf 21.30 uur de 'lek kerste discoclassics' en de 'vetste discobeats'. Natuur lijk staat de dj open voor fa voriete platen van bezoe kers. Entree vijf euro. De bouwsector houdt zaterdag de negende landelijke Dag van de Bouw om te laten zien wat zij alle maal presteert. De drie bouwpro jecten in Zeeuws-Vlaanderen zijn te bezoeken van 10.00 tot 16.00 uur. BAM Civiel Zuidwest is voor wa terschap Scheldestromen de bou wer van de getijdenduiker die het natuur- en recreatiegebied Water- dunen ten westen van Breskens straks dagelijks van vers zeewater moet voorzien. De oplevering is oktober dit jaar gepland. De combinatie BAM-TBI tekent voor de aanleg van de Sluiskiltun nel, in opdracht van de provincie via de BV Kanaalkruising Sluiskil. Het werk moet mei/juni 2015 af zijn. Aan de Burgemeester van Zuijen- straat in Breskens verrijst Goeder tijt, met Woongoed als opdracht gever en Cordeel als hoofdaanne mer. Het woonzorgcentrum, ople vering augustus dit jaar, zal acht, via een galerij met elkaar verbon den woonblokken tellen. 'De Duitse Dog is de Apollo on der de hondenrassen en boeit de liefhebber als een edel stand beeld', heeft ze in een speciale toe lichting voor de journalist ge schreven. Sinds 1974 staat het leven van de Van Kerckhoves in het teken van deze nogal fors uitgevallen vier voeters. Of liever gezegd, ten dien ste van, want alles in hun leven is ondergeschikt aan de vier honden die ze momenteel in huis hebben. Christa, Fine-Fleur, Bonheur en Saartje mogen alles. „Of nou ja, als je ze laat doen wat ze willen, heb je gelukkige honden. En dan heb je het zelf ook naar je zin. We kopen altijd tweedehands bank stellen. En we hebben een bed in de kamer voor ze. Ze mogen lig gen waar ze willen. Dat ze af en toe knoeien met drinken en zo, dat nemen we op de koop toe. Ze zijn even lief als ze groot zijn." Va kanties zitten er nauwelijks in, want ja, wie kun je vragen om op vier van deze grote en bewerkelij ke honden te passen? Maar dat vinden Kitty en Franqois geen en kel punt. Ze trekken heel Europa door om met hun vier doggen aan shows mee te doen. „We gaan net zo gemakkelijk naar Portugal als Polen of waar er dan ook maar een wedstrijd is", zegt Francois. „We hebben een camper gekocht om de honden in mee te nemen, we doen aan de show mee en blij ven een paar dagen, meestal is er een feest bij of soms een uitgebrei de huldiging. Hartstikke leuk. Dat zijn onze vakanties." Als ze een 'uitmuntend' op een schoonheidswedstrijd halen is Kitty tevreden. Ze is trots op het moment dat ze een beker win nen, maar eenmaal thuis zijn het vooral 'stofnesten', terwijl Francois zijn trofeeën juist koes tert en ze graag toont. Kitty geeft de bekers vaak weg aan de basis school. „Die plakken er een ander plaatje op en iedereen is blij." WOENSDAG 21 MEI 2014 WESTDORPE ZUIDDORPE HULST GRAAUW TERNEUZEN - Wie nog eens een kijkje wil nemen in de getijdendui- ker bij Breskens, de Sluiskiltunnel bij Terneuzen of woonzorgcentrum in aanbouw Goedertijt in Breskens, kan zaterdag zijn slag slaan. WESTDORPE - Francois en Kitty van Kerckhove uit Westdorpe vielen veertig jaar geleden voor het Duit se Doggenras. Omdat het zo apart is, zegt Kitty. Kitty en Franqois van Kerckhove met hun vier Duitse Doggen Christa, Bonheur, Fine-Fleur en Saartje. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63