ZEEUWS-VLAANDEREN Telefoon Sassenaar in voetspoor voorvader Hennepkwekers proberen het nog maar een keer almanak 20 en 21 24 en 25 Raadkamer beslist dat verdachte van sek sueel misbruik dertig dagen langer vast moet blijven, OM vroeg negentig dagen. WOENSDAG 21 mei 2014 Duitse Dog is de Apollo onder de hondenrassen Zeeland speelt mee op WK voetbal in Brazilië BRESKENS - De 74-jarige inwoner van Breskens die wordt verdacht van seksueel misbruik van twee schoolmeisjes uit Breskens, moet in elk geval nog dertig dagen in de gevangenis blijven. De raadka mer van de rechtbank in Middel burg heeft dit gisteren beslist De officier van justitie vroeg namens het Openbare Ministerie verlen ging van de voorlopige hechtenis met negentig dagen, aldus advoca te Natas ja Wouters van de ver dachte, maar kreeg daar de recht bank dus niet in mee. Het voorarrest van de 7 mei gear resteerde Bressiaander is ver lengd, omdat het onderzoek naar aanleiding van de twee aangiftes van seksueel misbruik nog niet is afgerond. Een woordvoerster van het OM noemde ook nog als argu menten 'de geschokte rechtsorde' en 'de ernst van de feiten'. Het OM heeft echter nog geen onom stotelijke bewijzen in handen dat de man daadwerkelijk de meisjes op de één of andere manier zou hebben misbruikt. Over de aard van het vermeende misbruik is door het OM noch de politie ooit één mededeling gedaan. De verdachte zelf ontkent volgens zijn advocate Natas ja Wouters in alle toonaarden dat hij ook maar iets met seksueel misbruik te ma ken heeft. „Hij werpt verre van zich dat hij hier iets mee te ma ken zou hebben. Hij is zich van geen kwaad bewust." Dat hij nu wordt verdacht van seksueel mis bruik en daarvoor al zo'n veertien dagen vastzit, is hem aldus zijn advocate 'uiteraard niet in zijn kou we kleren gaan zitten'. Waarom de raadkamer heeft be sloten een verlenging van de voor lopige hechtenis te 'beperken' tot dertig dagen en niet op negentig dagen te zetten, is Natasja Wou ters onbekend. Zij had de uit spraak gisteren nog niet op pa pier. De motivering van dergelij ke uitspraken wordt volgens haar ook vaak erg kort gehouden. Zij kan zich alleen maar indenken dat de raadkamer dertig dagen lang genoeg vindt om het onder zoek af te ronden. Als de verdachte was vrijgelaten, is het de vraag of hij al naar huis had kunnen terugkeren. Wouters vertelde dat de gemeente Sluis dat nog niet zou willen, omdat 'de zaak gevoelig ligt in Breskens'. Bij een rondgang door het dorp vorige week leek niemand het zich te kunnen voorstellen dat de man seksueel misbruik heeft ge pleegd. Wouters: „Het is in het be lang van alle betrokkenen dat er snel duidelijkheid komt." terneuzen - In een huis aan de Lingestraat in Terneuzen is dins dagochtend rond negen uur een hennepkwekerij ontdekt. De poli tie trof op de bovenetage een for se plantage aan met zo'n 690 plan ten. De kwekerij is in de loop van de dag ontmanteld. De bewoners, een man en een vrouw, zijn door de politie gearresteerd en voor ver hoor meegenomen naar het poli tiebureau. Stroom voor de hen nepkwekerij werd buitenom de elektriciteitsmeter afgetapt. In de woning is in het verleden al eens eerder door de politie een hennep kwekerij aangetroffen. Het is een verplicht nummer voor de mensen die op de redactie van de krant werken: elke week brengt de krant in een bijlage een verhaal over iemand die bij een bedrijf de telefoon opneemt: het valt niet al tijd mee om een telefonist(e) te vin den die het leuk vindt om in de krant te staan met een verhaal en een foto. De collega die de rubriek vorige week verzorgde, had al snel beet. „Voor een verhaal zou ik graag met degene spreken die bij uw organisatie de telefoon op neemt", zei hij, tegen degene aan de andere kant van de lijn. „Eén momentje", zei de persoon. „Ik verbind u eventjes door met onze te lefoniste." Verdachte Breskens langer vast door Harmen van der Werf VEERE - „Fantastisch, een echte belevenis." Erik Cardon uit Sas van Gent heeft gisteren genoten van de 'hoofd- bijrol' die hij mocht spelen in de opnamen voor de actie film over de Vlissingse zeeheld Michiel de Ruyter. Op een in zeventiende eeuwse sferen gebrachte havenkade in Veere speelde het zich af. Cardon mocht De Ruyter verwelkomen als burgemeester van Vlissingen, een rol die hij met overmacht won via een internetstemming. Hij is dan ook een verre nazaat van de burgemeester van Vlissingen uit die tijd, Johan Cardon. „Veel tijd had De Ruyter trouwens niet voor me", leefde Erik zich hele maal in zijn rol in, „want zijn vrouw was kort voor zijn aankomst in het kraambed overleden." Erik was onder de indruk van de manier waarop de actiefilm wordt ge maakt. Met één ding had hij het lastig: zijn kostuum. „Het was heet en daar sta je dan met deels wollen kle ding aan." Erik is voorlopig 'uitgespeeld', al vroeg de crew hem wel of hij voor later nog beschikbaar is. Hij antwoordde volmondig 'ja'. „Maar over vier weken gaan die baard en snor er écht af, ik heb zo'n hekel aan haar op m'n gezicht" Het kostuum had hij graag voor carna val meegekregen. „Dat mocht absoluut niet het is ge huurd van een Spaans atelier, gemaakt naar origineel model." De komende dagen zijn er nog opnamen in Veere, later volgen nog Middelburg en Zierikzee. De film moet januari 2015 uitkomen, foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59