Gratis zwemlessen Wissebad zijn in trek Beurs voor koraalstudie Aardappelen en spullen uit streek onder hamer G Gratis 1 softijsje TJ BEVELANDEN en THOLEN 23 Omnisscholen Borsele worden kindcentra Die worden ook dit jaar weer aan geboden door de gemeente. Noord-Beveland is, zo redeneert het bestuur, nu eenmaal een wa terrijke gemeente en kinderen zonder zonder zwemdiploma lo pen er dus meer risico om te ver drinken als zij aan de waterrand spelen. De zwemlessen zijn bedoeld voor Noord-Bevelandse kinderen uit groep 3 en hogere groepen, die nog niet hun zwemdiploma A hebben behaald. En daar wordt gretig gebruik van gemaakt. De lessen zijn wekelijks op dins dagavond. Bij één keer per week les is dat gratis, twee keer per week les kan ook maar die les moet dan wel worden betaald. Nieuw dit jaar is dat de kinderen worden geplaatst in een groepje op eigen niveau. In de schoolvakantie gaan de les sen ook door, maar dan waar schijnlijk in de ochtend, foto Marcelle Davidse De OKC's behoren tot eerste in Zeeland. Met schooltijden die aan gepast zijn op het leerproces van de kinderen en een aanbod van ac tiviteiten voor alle kinderen zet Stichting Omnisscholen (bestuur lijk verantwoordelijk voor het openbaar onderwijs in Borsele) een belangrijke stap richting de toekomst. Omnis streeft er naar dat kinderen zich optimaal kun nen ontwikkelen, onderdeel van het OKC zijn de 'Andere Tijden' of het 5-gelijkedagenmodel. Kin deren krijgen meer rust en regel maat, wat een positieve invloed heeft op het concentratievermo gen van kinderen, waardoor het beste onderwijsresultaat behaald wordt. Alle groepen krijgen straks van maandag tot en met vrijdag les van 8.30 uur tot 14.00 uur, met om 12.00 uur een half uur pauze. Tijdens deze pauze lunchen de kinderen in de klas bij hun leer kracht. Aan het begin van de va kanties worden drie extra vrije vrijdagen ingeroosterd om ouders tegemoet te komen en ze hun va- kantietijd zo goed mogelijk kun nen gebruiken. Op drie middagen, van 14.00 uur tot 15.15 uur, biedt Omnis bij de OKC's workshops van Talent voor de Toekomst aan. 'In de workshops ook is volop aandacht voor sport en spel, met work shops als (panna)voetbal, zelfver dediging, jongleren. Zomerbloeiers (Impatieris) Lavendel (Lavend i a YERSEKE - Dick van Oevelen van onderzoeksinstituut NIOZ in Yer- seke krijgt 800.000 euro voor on derzoek naar koudwaterkoraalrif- fen in de diepzee. De Vidi-beurs van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onder zoek is bedoeld voor wetenschap pers die tot de top in hun vakge bied horen. De studie van Van Oevelen richt zich op de voeding van koralen. Maar weinig voedsel bereikt de oceaanbodem. Volgens computermodellen beïnvloeden koralen de beweging van het oceaanwater, waardoor ze voedsel in korte periodes krijgen. Met de beurs wil Van Oevelen modelsi mulaties over voedseltoevoer tes ten in de oceaan. Ook de rol van sponzen in de voedselverwerking -waarover hij in 2013 publiceerde in tijdschrift Science- wil hij ver der bestuderen. Er wordt aanvoer van Doré, Pre mière en Frieslander verwacht. De opbrengst van het eerste kistje gaat naar een goed doel. De veilin gen van Sint-Annaland en Scher- penisse (ofwel Alvantho) ver markten voor hun leden ruim 13.000 ton vroege aardappelen. Van het totale aanbod gaat 50 tot 55 procent via de veilingklok weg, de rest via bemiddeling. De Al vantho's zijn sinds kort gecertifi ceerd als erkend streekproduct. Af komstig van Tholen en maat schappelijk verantwoord geteeld en verwerkt, mogen ze het keur merk 'Zeeuws Zeker Streekpro duct' voeren. Vanaf vandaag kunnen ook toeris ten en inwoners weer wekelijks plaatsnemen in de bankjes van de veiling in Sint-Annaland. Elke woensdag wordt seizoensgroente en -fruit uit Tholen, Zeeland en West-Brabant geveild. Ook Thool se vis, eieren, kasproducten en bloemen uit de eigen regio wor den per klok geveild. Tegen inlevering van deze bon 015076 intratuin kleurt je leven WOENSDAG 21 MEI 2014 HEINKENSZAND - Drie Borselse ba sisscholen gaan komend schooljaar verder als Omnis Kindcentra (OKC). Het gaat om De Schakel in Oudeiande, De Reiger in Heinkens- zand en De Linden in 's-Gravenpol- der. door Luc Oggel WISSENKERKE - Met deze tempera turen is niets fijner dan lekker in het zwembad te plonzen en in het Wissebad in Wissenkerke wordt ook nog eens het nuttige met het aangename verenigd: gratis zwem les. Diverse soorten en kleuren, hoogte 20 cm, halfschaduw. Per draagtas 6 stuks 3.49 Diverse kleuren, hoogte 25 cm, halfschaduw, potmaat 12 cm. Per stuk 2.49 :e) Hoogte 35 cm, volle zon, potmaat 17 cm SINT-ANNALAND - De eerste streek productenveiling in Sint-Annaland wordt vanmiddag om 15 uur offici eel geopend. Morgen (donderdag) gaat de veiling van de Thoolse pri meuraardappelen Alvantho's van start. 500000 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond Kijk voor onze actuele folder op www.intratuin.nl/folder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57