22 Stichting Vrouweputje zet zich met 'Voe niks kist' in voor hergebruik Komst Decathlon komt weer stap dichterbij 22 BEVELANDEN en THOLEN Postweg Tholen afgesloten voor nieuw asfalt Emigratie naar Amerika Ondernemer vecht vergunning voor moskee Goes aan omdat hij zijn zaak niet mocht verkopen aan sportschool. Houterman MIDDELBURG - De gemeente Goes hoeft de vergunning voor de Ar- rahman Moskee aan de Zuidvliet- straat in Goes niet in te trekken. Bestuursrechter J. Sinack besliste gisteren dat daar geen enkele re den voor is. Ondernemer F. van der Linde van Frederik Interieurs aan de Zuid- vlietstraat vroeg via zijn juridisch adviseur L. Mooij om intrekking van de vergunning door de ge meente. Want volgens de onder nemer was er sprake van rechtson gelijkheid. In het recente verleden had een sportschool interesse gehad om het pand van Van der Linde te ko pen. Bij navraag bij de gemeente bleek destijds dat een sportschool geen vergunning zou krijgen om het pand aan de Zuidvlietstraat over te nemen. Vooral niet omdat de bezoekers voor parkeeroverlast zouden zorgen. Van der Linde vond het dan ook heel merkwaar dig, zo zei gisteren zijn raadsman, dat een moskeestichting wel toe stemming heeft gekregen voor het vestigen in een pand in die be wuste straat. Beleidsambtenaar P. Daniëlse van de gemeente Goes verklaarde op zijn beurt dat een sportschool en een moskee niet met elkaar zijn te vergelijken als het gaat om par keerdruk. Een sportschool zorgt volgens hem voor veel meer gepar keerde auto's dan een islamitisch gebedshuis. Daarbij wees hij naar de officiële cijfers die die stelling onderbouwen. Mooij voerde aan dat een sport school juist veel sportieve men sen trekt 'en dat er dus vanuit ge gaan mag worden dat velen op de fiets komen'. De officiële cijfers spreken dat echter tegen, aldus Daniëlse. Hij wees er ook op dat de moskee nu al ruim een jaar open is en dat er tot nu toe geen klachten zijn over het parkeren van de bezoekers. Ook niet op de momenten dat er veel mensen naar de moskee gaan. De praktijk, zo zei hij, geeft hem gelijk. „Veel bezoekers van de moskee komen op de fiets." In een eerder stadium heeft de Commissie Bezwaarschriften van de gemeente al geoordeeld dat de bezwaren van Van der Linde te gen de moskee geen hout sneden. Desondanks spande hij een zaak aan bij de Middelburgse bestuurs rechter in de hoop daar gelijk te krijgen. Mooij: „Het is voor mijn cliënt een principezaak. Als een sportschool zich hier niet mag vestigen, dan ook geen moskee." Bestuursrechter Sinack vond het niet nodig om de gebruikelijke zes weken bedenktijd te nemen voor het doen van een uitspraak. Na een hele korte schorsing beslis te hij dat de gemeente de vergun ning niet hoeft in te trekken. De bezwaren tegen de parkeerover last door de bezoekers van de mos kee waren volgens hem onvol doende aannemelijk gemaakt. De Stichting Vrouweputje heeft de kist geplaatst met als doel dat bezoekers er bruikbare spullen kunnen achterlaten die andere mensen weer 'voe niks' (voor niets) mogen meenemen. De stichting wil op die manier bijdra gen aan het hergebruik van spul len. Daarnaast hoopt de stichting dat de 'Voe niks kist' extra bezoekers trekt naar het Vrouweputje; een herstelproject uit 2006. Voorheen was het een bescheiden bede vaartsoord dat in de ruilverkave ling De Poel is verdwenen. Elke maand iPhone 4s 8 GB 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms telfort.nl 08001707 Telfort winkels Is ar'ï Op deze plaats komen nu histo rie, spiritualiteit en natuur sa men. De Voe niks kist wordt zaterdag om 10.00 uur in gebruik genomen door troubadour Engel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek. Tijdens de opening is er tussen 10 en 12.00 uur een ruilmarkt op het terrein. Iedereen mag bruikbare spullen meenemen. Volgens wethouder lohan Aal berts wordt deze week officieel bekendgemaakt dat het bestem mingsplan veranderd zal worden om de komst van Decathlon naar ZEP op bedrijventerrein Mortiere buiten het centrum mogelijk te maken. Op 19 juni is er om 19.30 uur in het Stadskantoor een infor matiebijeenkomst over de komst van Decathlon. Decathlon is een Franse keten van sportwinkels van groot for maat, een soort Ikea onder de sportwinkels, met een groot assor timenten voor lage prijzen. Op dit moment heeft de Franse winkelketen vestigingen in Kerk- rade, Best en Amsterdam. In Arn hem opent de Decathlonwinkel in 2015. Veel Zeeuwen gaan nu tholen - Waterschap Scheldestro- men neemt vanaf maandag de Postweg in Tholen onder handen. De toplaag van de doorgaande weg tussen de Reimerswaalseweg en de bebouwde kom is in slechte staat. Op sommige plekken kan het asfalt worden gerepareerd, an der delen worden voorzien van een nieuwe laag. Aannemer KWS is naar verwachting drie dagen be zig met asfaltreparaties en asfalte ren. Op Hemelvaartsdag en het weekend erna wordt de weg open gesteld. Van maandag 2 juni tot donderdag 5 juni staan de laatste werkzaamheden en het aanbren gen van wegmarkering op de plan ning. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer omgeleid. Fiet sers kunnen gebruik blijven ma ken van het fietspad. nog naar de Decathlon in Antwer pen. Aalberts hoopt dat het nieuwe be stemmingsplan op 15 december van dit jaar door de gemeenteraad kan worden goedgekeurd. Hij krijgt nog een zware dobber om vooral GroenLinks en de LPM te overtuigen. Zij herinnerden hem eraan dat hij maanden gele den een 'aanvalsplan' voor de bin nenstad beloofde. „De komst van Decathlon is een aanvalsplan té gen de binnenstad", zegt Luc Van- dezande (GroenLinks). De LPM wil eerst een aanvalsplan voor de binnenstad hebben voordat het nieuwe bestemmingsplan voor ZEP wordt vastgesteld. Wethou der Aalberts durft niet te beloven dat dat aanvalsplan er in decem ber is. De PvdA raadt hem daarbij aan 'al le ondernemers in de hele stad' te betrekken bij het schrijven van dat plan om de binnenstad te ver sterken. Aalberts belooft dat te zullen doen. OOSTBURG - Waar zijn de duizen den West-Zeeuws-Vlamingen ge bleven die eind 19e en begin 20ste eeuw naar de Verenigde Staten emigreerden? Geschiedschrijfster Marja de Groote werkt aan een boek en vraagt mensen met infor matie een mailtje te sturen naar wolmar@zeelandnet.nl. Verbouwing? Vergunning moskee terecht door Emile Calon Bij 110 bezoekers parkeren er maxi maal 22 auto's bij een moskee, zo blijkt volgens de gemeente Goes uit de officiële cijfers. door Luc Oggel SHEER ARENDSKERKE - Mensen die bruikbare spullen hebben waar ze zelf niets meer mee doen, kunnen die vanaf zaterdag in de 'Voe niks kist' bij het Vrouweputje aan de Oostweg in 's-Heer Arendskerke stoppen. Toestel is van jou 22 - V s* 1-8 s sp o E i 00 www.vrouweputje.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - De komst van de grote Franse sportwinkelketen De cathlon naar Middelburg komt weer een stap dichterbij. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56