Toekomst is nog ongewis voor De Poeljeugd Verdachte zedenzaak Breskens langer vast JUWELIER MINDERHOUD Subsidie voor kunstproject van jubilerende zorggroep Ter Weel 20 BEVELANDEN en THOLEN VERKEER Doorgaande route bij Krabbendijke wordt over lengte van één kilometer verbouwd tot 50-kilometer weg. voor alle klokken, modern en klassiek. Tevens voor alle reparaties en onderhoud. B3 Zoveel werd gisteren duidelijk tij dens de bewonersavond van de dorpsraad, waar directeur Mar leen de Goeij inwoners bijpraatte over de huidige stand van zaken. Het is een gegeven dat scholen te maken hebben of krijgen met een dalend leerlingenaantal, zo ook De Poeljeugd. In het eind vorig jaar verschenen visiedocument Een stip op de horizon heeft de ge meente Goes dan ook al laten doorschemeren het aantal basis onderwijsvoorzieningen terug te brengen naar negen in plaats van de huidige achttien. Samenwer ken is het adagium, 's-Heer Hen drikskinderen en 's-Heer Arends- kerke zijn daarbij op elkaar aange wezen voor een voorziening aan de westkant van Goes. Beide scho len handhaven is geen optie, De Poeljeugd heeft te maken krimp, bij Het Schengehof in 's-Heer Arendskerke is op dit moment de zeer slechte staat van het gebouw het grootste probleem. Het be stuur heeft een aanvraag bij de ge meente ingediend voor nieuw bouw, maar daar is nog geen reac tie op gekomen. Bij De Poeljeugd staan op dit moment drie van de acht lokalen leeg. De protestants-christelijke Poel jeugd en openbare Schengehof willen allebei het liefst in het ei gen dorp blijven, maar die senti menten moeten volgens De Goeij opzij worden gezet. Wel is het zo dat zo'n dertig procent van de leerlingen van De Poeljeugd af komstig is uit Goes-West. „Mocht de voorziening straks in 's-Heer Arendskerke komen, dan zijn we die leerlingen kwijt." Het is vol gens de directeur overigens ook maar de vraag of de leerlingen uit 's-Heer Arendskerke wel allemaal naar 's-Heer Hendrikskinderen zullen komen. De Goeij gaf aan het merkwaardig te vinden dat sommige dorpsbewoners ervoor kiezen hun kind naar Het Noor derlicht in Goes te sturen, terwijl die school net als De Poeljeugd onder de Alpha Scholengroep valt Overigens lijkt het onder werp (nog) niet echt te leven, ge let op het geringe aantal aanwezi ge ouders. De officier van justitie vroeg na mens het Openbaar Ministerie (OM) verlenging van de voorlopi ge hechtenis met negentig dagen, aldus advocate Natasja Wouters van de verdachte, maar kreeg daar de rechtbank dus niet in mee. Het voorarrest van de 7 mei gear- resteerde Bressiaander is ver lengd, omdat het onderzoek naar aanleiding van de twee aangiftes van seksueel misbruik nog niet is afgerond. Een woordvoerster van het OM noemde ook nog als argu menten 'de geschokte rechtsorde' en 'de ernst van de feiten'. Het OM heeft echter nog niet onom stotelijke bewijzen in handen dat de man daadwerkelijk de meisjes op de één of andere manier zou hebben misbruikt. Over de aard van het vermeende misbruik is door het OM noch de politie ooit één mededeling gedaan. De verdachte zelf ontkent volgens zijn advocate Natasja Wouters in alle toonaarden. KRABBENDIJKE - Een half minuutje langer, schat wethouder Jaap Sin- ke (SGP, verkeer) de extra reistijd over de Oude Rijksweg in na de reconstructie ter hoogte van Krab bendijke. Nu hoeven automobilis ten alleen ter hoogte van het kruispunt met de Johan Willem Frisostraat en de Zuidweg (rich ting Gawege )af te remmen tot vijftig kilometer per uur. Na de herinrichting wordt de vijftig kilo meterzone uitgebreid tot aan in dustrieterrein Oostpolder. Reden voor de aanpassing van de weg is dat de gemeente Reimers- waal meer uitritten op de Oude Rijksweg wilde laten uitkomen. „Onder andere voor de fruitbedrij- ven van Vogelaar, de bedrijfsunits van Wervenhove en een nieuwe uitrit voor het plan Kelders", somt Sinke de (gerealiseerde) wensen van de gemeente op. De provincie Zeeland, die tot en kele jaren geleden eigenaar was van het bewuste stuk van de N289, weigerde hier aan mee te werken. Het strookte niet met het beleid om het aantal uitritten op 8o-kilometerwegen uit te brei den. Eind 2010 bereikten provin cie en de gemeente een akkoord om een stuk van ongeveer een ki lometer lengte over te nemen. Voorwaarde was wel dat de ge meente de weg zou inrichten als 50-kilometergebied. De plannen hiervoor zijn nu klaar. Vlak voor de kruisingen met de Meiboom en de Frisostraat plaatst de ge meente 'komborden', zodat auto's echt het dorp inrijden. „Alleen 50-kilometerborden zijn niet ge noeg, je moet een lagere snelheid afdwingen. Zo verdwijnt de uit- voegstrook bij de Oostweg en ko men daar twee aparte rijstroken met een tussenberm." Een roton de bij de Oostweg was te duur. Ook worden op diverse plekken verhogingen aangelegd die snel heid van de weggebruikers moet matigen. „Dit zijn geen drempels zoals in 30-kilometergebieden, de bedoeling is wel dat je er behoor lijk vloeiend overheen kunt." Dat heeft alles te maken met het feit dat de Oude Rij skweg een zo geheten U-route is. Bij een calami teit op de A58, wordt het verkeer over de N289 gestuurd; al te veel snelheidsbeperkingen zouden tot grote opstoppingen bij Krabben dijke kunnen leiden. De gemeente trekt ruim vier ton uit voor het project. Een deel wordt betaald met de afkoopsom die de provincie bij de overdracht meegaf voor achterstallig en toe komstig onderhoud. Omdat de veiligheid voor langzaam verkeer verbetert, geeft de provincie ook 90.000 euro subsidie. Het reste rende bedrag (160.000 euro) komt uit het gemeentelijk potje voor onderhoud aan wegen. De weg wordt in juli en augustus verbouwd en moet af zijn wan neer de grote verkeersdrukte van wege de fruitpluk van start gaat. HERINRICHTING OUDE RIJKSWEG KRABBENDIJKE westkapelle arnemuiden www.juwelierminderhoud.nl Houtekamer en Voorhoeve geven in het kunstatelier van Ter Weel cursussen beeldende expressie voor ouderen uit de wijk Goes-Zuid, bewoners van senio rencomplex Poelhoek en cliënten van Ter Weel. Het doel is ener zijds om de deelnemers op een laagdrempelige wijze kennis te la ten maken met kunst en cultuur, maar ook het bevorderen van nieuwe contacten tussen ouderen onderling. Voor de uitvoering van dit project is door het themapro gramma Lang Leve Kunst door het Rijk een bedrag van €3000,- beschikbaar gesteld. In het kader van het project 'Van pannenlap tot kunstatelier' zijn er op de vernieuwde verpleegafdelin- gen van Zorggroep Ter Weel bele vingskastjes geplaatst. De bele vingskastjes zijn een ontwerp van de kunstenaars en in nauwe sa menwerking met de afdeling Wel zijn tot stand gekomen. In de bele vingskastjes zijn wisselende the ma's te zien die de fases van het bestaan uitdrukken, die herinne ringen oproepen en die herken ning geven. De inrichting van de belevingskastjes wordt in het kunstatelier door cliënten en oudere bewoners uit de wijk ge maakt. Ter Weel viert volgende maand 50-jarig jubileum. Eén van de acti viteiten is het organiseren van een mini-symposium in de Grote Kerk in Goes. Tijdens het sympo sium zal het werk van de deelne mers van het kunstatelier geëxpo seerd worden. Daarna zal de expo sitie een jaar lang te zien zijn in de zeven woonzorgcentra van Zorggroep Ter Weel in Goes en Reimerswaal. door Luc Oggel S HEER HENDRIKSKINDEREN - Het is voorlopig nog onzeker hoe de toe komst van basisschool De Poel jeugd in 's-Heer Hendrikskinderen er uitziet. door Harmen van der Werf BRESKENS - De 74-jarige inwoner van Breskens die wordt verdacht van seksueel misbruik van twee schoolmeisjes uit Breskens, moet in elk geval nog dertig dagen in de gevangenis blijven. De raadkamer van de rechtbank in Middelburg heeft dit gisteren beslist. In de ankers op 'dorpsachtige' Oude Rijksweg door Joeri Wisse Gawege Deel van de Oude Rijksweg dat een nieuwe inrichting krijgt. infographic Rob Paardekam GOES - Kunstenaar Leendert Houte kamer en vormgeefster Ilse Voor hoeve krijgen een subsidie van 3000 euro voor hun project 'Van pannenlap tot kunstatelier' bij Zorggroep Ter Weel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54