Pararoeier De Koning kan aanvraag voor A-status de deur uit doen 30 SPORT Aangeenbrug en Cutkind strijden om schaaktitel IJsclub De Poel wil de sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg weer in gebruik nemen. MIDDELBURG - De oude sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg begint aan een nieuw leven. IJsclub De Poel wil de Pelli- kaanhal, die een paar jaar geleden nog op de nominatie stond om ge sloopt te worden, gaan gebruiken als skeelerbaan. „Je kunt er een rondje van net geen tweehonderd meter rijden, vergelijk het met een shorttrackbaan", vertelt voor zitter Els Mesu. Ook met de oude atletiekbaan die naast de hal ligt, heeft de ijsclub plannen, maar vooralsnog is dat meer een droom dan realiteit. De Pellikaanhal, die in 1964 werd gebouwd en in die tijd uniek was voor Nederland, staat al een aan tal jaren leeg. De sportverenigin gen die er gebruik van maakten, zoals handbalvereniging EMM, zijn inmiddels verhuisd naar een nieuw complex. Op het terrein aan de Nassaulaan heeft de ver paupering toegeslagen. Maar daar lijkt nu verandering in te komen. „We willen in de wintermaanden in de hal gaan skeeleren", vertelt Els Mesu van IJsclub De Poel. „Vooral voor de jeugd is het niet te doen om heen en weer te rij den naar Breda om daar te schaat sen. Door in de hal te skeeleren leer je dezelfde technieken als met schaatsen." De schaats- en skeelerclub legde het plan maandagavond voor aan de leden en die waren stuk voor stuk enthousiast. Ook wethouder Saskia Szarafinski, die accommo datie in haar portefeuille heeft, was daarbij aanwezig. „De ge meente staat er positief tegen over", vertelt Els Mesu. „Binnen kort gaan we verder om de tafel zitten." Het plan moet nog wel handen en voeten krijgen. Wellicht wordt er een stichting opgericht en de ijsclub gaat ook op zoek naar ande re partijen om het gebruik van de hal weer rendabel te maken. „We denken out-of-the-box. Er is veel mogelijk, denk bijvoorbeeld aan ateliers die er hun intrek kunnen nemen of rolstoelbasketbal en at letiek. Iedereen die interesse heeft kan zich bij ons melden. De gemeente heeft wel als voorwaar de gesteld dat er één aanspreek punt moet zijn, maar ze vinden het wel goed dat er weer wat ge beurt. Het is een heel bijzondere hal, dat merkten we maandag avond ook. Er kwamen weer een hoop oude verhalen naar boven." Naast de sporthal ligt ook nog de oude atletiekbaan van Dynamica. Ook daar heeft Mesu wel een plan voor, of zoals ze het zelf noemt: „een allermooiste droom". „Als we de atletiekbaan zouden kun nen asfalteren, dan kun je er in de winter op schaatsen. In het mid dendeel zouden we een piste kun nen aanleggen. Zoiets vind je ner gens in Nederland." Een paar jaar geleden werd de oude atletiekbaan ook al onder water gezet en werd er volop ge schaatst. „Maar de sintelbaan ab sorbeerde toen te veel water. We hebben er al wel een walletje om heen gelegd, maar dat nog niet kunnen testen omdat het afgelo pen winter niet heeft gevroren. Maar eerst maar eens met de sporthal aan de slag, dat heeft on ze eerste prioriteit." ZIERIKZEE - Het is, met nog één ronde te spelen, spannend aan kop van de interne competitie van schaakvereniging Zierikzee. Bas van de Graaf kwam niet ver der dan remise maar kan nog steeds tweede worden. Volgende week valt de beslissing, als Hans Aangeenbrug en Kedem Gutkind in hun onderlinge duel uitmaken wie kampioen wordt. Aangeen brug heeft aan remise genoeg. Bas van de Graaf, die na dertien jaar vertrekt bij SV Zierikzee om dat hij weer naar de Randstad ver huist, kwam tegen Martin Krijger niet verder dan remise. Sjaak Spie gels versloeg Kees van den Nieuw- endijk, Peter de Vrieze was na een enerverende partij te sterk voor John van Dalsen. Hans Baris wist voor de derde keer op rij zijn partij te winnen. Het gaat hard met de 24-jarige De Koning, die een groeiafwijking aan zijn linkerbeen heeft. Begin 2013 begon hij pas met roeien en nog hetzelfde jaar werd hij met Van der Loos vijfde op het WK in Zuid-Korea. In het halfjaar daarna trok het duo, dat uitkomt in de klasse TA Mix 2, de opgaande lijn door. „We zijn technisch beter ge worden", zei De Koning. „Je kunt zien dat we vaardiger zijn gewor den in het roeien." In Varese kwam dat ook tot ui ting. Bij hun eerste grote wed strijd sinds het WK zagen ze dat het gat met wereldkampioen Aus tralië en vice-wereldkampioen Frankrijk kleiner was geworden. „Het verschil is nog wel zo'n vier a vijf seconden, maar we komen dichterbij." Met de derde plek (in een veld van twaalf) voldeed het tweetal precies aan de eis van NOCNSF. „We moesten of bij de beste vier op een WK komen of in de top drie bij een wedstrijd als deze." Sporters met een A-status zijn vol gens de sportkoepel kansrijk voor een medaille bij de eerstvolgende Olympische of Paralympische Spe len. De Koning heeft dus goede papieren voor Rio de Janeiro 2016. En ook deelname aan het WK, in augustus van dit jaar in Amster dam, kan hem bijna niet meer ontgaan. „Er is nog een andere Ne derlandse boot in onze klasse, maar we zijn op dit moment snel ler. We liggen dus op koers." Financieel schiet de Goesenaar overigens niets op met de stap van de B- naar de A-status. „Het pararoeien is geen focussport bij NOCNSF", vertelde hij. „In Lon den was er niemand namens Ne derland bij en toen is de geld kraan dichtgedraaid. Ik zal dus ge woon moeten blijven werken. Maar dat had ik ook gedaan als ik wel financieel ondersteund zou worden." Van der Lijke in World Ports Classic Nick van der Lijke gaat dit weekend toch van start in de World Ports Classic. De profwielrenner uit Middel burg was aanvankelijk reser ve bij Belkin voor de twee daagse wielerkoers, maar rijdt nu toch omdat zijn ploeggenoot Moreno Hof land geblesseerd is. Het par koers van de World Ports Classic gaat zaterdag in de etappe van Rotterdam naar Antwerpen zo'n 90 kilome ter door Zeeland. Goud voor judoka's van Geelhoed Het meisjesteam (tot 12 jaar) van Sportschool Geelhoed won in Gilze goud tijdens het Zuid-Nederlands kam pioenschap judo voor jeugd- teams en kwalificeerde zich daarmee voor het NK. De formatie bestond uit Marin- ke Rentmeester, Heieen Rob- binson, Neomi Poppe, Asma- rah van Helleman, Indy God schalk en Marith van den Berg. Het jongensteam tot 15 jaar werd derde in Gilze. Mariman vierde aanwinst Terneuzen Robin Mariman speelt ko mend seizoen voor Terneu zen, dat nog strijdt tegen de gradatie uit de tweede klas se. De aanvaller, die eerder voor Steen speelde, komt over van Koewacht. Robin Mariman is na Shurendall van Uytrecht (Biervliet), Jas per van Asten en Sonny Hui- tema (beiden JVOZ) de vier de nieuweling. Benschop en De Groot op koers Tristan Benschop van Scaldi- na en Stefan de Groot van Arnemuiden liggen op koers in de ABM ICT-Cup. In het tafeltennistoernooi van ttv Arnemuiden wonnen de Zeeuwen in de kwartfinale hun poule. Richard Verstij len (Backhands, Sint Wille- brord) en Roald Vos (Hotak, Hoogerheide) wonnen de andere poules. Zaterdag zijn de halve finales. De eerste duels starten om 11.00 uur. Voshart krijgt hulp van Van der Welk Bij korfbalvereniging Togo in Goes worden volgend sei zoen Jan Voshart en Kurt van der Welk samen verant woordelijk voor de eerste se lectie. Voshart kwam aan het begin van de jaargang 2013-2014 als interim-trainer binnen bij de club. Nu heeft hij zijn jawoord gegeven voor nog een jaar. Van der Welk, die nu het tweede team traint en coacht, sluit zich bij hem aan. Togo komt na de zomer zowel op het veld als in de zaal uit in de derde klasse. Skeelerbaan in oude hal door Maurice Steketee Veel Middelburgers zijn opgegroeid met de sporthal aan de Nassaulaan. Naast de sporthal ligt een atletiekbaan. Die werd een paar jaar geleden onder wa ter gezet waardoor er op geschaatst kon worden, foto's Lex de Meester (links) en Theo Giele door Roeland van Vliet GOES - Corné de Koning kreeg in fe bruari van dit jaar van sportkoepel NOCNSF de B-status. Amper drie maanden later heeft de Goesenaar zelfs al de limiet gehaald voor de A-status. Hij werd zondag met Es ther van der Loos derde bij de In ternational Para-Rowing Regatta in het Italiaanse Varese. „We hebben aan de eis voldaan", vertelde hij na terugkomst in Nederland. „De aan vraag voor de A-status kan nu dus de deur uit." MIDDELBURG GILZE TERNEUZEN ARNEMUIDEN GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52