Aardappelen en spullen uit streek onder hamer bij toeristenveiling Het werk is begonnen 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Wildbreisters pakken 't Vienger'Oetje in Emigratie naar Amerika Raadkamer beslist dat verdachte van sek sueel misbruik dertig dagen langer vast moet blijven, OM vroeg negentig dagen. Houterman BRESKENS - De 74-jarige inwoner van Breskens die wordt verdacht van seksueel misbruik van twee schoolmeisjes uit Breskens, moet in elk geval nog dertig dagen in de gevangenis blijven. De raadka mer van de rechtbank in Middel burg heeft dit gisteren beslist. De officier van justitie vroeg na mens het Openbaar Ministerie (OM) verlenging van de voorlopi ge hechtenis met negentig dagen, aldus advocate Natasja Wouters van de verdachte, maar kreeg daar de rechtbank dus niet in mee. Het voorarrest van de 7 mei gear resteerde Bressiaander is ver lengd, omdat het onderzoek naar aanleiding van de twee aangiftes van seksueel misbruik nog niet is afgerond. Een woordvoerster van het OM noemde ook nog als argu menten 'de geschokte rechtsorde' en 'de ernst van de feiten'. Het OM heeft echter nog niet onom stotelijke bewijzen in handen dat de man daadwerkelijk de meisjes op de één of andere manier zou hebben misbruikt. Over de aard van het vermeende misbruik is door het OM noch de politie ooit één mededeling gedaan. De verdachte zelf ontkent volgens zijn advocate Natasja Wouters in alle toonaarden dat hij ook maar iets met seksueel misbruik te ma ken heeft. „Hij werpt verre van zich dat hij hier iets mee te ma ken zou hebben. Hij is zich van geen kwaad bewust." Dat hij nu wordt verdacht van seksueel mis bruik en daarvoor al zo'n veertien dagen vastzit, is hem aldus zijn advocate 'uiteraard niet in zijn kouwe kleren gaan zitten'. Waarom de raadkamer heeft be sloten een verlenging van de voor lopige hechtenis te 'beperken' tot dertig dagen en niet op negentig dagen te zetten, is Natasja Wou ters onbekend. Zij had de uit spraak gisteren nog niet op pa pier. De motivering van dergelij ke uitspraken wordt volgens haar ook vaak erg kort gehouden. Zij kan zich alleen maar indenken dat de raadkamer dertig dagen lang genoeg vindt om het onder zoek af te ronden. Als de verdach te was vrijgelaten, is het de vraag of hij al naar huis had kunnen te rugkeren. Wouters vertelde dat de gemeente Sluis dat nog niet zou willen, omdat 'de zaak gevoelig ligt in Breskens'. Bij een rondgang door het dorp vorige week leek niemand het zich te kunnen voor stellen dat de man seksueel mis bruik heeft gepleegd. Wouters: „Het is in het belang van alle be trokkenen dat er snel duidelijk heid komt." Bressiaanders om schreven de verdachte, die altijd vrijgezel was en zijn werkzame le ven op het water doorbracht, als vriendelijk en onopvallend. Elke maand Er wordt aanvoer van Doré, Pre mière en Frieslander verwacht. De opbrengst van het eerste kistje gaat naar een goed doel. De veilin gen van Sint-Annaland en Scher- penisse (ofwel Alvantho) ver markten voor hun leden ruim 13.000 ton vroege aardappelen. Van het totale aanbod gaat 50 tot 55 procent via de veilingklok weg, de rest via bemiddeling. De Alvantho's zijn sinds kort ge certificeerd als erkend streekpro duct. Afkomstig van Tholen en maatschappelijk verantwoord ge teeld en verwerkt, mogen ze het keurmerk 'Zeeuws Zeker Streek product' voeren. Vanaf vandaag kunnen ook toeristen en inwo ners weer wekelijks plaatsnemen in de bankjes van de veiling in Sint-Annaland. Elke woensdag wordt seizoensgroente en - fruit uit Tholen, Zeeland en West-Bra bant geveild. Ook Thoolse vis, eie ren, kasproducten en bloemen uit de eigen regio worden per klok ge veild. Vorig jaar bleek die toeris tenveiling een groot succes. Verbouwing? iPhone 4s 8 GB O,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms telfort.nl 08001707 Telfort winkels BURGH-HAAMSTEDE - Een groep en thousiastelingen wacht zaterdag 31 mei een groot wildbrei-karwei in Burgh-Haamstede Het betreft een poging het hele winkelpand van speciaalzaak 't Vienger'oetje aan de Zuidstraat 15 in Haamste de in te pakken met wildbrei- werk. Het initiatief is genomen ter om lijsting van het 25-jarig bestaan van deze winkel in handwerk- en knutselartikelen. Eigenaresse Wil- ma Vredenbregt heeft het wild- breien de afgelopen jaren gepro moot met onder meer een weke lijks handwerkcafé in dorpshuis De Schutse. De vaste klanten van dat handwerkcafé gaan nu de po ging wagen het winkelpand van Vredenbregt in te pakken met wildbreiwerk. OOSTBURG - Waar zijn de duizen den West-Zeeuws-Vlamingen ge bleven die eind 19e en begin 20ste eeuw naar de Verenigde Staten emigreerden? Geschiedschrijfster Mar ja de Groote werkt aan een boek en vraagt mensen met infor matie een mailtje te sturen naar wolmar@zeelandnet.nl. Breskens langer vast Verdachte door Harmen van der Werf 30 dagen moet de van seksueel misbruik verdachte Bressiaander in voorarrest blijven. Dat heeft de rechter-commis- saris besloten. Justitie had om negen tig dagen gevraagd. Toestel is van jou door Esme Soesman SINT-ANNALAND - De eerste streek productenveiling in Sint-Annaland wordt vanmiddag om 15 uur offici eel geopend. Morgen (donderdag) gaat de veiling van de Thoolse pri meuraardappelen Alvantho's van start. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl BURGH-HAAMSTEDE - De nieuwbouw van Duinoord in Burgh-Haamstede is be gonnen. De nieuwbouw vervangt het naastgelegen verouderde zorgcentrum. Er komen zes groepswoningen met ieder zeven bewoners, 12 appartementen voor mensen met een lichamelijke beperking en 53 drie-kamerappartemen ten. Volgend jaar zomer is de nieuwbouw klaar. In de tweede fase wordt begonnen met de bouw van koopappartementen en als laatste wordt in fase drie gestart met de bouw van zestien koop- en acht huurhuizen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48