Caribbean cruise Test met app die herkent IN HET NIEUWS 3 -J JL_ F COLOMBIA De wereld is Kras All Inclusive 100% vertrekgarantie 10 dagen v.a. Ga naar Kras.nl/caribbean-cruise of bel 0900-9697iscPm PANAMA ViNIZÜELA Europa aan de slag kunnen. We moeten werk maken van de plannen van Neelie Kroes, zoals lagere roamingtarieven en de aanleg van breedbandinternet. Dat levert banen op. Daarvoor zijn ook minder regels en grote handelsverdragen nodig. Als kabi net zijn we al bezig met de aanpak van ma lafide uitzendbureaus en andere uitwassen van het vrij verkeer van personen." Waarom moet de commissie zich plots wel be moeien met onze energievoorziening? „De energie-afhankelijkheid van Rusland en het Midden-Oosten moet minder. Dan heb ik het niet over de vorming van een grote inkoopcombinatie, een Europees Gaz prom of zo, dat niet. Maar we moeten wel de import van energie uit de VS gaan rege len en gaan zorgen dat Spanje en Portugal goed aangesloten zijn op het Europese net werk." Het adagium 'Europa waar nodig'geldt toch al jarenEr zijn instrumenten om de EU terug te fluiten, zoals de gele en oranje kaart. Neder land stond juist bekend om het aanvullen van regels uit Brussel; we deden er altijd graag een schepje bovenop. Bijvoorbeeld bij milieuregels. „Ik wil helemaal niet beweren dat Brussel overal schuld aan is. Bovendien: ik zit daar zelf ook. In de ministerraad hebben we al een paar jaar een speciaal agendapunt. Daar in behandelen we de voorstellen die uit Eu ropa komen en die we in Nederland moe ten omzetten in wetgeving. De regel is: als minister of staatssecretaris mag je alleen wat voorstellen als we niet meer doen dan Europa van ons vraagt. Geen Nederlandse kop erbovenop. Wie dat wel wil, moet een verdomd goed verhaal hebben. Anders is de kans groot dat we het afschieten." U wilt de macht van Brussel inperken. Waar om moeten we dan toch naar de stembus? „Het Europees Parlement is natuurlijk een bijzonder beestje. Het is niet te vergelijken met een Nederlands parlement, dat initia tiefrecht heeft, de regering controleert, waar sprake is van coalitie en oppositie. Dat heb je allemaal niet in Europa." Het draait volgens u om geld en werk in Euro pa. En vrede en veiligheid dan? „Na de oorlog was de reden voor samen werking: nie wieder Krieg. We leven nu al heel lang in vrede. Je gaat jonge generaties, ik voel me ook nog heel jong, niet meer overtuigen met alleen dat verhaal. Wat mensen nu willen weten, is heel pragma tisch, heel praktisch: what's in it for Neder landAls je dat uitspreekt krijg je meteen een reactie: o, wat egoïstisch. Dat is onzin. Iedereen begrijpt dat we van samenwer king allemaal beter worden. De koek wordt groter. Ik zit in Brussel achter de Neder landse vlag, Merkel zit achter de Duitse vlag. Zo werkt het. Niemand zit daar achter een blauwe vlag met sterretjes." SkinVision heeft een app (0,89 eu ro) waarmee mensen zelf vreem de plekjes en vlekjes op hun huid kunnen controleren. De gebrui ker maakt een foto van een vlek en de app vertelt of het kanker kan zijn (code rood) of verder on derzoek nodig is (oranje). De fo to's kunnen ook in een archief. Zo kan de gebruiker bijhouden of een vlek verandert. Artsen zijn een beetje beducht voor twee effecten: óf dat hun spreekkamer volstroomt met men sen met foto's, óf dat patiënten zich helemaal niet meer melden, omdat ze vertrouwen op de app. Daarom moet een onderzoek van een halfjaar uitwijzen hoe de app het beste in de zorg kan worden ingezet. Directeur Dick Uyttewaal van SkinVision streeft naar 10.000 deelnemers. Het Catharina Ziekenhuis Eindhoven en drie huisartsengroepen, en wellicht nog een ziekenhuis, doen mee. Het is zeker niet de enige app om huidkanker op te sporen. De meeste apps gaan niet zo ver dat ze code rood of oranje afgeven. Ze hebben foto's van melanomen waarmee je je eigen vlek kunt ver gelijken. Dermatoloog Marcel Bek- kenk van het AMC Amsterdam die een (gratis) app ontwikkelde, vindt die codes ver gaan. Dan moet je wel heel zeker zijn, vindt hij. „Bedrijven denken met apps gouden bergen te verdienen. Een foto is snel gemaakt." Of de spreekkamer stroomt vol, of mensen komen niet meer omdat de app zegt dat ze geen kanker hebben X WOENSDAG 21 MEI 2014 It........ „El 1/ *11 Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds AK'E^rA LA door Wilma de Cort EINDHOVEN - In de regio Eindhoven wonen tweehonderd mensen met huidkanker zonder dit te weten. Statistisch gezien. De meeste inwo ners zullen er niet door in de stress schieten. Maar blijft dit zo als het bedrijf SkinVision morgen in de re gio Eindhoven een 'levend laborato rium' begint en inwoners gaat uit nodigen hun huid te inspecteren? I Minister-president Mark Rutte: „Het kan geen business as usual zijn na de verkiezingen." foto David van Dam/HH Curasao, Panama, Colombia, Aruba en Venezuela All inclusive cruise naar de Antillen en Zuid-Amerika in com binatie met een heerlijke zonvakantie op Curasao of Aruba. Ruime keuze uit vertrekdata, reisduren en (hotel)resorts. Vliegreis en transfers 7 nachten cruise per MS Monarch***' Verblijf in een buitenhut All Inclusive aan boord Nederlandssprekende host aan boord 1 hotelnacht Curasao Naar keuze (meerdaags) strandverblijf op Curasao of Aruba voor de cruise.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3