Tri-bikester De Heide plaatst zich voor WK Giant-trein sputtert voorlopig in de Giro Dolf Roks keert terug bij Sparta Rotterdam Standbeeld voor clubicoon 28 SPORT SANDER BOSCHKER De inwoonster van Goes zal tus sen 28 augustus en 1 september in actie komen in het Amerikaanse Greenville, dat in de staat South Carolina ligt. De Heide verdiende haar ticket voor het WK onder meer door haar prestaties in de Europa Cup wedstrijd in het Italiaanse Verola- vecchia. Daar won ze zowel de wegwedstrijd als de tijdrit. Een week later werd De Heide in Castiglione della Pescaia, even eens in Italië, twee keer derde bij de eerste wereldbeker paracycling van dit jaar. In de stem van Giant-ploegleider Addy Engels was de teleurstelling in finishplaats Salsomaggiore Ter- me gisteravond hoorbaar. „De sprintvoorbereiding loopt nu veel beter dan in de eerste twee spurts van deze Ronde van Italië, maar er is steeds wel een reden waar door we niet winnen." Uitgerekend die eerste twee rit ten werden gewonnen door Kittel die in zijn eentje het haperen van zijn ploeg beide keren rechtzette. Nadat een koortsaanval de Duit ser velde, zijn alle pijlen bij Giant-Shimano gericht op Luka Mezgec. Vorige week dinsdag liep de ketting van de rappe Sloveen er echter op het beslissende mo ment af. En vrijdag werd Mezgec na een perfecte voorbereiding op waarde geklopt door Bouhanni en Giacomo Nizzolo en finishte hij als derde. In de tiende etappe van gisteren strooide een valpartij in de laatste bocht roet in het eten. Tyler Far- rar (Garmin-Sharp) ging onderuit en sleepte een aantal anderen mee in zijn val. Slechts negen ren ners wisten de vallende coureurs te ontwijken, de rest moest in de remmen. Ook Mezgec. Albert Timmer, die voor hem zat om de sprint aan te trekken, was wel door. Timmer strandde op de ze vende plaats, terwijl Bouhanni op de streep Nizzolo en Michael Mat thews de baas bleef STRIJD OM TITEL EREDIVISIE DRIEBANDEN uur, dus op parttime basis, aan de slag. Daarnaast blijft hij als hoofd opleidingen werkzaam voor de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ), wel gaat hij op het Cios in Goes zijn uren terugschroeven. „Het is goed te combineren met de JVOZ", meent Roks. „Ik kan bij alle teams op het veld staan voor de training. Een team bege leiden wordt lastiger, maar daar komt een oplossing voor." De 51-jarige Roks werd enkele we ken geleden benaderd door Leo Beenhakker, die zich bij Sparta binnen het bestuur met techni sche zaken bezighoudt. „De func tie sprak me aan en ik heb prima gesprekken gevoerd", zegt Roks. De Zierikzeeënaar gaat bij Sparta onder meer beslissen over het aan trekken en afstoten van spelers. Verder krijgt hij bemoeienis met het aantrekken van trainers als dat nodig mocht zijn. „Verder zal ik ook jeugdcontracten moeten verlengen." Dolf Roks was in het verleden al eens zeventien jaar werkzaam bij Sparta, onder meer als (jeugdtrai ner, hoofdcoach en technisch di recteur. „Ik vind het leuk om te rug te keren. Ik heb heel veel zin om weer bij Sparta aan de slag te gaan." Roks gaat bij Sparta voor twintig Programma finale play-offs Zaterdag 13.00 uur: De Heeren-Dallinga/Frans Bevers, Café Millers in Heerhugowaard Zondag 13.00 uur: Dallinga/Frans Bevers-De Heeren, Hotel Dallinga in Sluiskil Het team van Dallinga/Frans Bevers bij de bekerwinst in 2013, met Glenn Hofman, Eddy Leppens, Frédéric Caudron, teamleider Jan Kikken en Jean-Paul de Bruijn (vlnr). W< Eindstand reguliere competitie (22 wedstrijden) 1Dallinga/Frans Bevers (39 punten) 2. De Heeren/Millers Biljarts (32 punten) Onderlinge wedstrijden dit seizoen De Heeren-Dallinga/Frans Bevers 0-8 Jaspers-Caudron 20-50 Merckx-Leppens 47-50 Van Kuyk-De Bruijn 36-45 Van Uum-Hofman 37-45 Dallinga/Frans Bevers-De Heeren 6-2 Caudron-Jaspers 50-46 Leppens-Merckx 50-31 De Bruijn-Van Kuyk 44-45 Hofman-Van Uum 45-21 MIDDELBURG - Tri-bikester Lisette de Heide heeft zich dankzij een sterke opening van het seizoen ge plaatst voor het wereldkampioen schap para-cyding op de weg. door Jan Martens SALSOMAGGIORE TERME - Zonder zijn afmaker Marcel Kittel komt de veelgeprezen sprinttrein van Giant-Shimano er voorlopig niet aan te pas in de Giro. In de derde massaspurt sinds het afstappen van zijn Duitse kopman stond de Nederlandse ploeg gisteren op nieuw met lege handen. Voor de derde keer ook ging de zege naar de Franse lefgozer Nacer Bouhanni (FdJ), die zich na het verdwijnen van Kittel tot nieuwe sprintkoning van de Giro 2014 gekroond heeft. ENSCHEDE - Sander Boschker laat zien uitermate tevreden te zijn met het standbeeld van hemzelf, met de KNVB-beker van 2001 boven zijn hoofd. Het standbeeld werd gisteren onthuld. Niet veel later maakte de doelman in het bijzijn van vele oud-ploeggenoten zijn laatste minuten in het shirt van FC Twente. De doelman (43) speelde in de uitverkochte Grolsch Veste een af- scheidswedstrijd, tussen een kampioenselftal en de FC Twente Legends. Bosch ker deed bij beide teams een helft mee. Het duel eindigde in 7-4. foto VI Images door Jan Dagevos ROTTERDAM - Dolf Roks keert te rug bij Sparta. De Zierikzeeënaar verliet in 2002 als hoofdtrainer en technisch directeur de Rotterdam se eerste-divisiedub en komt nu te rug als manager spelerszaken en scouting. Hij heeft een contract voor een jaar getekend en begint op 1 juni. Dolf Roks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28