Verdachte in zedenzaak Breskens langer vast 'Als Julianabad sluit, kunnen we nergens heen' WD Veere: College steeds arroganter Opvrolij kers voor je tuin Gratis 1 softijsje WALCHEREN 23 Benefiet voor slachtoffers Bosnië VLISSINGEN - Zondag is in Vlissin- gen een benefietzaalvoetbaltoer- nooi voor de slachtoffers van de watersnood in Bosnië. Iedereen die dat wil kan meedoen aan het toernooi. Bovendien wordt er een inzameling gehou den. Mensen kunnen spullen of geld doneren. Er is behoefte aan drogisterijartikelen: zeep, sham poo en luiers bijvoorbeeld. De be nefiet is in sporthal Baskensburg in Vlissingende zaal is open van af ïo.oo uur, het toernooi begint om ïi.oo uur. Inschrijven kan tot vrijdag bij Hasan Suljic (06 53638656) of zaalbosnie@hotmail.com De officier van justitie vroeg na mens het Openbaar Ministerie (OM) verlenging van de voorlopi ge hechtenis met negentig dagen, aldus advocate Natasja Wouters van de verdachte, maar kreeg daar de rechtbank dus niet in mee. Het voorarrest van de 7 mei gear resteerde Bressiaander is ver lengd, omdat het onderzoek naar aanleiding van de twee aangiftes van seksueel misbruik nog niet is afgerond. Een woordvoerster van het OM noemde ook nog als argu menten 'de geschokte rechtsorde' en 'de ernst van de feiten'. Het OM heeft echter nog niet onom stotelijke bewijzen in handen dat de man daadwerkelijk de meisjes op de één of andere manier zou hebben misbruikt. Over de aard van het vermeende misbruik is door het OM noch de politie ooit één mededeling gedaan. De verdachte zelf ontkent volgens zijn advocate Natasja Wouters in alle toonaarden dat hij ook maar iets met seksueel misbruik te ma ken heeft. „Hij werpt verre van zich dat hij hier iets mee te ma ken zou hebben." Op het grasveld naast het zwem bad ligt een groep kinderen. Ze vertellen dat ze hier zo vaak moge lijk komen. „Bijna de hele klas is er. Dit hoort echt bij het dorp." Elise Cornelisse is van het actieco mité dat het zwembad open wil houden. Zij geeft aan dat ze het zwembad met vrijwilligers willen overnemen. Zonder bijdrage van de gemeente kan dat niet „Tot we die toezegging hebben, moeten we afwachten. We hebben 60.000 euro per jaar nodig, plus een op- starttarief." De gemeente heeft het actiecomité twee jaar gegeven om ervaring op te doen met het beheren van een zwembad om het uiteindelijk over te nemen. Cornellise: „Het is een moeilijke beslissing voor de gemeente. Maar ik hoop van harte voor de in woners van Arnemuiden dat het zwembad kan blijven bestaan." Daphne, Nienke, Lissa, Elze en Lotte wilden aanvankelijk een bord maken met een tekst die dui delijk maakt dat het zwembad niet weg mag. „Maar toen kwam er een handtekeningenactie. We hebben allemaal getekend. Dit zwembad hoort bij Arnemuiden, we kunnen er op de fiets naartoe. Als dit zou sluiten, kunnen we nergens meer zwemmen. De Wit te Raaf is ver fietsen, dat mogen we niet alleen." In plaats van het Julianabad komt er een zwembad bij de Witte Raaf, bij het Waterpark Veerse Meer. Dat zien de moeders aan de rand van het zwembad niet zitten „Dat is duurder en verder weg. Kinderen kunnen daar niet zelf standig heen. We zien dat niet als alternatief, we zouden het Juliana bad erg missen." De partijen wijzen op het ontbre ken van overleg bij de verhoging van de toeristenbelasting, het ver sturen van een schofferende brief naar het provinciebestuur, en het negeren van de gemeenteraad bij de reorganisatie van de belasting inning. Dat alles is in hun ogen nog eens onderstreept door uitla tingen van de wethouders in de PZC. Zo zou Melse de hele toeris tische sector ten onrechte in een kwaad daglicht hebben gesteld met zijn 'suggestie' dat onderne mers meer toeristenbelasting in nen dan ze afdragen. De wethou ders, en hun partijen, herkennen zich niet in de kritiek, zeiden ze gisteravond tijdens een commis sievergadering. Melse benadrukte dat excuses zijn gemaakt voor de 'ongelukkige' brief aan de provin cie. Molenaar meldde dat de ver hoging van de toeristenbelasting deel uit maakt van een evenwich tig bezuinigingspakket. Hij hoopt vurig dat de toeristensector snel weer met hem wil praten. 500000 015076 mpatiens) prijsplukker Nü 2 stuks Zomerbloei ers Lavendel (Lavendula Felice) prijsplukker Tegen inlevering van deze bon intratuin kleurt je leven WOENSDAG 21 MEI 2014 door Harmen van der Werf BRESKENS - De 74-jarige inwoner van Breskens die wordt verdacht van seksueel misbruik van twee schoolmeisjes uit Breskens, moet in elk geval nog dertig dagen in de gevangenis blijven. De raadkamer van de rechtbank in Middelburg heeft dit gisteren beslist. Kinderen vermaken zich in het Julianabad. foto Izaak Verkeste door Joanne Karkdijk ARNEMUIDEN - Het Julianabad in Ar- nemuiden heeft deze zonnige mid dag geen gebrek aan klanten. Het bad zit vol blije, uitgelaten kinde ren. Maar de dreigende sluiting van het zwembad houdt hen bezig. DOMBURG - Het Veers gemeentebe stuur gedraagt zich steeds arrogan ter, is de indruk van de WD-frac- tie. Niet alleen voelt die zich res pectloos aan de kant gezet bij de vorming van het nieuwe college van B en W. Met name de wethou ders Melse (SGP) en Molenaar (CDA) misdragen zich ook tegen over maatschappelijke organisaties en andere overheden, vinden de li beralen, die in hun kritiek worden gesteund door DTV en D66. Diverse kleuren, hoogte 25 cm, halfschaduw, potmaat 12 cm. Per stuk 2.49 Diverse soorten en kleuren, hoogte 20 cm, halfschaduw. Per draagtas 6 stuks 3.49 Hoogte 35 cm, volle zon, potmaat 17 cm. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond Kijk voor onze actuele folder op www.intratuin.nl/folder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23