Bij De Hooizolder hennep in geding *8Qq 0 - Buurman: 'Gemeente is ernstig nalatig geweest' Komst van Decathlon is weer stap dichterbij 22 WALCHEREN Bouw betaalbare huizen kan in Domburg de frictie wegnemen tussen de bewoners en de recreatie-ondernemers. Houterman DOMBURG - Het Marie Tak van Poortvliet Museum kan het best worden verplaatst naar het Neha lenniagebied, de verloederde zone tussen het Badpaviljoen en de voormalige watertoren. Die zone kan dan alsnog een hoogwaardig recreatiegebied worden, zeker met ook nog een podium erbij. De huidige plek van het museum zou dan ingericht kunnen wor den als park voor inwoners en toe risten. Dat is naar voren gekomen tijdens het stadsvisie-proces. Koos Seerden van Rho Adviseurs Rotterdam informeerde daarover gisteravond de raadscommissie voor Maatschappelijke Ontwikke ling. Hij ziet goede kansen onder nemers en bewoners op één lijn Nadat eerder al Trinity dicht moest, raakte de exploitant een half jaar terug ook zijn vergun ning voor De Hooizolder kwijt. B en W van Veere gelastten hem die zaak te sluiten omdat hij 'straf bare feiten' had gepleegd, dan wel daar bij was betrokken. Ook wa ren in De Hooizolder overtredin gen geconstateerd van de wet- en regelgeving. Voor de rechtbank beschuldigde de Schouwse ambtenaar de exploi tant gisteren onder meer van ont voering van zijn vrouw, inrijden op een parkeerwachter, een vecht partij en rijden onder invloed. Bij de sluiting van Trinity speelde ook een serie overtredingen van de horeca-voprschriften: sluitings- regels werden overtreden, nood uitgangen waren geblokkeerd en de muziek stond te hard. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere liet desgevraagd weten niet op de kwestie te willen in gaan omdat die 'onder de rechter' is. De exploitant, noch een advocaat waren bij de rechtszaak aanwezig. Uitspraak over zes weken. Elke maand iPhone 4s 8 GB 0,- bijbetalen 150 min 500 MB 100 sms Verbouwing? ■j nader INZIEN I In het artikel over het kinderpar- don (PZC 20 mei) wordt Etty Hil- lesum genoemd als io-jarig Mid delburgs meisje in de oorlog. Hil- lesum werd in 1914 geboren in Middelburg, maar verhuisde al als kleuter naar elders. Ze over leed in 1943 in Auschwitz. In de jaren '80 kreeg ze postuum be kendheid na publicatie van haar dagboeken. te krijgen. Voorwaarde is dan wel de bouw van betaalbare wonin gen, of zoals inwoners zeggen: „We moeten onze eigen kinderen weer de mogelijkheid geven in Domburg te blijven wonen." Koopwoningen zijn er te duur ge worden; gemiddeld 3,3 ton. Inmid dels is een kwart van de huizen als vakantiehuis in gebruik. Steeds meer huurwoningen ver dwijnen. Steeds meer bewoners onder de 45 jaar verdwijnen daar door naar elders. Van de Dombur gers is inmiddels eenderde gepen sioneerd, dubbel zo veel als lande lijk. Als dat zo doorgaat behoort over tien jaar meer dan 40 pro cent tot de grijsaards. Twee buren troffen elkaar dins dag bij de bestuursrechter omdat de een vindt dat de ander zijn woongenot bederft. Het gaat om de bewoners van twee landhui zen, die daar enkele jaren geleden zijn gebouwd. Op het oorspronke lijke perceel, langs de Noordweg, stond een oude boerenwoning die volgens de plannen gesloopt zou worden. Ficq: „Dat laatste is niet gebeurd ondanks allerlei do cumenten waaruit blijkt dat dat wel zou gebeuren." Die oude boerderij staat op het grondgebied van zijn buurman F. Hamelink. Die gebruikt dat ge bouw nu als opslagruimte en hij is van plan om het over enige tijd op te knappen zodat hij er in kan gaan wonen. Zijn zoon mag dan in het landhuis trekken. Hij stelde onomwonden dat de gemeente hem nooit verplicht heeft om die boerderij te slopen. Ficq wees ech ter op de oorspronkelijke plannen en op documenten waaruit blijkt dat Hamelink zijn handtekening gezet heeft dat het gesloopt zou worden. In 2002 is volgens hem ook duidelijk gesteld dat de pro vincie alleen akkoord ging met de bouw van de twee landhuizen als de boerderij gesloopt zou worden. Ook in de koopovereenkomst staat, zo citeerde hij, dat de boer derij gesloopt wordt. Ficq wees ér ook nog eens op dat Hamelink, bij de bouw van zijn landhuis, zich ook niet aan de bouwvoor schriften heeft gehouden. „Zo is zijn garage veel groter geworden, zijn er meer ramen geplaatst, een dakkapel klopt niet en er is, tegen de regels in, kunststof gebruikt voor de kozijnen." Hij vindt dat de gemeente daar tegen moet op treden en dat als breekijzer moet gebruiken om de sloop af te dwin gen. Hamelink antwoordde dat hij zich aan de bouwvoorschrif ten heeft gehouden en dat 'je al leen kan zien dat er kunststofma terialen zijn gebruikt als je er bo venop staat'. Hij zei ook dat de boerderij vanuit de woning van Ficq helemaal niet te zien is. Ficq: „Daar gaat het niet om. Er zijn be loften en toezeggingen gedaan en die zijn niet nagekomen." Hij liet vervolgens weten dat hij hoe dan ook zijn recht zal zoeken. Volgens jurist A. Weeda van de ge meente heeft Ficq geen bezwaar gemaakt tegen het nieuwe be stemmingsplan. Ficq wees echter naar een brief uit 2011 waarin de gemeente toezegt dat er gesloopt moet worden. „Dat is een harde toezegging. Maar de gemeente is gewoon vergeten om in het nieu we bestemmingsplan die sloop plicht op te nemen. Dat is bijzon der onbehoorlijk bestuur." Uitspraak over zes weken. Volgens wethouder Johan Aal- berts wordt deze week officieel bekendgemaakt dat het bestem mingsplan veranderd zal worden om de komst van Decathlon naar ZEP mogelijk te maken. Op 19 juni is er om 19.30 uur in het Stadskantoor een informatiebij eenkomst over de komst van De cathlon. Aalberts hoopt dat het nieuwe be stemmingsplan op 15 december van dit jaar door de gemeenteraad kan worden goedgekeurd. Hij krijgt nog een zware dobber om vooral GroenLinks en de LPM te overtuigen. Zij herinnerden hem eraan dat hij maanden gele den een 'aanvalsplan' voor de bin nenstad beloofde. „De komst van Decathlon is een aanvalsplan té gen de binnenstad", zegt Luc Van- dezande (GroenLinks). De LPM wil eerst een aanvalsplan voor de binnenstad hebben voordat het nieuwe bestemmingsplan voor ZEP wordt vastgesteld. Aalberts durft niet te beloven dat dat aan valsplan er in december is. De PvdA raadt hem daarbij aan 'al le ondernemers in de hele stad' te betrekken bij het schrijven van dat plan om de binnenstad te ver sterken. Aalberts belooft dat te zullen doen. Museum past in Nehalenniagebied door Henk Postma MIDDELBURG - De voormalige ex ploitant van discotheek De Hooizol der in Westkapelle had daar ook een hennepkwekerij in aanbouw. Een beleidsambtenaar van de ge meente Schouwen-Duiveland zei dit gisteren voor de rechtbank in Middelburg, waar de exploitant de sluiting aanvocht van zijn andere zaak: Trinity in Renesse. Toestel is van jou 22 - r G mm telfort.nl 08001707 Telfort winkels 8 Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is 'ernstig nalatig geweest' en heeft gewoon vergeten de sloopplicht op te leggen, zo zei gis teren Middelburger L. Ficq tegen bestuursrechter J. Sinack. Hij vindt dat de gemeente 'linksom of rechtsom' die fout moet herstellen, zodat hij prettig kan wonen aan de Noordweg. Een buurman eist via rech ter dat de gemeente de an dere buurman dwingt om een oude woning te slopen. door Maurits Sep MIDDELBURG - De komst van de grote Franse sportwinkelketen De cathlon naar Middelburg is weer een stap dichterbij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22