PZC fa 4 en 5 Studie effect mobieltje bij kinderen Duizenden arbeiders in grensstreek verliezen aftrek hypotheekrente Buitengebied De premier werkt achter de schermen aan een plan om Brusselse bemoeienis te beperken. Hij wil snel een Europese deal. Resultaat frustrati is misbruik WOENSDAG 21 mei 2014 De allerhoogste hebben om van te Word ook abonnee! Ruttewil meteen na Europese verkiezingen takenpakket EU beperken 'De EU moet terug naar de kern' Pagina 2 en 3: 'Brussel is niet de schuld van alles' j Pagina 8 en 9: Europese Unie in Negen vragen en antwoorden Pagina 19: Commentaar 8»711688»555530» DEN HAAG - Als het aan premier Mark Rutte ligt, beperkt Europa zich de komende vijf jaar tot vijf taken: een sterkere interne markt, minder regels, meer vrijhandel, één energiemarkt en de aanpak van misstanden op de gezamenlij ke arbeidsmarkt. Twee dagen na de uitslag van de Europese verkiezingen wil Rutte met collega-regeringsleiders een strikte 'prioriteitenagenda' in de verf zetten, die de speelruimte van de Europese Commissie (het dagelijks bestuur van de EU) aan zienlijk verkleint. Op de Europese top in juni moet deze agenda door alle EU-lidstaten worden aanvaard in een akkoord. De premier lanceert zijn Europe se agenda vandaag in een inter view met deze krant,.Volgens Rut te heeft de Europese Commissie zich de afgelopen vijf jaar met al lerlei zaken bemoeid en is het nu de hoogste tijd voor een beperkt takenpakket. „De EU moet terug naar de kern." Rutte zegt achter de schermen al geruime tijd bezig te zijn om zijn Europese collega's warm te ma ken voor het Nederlandse idee. „Het is geen gelopen race. Hier moeten we hard voor knokken", zegt hij. Of hij steun krijgt van grote EU-landen als Duitsland en Frankrijk wil Rutte niet zeggen, om de slagingskans te vergroten. „Anders kopt de Duitse pers: 'Rut te beweert dat Merkel akkoord is gegaan met zijn agenda'." De Eu ropese regeringsleiders schuiven volgende week dinsdag aan voor een informeel diner in Brussel. Of ficieel wordt dan alleen de uitslag van de Europese verkiezingen be sproken, maar Rutte wil liever meteen zaken doen. De premier vindt dat Europa niet op de oude voet verder kan, omdat burgers cy nisch zijn geworden. „Het wordt een belangrijke avond. Ik wil absoluut voorko men dat we na de verkiezingen doorgaan alsof er niets gebeurd is. Europa kennende lukt dat niet in één vergadering, maar ik wil die avond een aantal piketpalen slaan", aldus de premier. De onderwerpen komen niet uit de lucht vallen, veel van de the ma's zijn al langer speerpunt van dit kabinet. Ook veel oppositiepar tijen hameren in hun verkiezings programma's op een kleiner ta kenpakket. In de westerse landen heeft zo'n 70 procent van de elf- en twaalfja rigen een mobieltje. Onduidelijk is nog wat het stralingsgevaar is. De hersenen van kinderen ont wikkelen zich nog volop. In totaal 2500 kinderen worden dit jaar en vervolgens nog eens in 2015 onder zocht op hun ontwikkeling op het gebied van geheugen, denkver mogen en concentratie. In België is begin dit jaar een ver bod voor de verkoop van mobiel tjes aan kinderen tot 7 jaar afge kondigd. Ook mag reclame voor mobiel bellen zich niet richten tot jongeren onder 13 jaar. Grensarbeiders behouden de volle dige aftrek alleen nog wanneer mi nimaal 90 procent van het geza menlijke inkomen in Nederland wordt verdiend. Heeft de partner bijvoorbeeld een klein inkomen uit een baan in België of Duits land, dan is de kans zeer groot dat nog maar de helft van de hypo theekrente aftrekbaar is bij de fis cus. Het belastingvoordeel voor het huis in België of Duitsland vervalt zelfs helemaal wanneer er een ste vig spaartegoed op de rekening staat. De rente daarover wordt in het. woonland belast en niet als Nederlandse inkomsten aange merkt. Het kan zijn dat het nieu we 90 procent-criterium dan niet meer wordt gehaald. Ivan Cools van het Nederlands- Belgisch Cen trum schat dat al gauw zo'n 25.000 van de circa 45.000 'Neder- belgen' komend jaar een pijnlijke verrassing wacht. Hetzelfde geldt voor een net zo grote groep 'Ne- derduitsers'. „De nieuwe regel kost huishoudens snel enkele dui zenden euro's per jaar. Mensen die qua financiering van hun wo ning mede afhankelijk zijn van een fiscale teruggave, kunnen daardoor in problemen raken." DESTELLING UW MENING 243 reacties Jongere werkloze kan Zeeland beter verlaten Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 119 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Ga naar www.pzc.nl/abonneren Mark Rutte Rutte wil Brussel in een korset door Niels Klaassen en Laurens Kok DEN HAAG - In Engeland begint een onderzoek naar de neveneffecten van het gebruik van mobiele tele foons door kinderen. pagina 5 Vijf vragen over de risico's van mobiel bellen SITTARD - Belastingvoordeel voor een woning in België of Duitsland zal voor een zeer grote groep grensarbeiders halveren. Dit als ge volg van vereenvoudigde, maar ook aangescherpte fiscale wetge ving, die op 1 januari 2015 ingaat. Ook in Nederland moet een verbod komen op mobiele telefoons voor kinderen onder de 7 jaar Reageer op pzc.nl EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1