Respect FNV voert actie tegen taxisector Heroinedealer was geen kruimelaar Omroep steekt 1,6 miljoen in verhuizing Als je hard werkt, dan kom je er wel Ik wil iets doen wat ik leuk vind commentaar ZEELAND 19 Donderdag mogen we naar de stem bus. De opkomst bij de Europese verkie zingen zal zeer matig zijn, zo geven de peilingen aan. Maar het gaat niet om de peilingen, verklaren politici in koor als ze met peilingen worden gecon fronteerd. Premier Mark Rutte wacht de uitkomst van de verkiezingen deze keer echter niet af. Hij constateert voordat de kiezer heeft gesproken dat de burgers cynisch zijn geworden: „Ik wil absoluut voorkomen dat we na de verkiezingen doorgaan alsof er niets gebeurd is." Twee da gen na de uitslag van de verkie zingen zal hij de andere rege ringsleiders voorstellen om de macht van 'Brussel' in te per ken, zo kondigt hij vandaag in deze krant aan. Veel kiezers zullen door deze stellingname onaangenaam ver rast zijn. Duidelijkheid is wel kom, maar handelen voordat de verkiezingen hebben plaats gevonden, getuigt van weinig respect voor de kiezer. Volgens haar worden gewerkte uren regelmatig niet uitbetaald en is het voor chauffeurs bijna onmo gelijk een vast contract te krijgen. Bovendien verzorgen vrijwilligers in toenemende mate taxidien sten, wat leidt tot concurrentie en branchevervaging. „Zij hoeven niet aan allerlei eisen te voldoen. Het is wachten tot de eerste onge lukken gebeuren", zegt Broer. De bond bezoekt met kaderleden diverse locaties om chauffeurs te benaderen. Gisteren stonden zij bij scholen in Middelburg en bij het Zeeuws Radiotherapeutisch Instituut in Vlissingen. Directeur Cees Hage van TCR, een van de grootste taxibedrijven in Zeeland, kan zich voorstellen dat de bond aandacht vraagt voor de situatie in de branche. Dat geldt onder meer voor het pro bleem van de vrijwilligers. Dat er momenteel geen contracten voor onbepaalde tijd worden aange gaan, heeft volgens hem te maken met wetswijzigingen en landelij ke bezuinigingen. Fouten in de urenregistratie zijn binnenkort verleden tijd, door de verplichte invoering van de boordcomputer per juli. Hage zegt altijd open te staan voor overleg met de bond. „De deur staat wagenwijd open." DEN BOSCH - De 38-jarige Moham med A. uit Vlissingen was niet zo maar een kleine kruimelaar die af en toe wat geld verdiende met de handel in heroïne. Het gerechts hof in Den Bosch spreekt over een man die leiding en sturing gaf aan mededaders die ook voor hem dealden. A. werd dinsdag in hoger beroep in Den Bosch ver oordeeld tot 18 maanden, waar van 6 voorwaardelijk. De man moet daarom terug naar de gevangenis. Hij wilde het ge rechtshof doen geloven dat hij he lemaal niet zo'n grote dealer was, maar zijn betoog werd door het hof terzijde geschoven. De recht bank in Middelburg deed dat eer der ook al. Die legde echter ook nog een werkstraf op van 240 uur. Dat deed het hof niet. Het hof vond namelijk niet dat er ge noeg bewijs was voor witwassen. De man handelde van januari 2012 tot en met februari 2013 af en toe in kleine hoeveelheden heroï ne. Daarna intensiveerde de han del en gaf hij leiding aan een on bekend aantal andere dealers. Het OM had een veel hogere straf geëist; 3 jaar, waarvan 6 maanden voorwaardelijk. Het hof vond on geveer de helft echter voldoende. Gedeputeerde Staten gaan er dan wel van uit dat het geld wordt ge bruikt om binnen die nieuwe huisvesting een samenwerking- met de PZC op te zetten. Het krantenbedrijf verhuist in de loop van juli uit Middelburg naar het voormalige PZEM-gebouw aan de Edisonweg in Vlissingen. De re gionale omroep heeft te kennen gegeven ook belangstelling te heb ben voor een ruimte in dat com plex. De provincie is het bevoegd gezag waar het gaat om het aan wenden van financiële reserves van de omroep. Die reserves wor den voor een belangrijk deel ge voed met overheidsgeld. GS ge ven in hun besluit aan samenwer king met de PZC in 'één media concern' toe te juichen en gaan ak koord met het bundelen van de in- vesterings- en huisvestingspot van de omroep. Die komt daar mee op een totaal van 1,6 miljoen euro. PZC-hoofdredacteur Peter Jansen gaf eerder al aan oren te hebben naar mogelijke samenwer king op een aantal terreinen. GOES - Eerstejaars bouwkundestu- dent Joost Joosse (17) uit Goes vindt het reuze spannend: hij loopt stage bij bouwbedrijf Van de Linde en mag meekijken bij het gebouw van Brasserie Katoen in zijn woonplaats. „We hebben drie kwartalen les gehad in teke nen, maar nu zie je echt hoe het in de praktijk werkt. Ik help nu met de fundering van het ge bouw. Als uitvoerder heb je met allerlei partijen te maken en niet alles gaat zoals gepland. Het is in teressant om te zien hoe dat werkt." Joost was altijd al geïnteresseerd in bouwwerken. „Ik was vroeger vaak bezig met tekenen en lego bouwen." Dat hij voor een studie bouwkunde aan de HZ in Vlissin gen koos, was bijna vanzelfspre kend. „Ik heb er wel bij stil ge staan dat het niet zo goed gaat in de bouw. Mensen waren ook wel verbaasd dat ik voor deze studie koos. Maar ik denk dat je gewoon doen moet wat je leuk vindt. An ders houd je je werk niet lang vol. Als je hard werkt, dan kom je er wel. Bovendien: het kan alleen maar beter worden." MELISKERKE - Martijn Andeweg (19) uit Middelburg had geen idee wat hij wilde studeren na het vwo. „Ik heb aan veel opleidingen gedacht: gymdocent, diergenees kunde... Gebouwen trokken me al tijd wel. Ik ben geïnteressèerd in het ontwerp en wil weten hoe een bouwwerk blijft staan." Daarom koos Martijn uiteindelijk toch voor een hbo-studie bouw kunde aan de HZ in Vlissingen. Een maand geleden begon hij aan zijn eerste stage bij Bouwbedrijf Meliskerke. Hij mag er helpen bij de bouw van het nieuwe kantoor van de onderneming. „Het is een leuke ervaring. De sfeer bij een aannemersbedrijf bevalt me wel: het is gemoedelijk en de mensen zijn lekker nuchter." Dat er in de bouw nu weinig ba nen zijn, maakt Martijn niet veel uit. „Dit is niet het enige vakge bied waar het slecht gaat. Ik wil iets doen wat ik leuk vind. Dat is beter dan werken met tegenzin. Bovendien ben ik pas over vier jaar klaar. In mijn jaar zitten maar veertien studenten. Hopelijk heb ik daardoor straks meer kans om aan de bak te komen." WOENSDAG 21 MEI 2014 VLISSINGEN - Vakbond FNV voert deze week in Zeeland campagne te gen 'misstanden' in de taxisector. „De actie is bedoeld om chauffeurs bewust te maken van wat er alle maal misgaat in de taxiwereld", zegt Marjan Broer van FNV Taxi. door Pieter van Klinken MIDDELBURG - Omroep Zeeland mag de opgebouwde investerings reserve van 900.000 euro gebrui ken voor verhuizing naar een nieu we locatie in Vlissingen waar ook de PZC zijn intrek neemt. I Joost Joosse (17) uit Goes, foto Marcelle Davidse Martijn Andeweg (19) uit Middelburg, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19