Telefoon J ZEELANI Extra open Avond Donderdag 22 mei 18.00- 21.00 u. Markiezaat^ College Hennepkwekerij a'manak 28 en 29 Veere is de komende dagen het toneel van opnames voor de film over het leven van Michiel de Ruyter. 24 en 25 The making of Michiel de Ruyter Nobellaan 27 Bergen op Zoom markiezaat.nl Markiezaat College, het échte werk TERNEUZEN - In een woning aan de Lingestraat in Terneuzen is gis teren een hennepkwekerij met plusminus 690 planten ontdekt door de politie. De bewoners, een man en een vrouw, zijn gearres teerd en voor verhoor meegeno men naar het politiebureau. De kwekerij die zich op de bovenver dieping van de woning bevond, is geruimd. Stroom werd buitenom de elektriciteitsmeter afgetapt. Het is een verplicht nummer voor de mensen die op de redactie van de krant werken: elke week brengt de krant in een bijlage een verhaal over iemand die bij een bedrijf de telefoon opneemt: het valt niet al tijd mee om een telefonist(e) te vin den die het leuk vindt om in de krant te staan met een verhaal en eenfoto. De collega die de rubriek vorige week verzorgde, had al snel beet. „Voor een verhaal zou ik graag met degene spreken die bij uw organisa tie de telefoon opneemt", zei hij, te gen degene aan de andere kant van de lijn. „Eén momentje", zei de persoon. „Ik verbind u eventjes door met onze te lefoniste." WOENSDAG 21 mei 2014 Zeeuwse driebanders licht favoriet bij play-offs Zeeland speelt mee op WK voetbal in Brazilië VEERE - Dat er een actiefilm wordt gemaakt over Vlissinger Michiel de Ruyter en dat die ook nog eens in de buurt wordt geschoten, komt volgens Middelburger Frits Koopman niet vaak voor. Daarom besloot hij gisteren in Veere een kijkje te nemen bij de opnamen voor de film over De Ruyter. „Als echte Zeeuw vind ik het heel leuk om hierbij te zijn!" Op de set van de film, die een ge deelte van de Veerse Kaai beslaat, waan je je in de zeventiende eeuw. Er hangt vis te drogen, er worden kippen, ganzen en scha pen verkocht en ondertussen rij den koetsen voorbij. Temidden van dit alles lopen tientallen figu ranten rond die zijn uitgedost als marktkoopmannen, dorpelingen of zeelui. Een van de figuranten is Erik Cardon uit Sas van Gent. Hij won de rol van burgemeester van Vlissingen onder meer omdat hij een nazaat is van de echte burge meester uit die tijd, Johan Car don. Cardon: „Ik ben bezig met het schrijven van een boek over mijn familie. Ik vind het geweldig dat ik Johan Cardon op deze ma nier een gezicht kan geven. Ik moet vandaag Michiel de Ruyter verwelkomen in de haven van Vlissingen. Hij heeft daar echter niet veel oren naar omdat hij net heeft gehoord dat zijn vrouw is overleden in het kraambed." Onder de figuranten zijn veel Zeeuwen. Ook Vlissinger Willem Willemse loopt rond over de 'markt'. Willemse: „Ik speel een werkman die zakken moet sjou wen. Ik heb me opgegeven voor een figurantenrol omdat ik een ge boren en getogen Vlissinger ben en geïnteresseerd ben in de histo rie van de stad." Onder de tientallen nieuwsgieri ge belangstellenden die zich heb ben verzameld od enige afstand van de set, bevinden zich enkele inwoners, maar ook veel toeristen komen op de drukte af. Piet Was senaar uit Goedereede tuurt door zijn verrekijker naar wat er op en rond het water ter hoogte van de Campveerse Toren gebeurt. Hij is vandaag speciaal naar Veere geko men voor de filmopnamen omdat zijn achtjarige kleinzoon een rolle tje heeft. Wassenaar: „Floris speelt een dorpsjongen. Zijn va der heeft hem opgegeven via in ternet. Misschien dat die geïnspi reerd is geraakt toen hij zelf als klein jongetje zag hoe opnamen werden gemaakt voor de film Op hoop van zegen. Het was trou wens nog even spannend of Flo ris wel mee kon doen. Hij heeft zijn arm gebroken en die zit in het gips, maar dat hebben ze ge lukkig weg kunnen werken." De komende dagen blijft de film crew nog actiefin Veere. Later vor men ook de plaatsen Middelburg en Zierikzee decor voor de film die januari 2015 moet uitkomen. Onderdeel van ROC West-Brabant Tip? redactie@pzc.nl Veere is Vlissingen in 17e eeuw Michiel de Ruyter vaart met een sloep de haven binnen alvorens hij op de kade de hand van de burgemeester van Vlissingen schudt, foto Lex de Meester door Wendy de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17