Rechtop zitten en drinken doet al pijn SPORT 37 In het Californische ziekenhuis speelde Hofland de film van zijn valpartij van een dag eerder nog een keer terug. De buiteling maak te in de slotrit een abrupt einde aan zijn Ronde van Californië en kluisterde hem bovendien voor zeker een week aan zijn zieken huisbed. Hofland liep bij de val vijf of zes gebroken ribben op, een gebroken lendewervel en gekneusde lon gen. Opereren is niet nodig, de verwondingen moeten met rust helen. De artsen verwachten dat Hofland volledig zal herstellen. Hij kan wellicht over een week te rug naar Nederland vliegen. Wan neer hij weer kan koersen is on duidelijk. „Ik snap eigenlijk nog niet hoe het kon gebeuren, maar ik weet wel dat ik nog nooit eerder zo veel pijn heb gehad", zei Hof land. Het talent, dat eerder dit seizoen opzien baarde met ritzeges in de Ruta del Sol en Parijs-Nice, was al uit koers toen hij onderuit ging. „Ik was vermoeid van de Toen ik de vangrail plotseling heel dichtbij zag komen wist ik dat het fout zat hitte waarin we de hele week ge koerst hadden en reed met mijn ploegmaat Dennis van Winden en enkele anderen op grote ach terstand, waardoor we uit koers werden gehaald. Op ons gemak- kie reden we over het parkoers naar de finish, waarbij we rechts moesten houden vanwege de toe schouwers en het overige ver keer. In een afdaling haalde ik een paar terugfietsende toeschou wers in en sneed ik een bocht van de buitenkant aan. Maar die bocht draaide veel scherper te rug dan ik verwachtte. Hoewel ik niet hard reed, hooguit 45 per uur, kon ik de bocht niet hou den. Allebei mijn wielen blok keerden en ik slipte tegen de stoeprand. Daardoor ging ik over de kop. Toen ik de vangrail plots heel dichtbij zag komen wist ik dat het fout zat." Hofland ver moedt dat hij met zijn rug op de vangrail beland is. „Ik had met een enorme pijn en kon ook niet overeind komen of lopen. Aan vankelijk kreeg ik ook geen lucht. Met de ambulance ben ik naar het ziekenhuis gebracht." Inmiddels heeft hij medicijnen om de pijn te onderdrukken. „En ik mag ook weer proberen te lo pen. Al moet ik daar nog niet aan denken. Rechtop zitten en drin ken doet al pijn." Achter Hofland ging ook Van Winden zondag onderuit. „Zon der dat we elkaar raakten. Hij vloog op dezelfde manier uit de bocht als ik." Van Winden kwam er met enke le gekneusde ribben en hechtin gen boven zijn oog relatief beter vanaf. Hij vliegt vandaag met de rest van de Belkin-ploeg terug naar huis. Hofland blijft noodgedwongen nog wat langer in Californië. „Maar mijn vader (oud-amateur wielrenner Peter Hofland) komt hierheen. Ben ik toch niet al leen." Vader en Terpstra in voorselectie EK Mountainbiker Milan Vader is opgenomen in de voorlopi ge selectie voor het EK van 5 tot 8 juni in Sint Wendel (Duitsland). Bondscoach Tim Heemskerk selecteerde de Middelburger voor het onderdeel XCO, dat olym pisch is. Ook Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, zit in de selectie. Na de wereld beker van Nove Mesto van komend weekend wordt de selectie definitief gemaakt. Doelman Ter Stegen naar Barcelona FC Barcelona heeft de eerste versterking voor volgend sei zoen binnen. De Spaanse club maakte gisteren de komst van doelman Marc-André ter Stegen be kend. De 22-jarige Duitser komt transfervrij over van Borussia Mönchengladbach. Ter Stegen is in Camp Nou de opvolger van Victor Val- dés, die deze zomer ver trekt. Hij gaat bij Barcelona werken onder de nieuwe hoofdtrainer Luis Enrique. Portugal zonder Quaresma naar WK Ricardo Quaresma moet het WK in Brazilië aan zich voorbij laten gaan. De 30-ja- rige spits van FC Porto is door bondscoach Paulo Ben- to buiten zijn WK-selectie van 23 spelers gelaten. Ook Rolando van Internazionale kreeg geen invitatie. De WK-ploeg van Portugal kan nog veranderingen onder gaan in verband met de fina le in de Champions League zaterdag in Lissabon tussen Real Madrid en Atlético Ma drid. Messi tekent recordcontract Lionel Messi mag zich weer de bestbetaalde voetballer ter wereld noemen. De 26-ja- rige superster van FC Barce lona zette gisteren zijn hand tekening onder een verbe terd contract bij FC Barcelo na, dat hem naar verluidt jaarlijks zo'n 20 miljoen eu ro oplevert. Daarmee over treft hij Cristiano Ronaldo, de vedette van Real Madrid, die volgens onbevestigde be richten jaarlijks ruim 17 mil joen euro opstrijkt. Van Basten met Pastoor in zee Trainer Alex Pastoor keert terug in het Nederlandse voetbal. De 47-jarige Amster dammer gaat bij AZ aan de slag als assistent van de nieu we hoofdcoach Marco van Basten. Pastoor is nu nog in dienst van Slavia Praag. De Tsjechische club maakte gis teren op de website de terug keer van de oefenmeester naar zijn vaderland bekend. Audi Audi Cc Interessant wordt zijn verblijf in Engeland hoe dan ook. De hye na's van de Engelse tabloids gaan smullen van zijn verbale uitspat ting, daar hoef je geen wedden schap op af te sluiten. Van Gaal zal het nooit toegeven, maar er komt een dag dat hij thuis tegen z'n vrouw Truus zegt dat de Ne derlandse journalisten nog niet zo erg waren vergeleken met dit. En hoe zal Van Gaal omgaan met de immer aanwezige scha duw van de almachtige Alex Fer- We hebben grote ambities. We gaan samen geschiedenis schrijven. guson en de grillen van vedette Wayne Rooney? Achter de prachtige horizon van Old Traf- ford dreigen de valkuilen. Dat maakt zijn verblijf bij de groot ste club van de wereld ook zo spannend. Van Gaal moet Manchester Uni ted gaan hervormen en dan is hij normaal gesproken op z'n best. Hij heeft daar allerlei gedachten over, maar voordat hij ze kan uit spreken moet hij nog aan de slag met het eerste deel van zijn droom: het WK. Misschien dat hij in Brazilië alvast een balletje kan opgooien bij de aanvoerder van Oranje en de vedette van Man chester United, Robin van Persie, de spits die de twee nieuwe werel den van Van Gaal met elkaar ver bindt. DINSDAG 20 MEI 2014 Gaal komen samen door Jan Martens THOUSAND OAKES - Moreno Hof land was gisterochtend om half zes (plaatselijke tijd) al klaarwakker. De pijn haalde de 22-jarige Roosen daler van Team Belkin uit zijn slaap in het Los Robles Hospital in Thousand Oakes. Moreno Hofland MIDDELBURG BARCELONA LISSABON BARCELONA ALKMAAR/PRAAG v Louis van Gaal, hier links op een foto uit 2009 met de toenmalige manager van Manchester United Sir Alex Ferguson, wordt bij United de eerste manager van buiten Groot-Brittannïe. foto Imago/VI Images Louis van Gaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65