'Dit is geen goed signaal van de burgemeester* Middelburger mag Torentijd verlaten en babykamer behangen Extra AED beschikbaar op stranden Dishoek m Jarige school trakteert de buurt 28 WALCHEREN DANSTALENT WK in Schotland komt voor Max (14) en Benton (13) wellicht in gevaar door financiële drempel. Kavsitli dient maandag 26 mei een motie in waarin de burge meester wordt gevraagd de petitie over het kinderpardon te onderte kenen. „Het verzoek van de raad aan Bergmann is om solidair te zijn met zijn collega's. Andere Zeeuwse burgemeesters tekenen de petitie zelfs vrijwillig." Dient u de motie nog wel in? „Zeker. We moeten ook nog maar afwachten of de burgemeester in derdaad niet tekent. Misschien be denkt hij zich nog. Ik zal hem in ieder geval herinneren aan zijn mooie woorden bij de herden king op 4 mei, toen hij verwees naar Etty Hillesum, een Middel burgs meisje van 10 in de Tweede Wereldoorlog. Nu gaat het ook om kinderen die niet terug willen naar een land in oorlog." U verwijst naar 'vrijheid'. Het is ook de vrijheid van een burgemeester een motie niet uit te voeren. „Dat respecteer ik, maar het is geen goed signaal." De burgemeester vindt een petitie geen goed middel, hij vindt dat doel via formele en informele contacten moet worden bereikt. „Op zich is dat geweldig, en als het hem zo zou lukken, prima." Kan hem dat zo lukken, denkt u? „Nee. Het gaat om landelijke wet en regelgeving. Die kun je niet zo maar veranderen. Daarom is deze petitie er. Als je niks laat horen, denken ze in Den Haag dat het be leid goed is. En dat is het niet. So lidair zijn met de andere burge meesters is de enige manier." Is het voor u acceptabel dat niet de burgemeester maar de raad tekent „Dat is beter dan niks, al verliest het signaal aan kracht. We heb ben regels en wetten, maar het gaat ook om de moraal daarvan. Ik wil aan een kind van 8 kunnen uitleggen waarom hij niet mag blijven en een ander kind wel om dat het toevallig onder een andere verantwoordelijkheid valt." GOES - Het mag dan bloedjeheet zijn, daar hebben de dansers van Lil Flow deze maandag lak aan. Ze werken zich ook nu in het zweet in dansschool'Moves! in Goes, net zo fanatiek als anders. En niet voor niks: het jonge dans- team (tussen de 10 en 14 jaar) werd eerder deze maand derde in de categorie onder 14 jaar tijdens het Europees Kampioenschap Hiphop/streetdance in het Duitse Kalkar. Twee leden van de groep, Max Pateer (14) uit Middelburg en Benton Croffie (13) uit Goes zetten daar als duo Most Chili een nóg grotere prestatie neer: zij werden Europees kampioen in de categorie onder 16 jaar. Trainer-coach Naomi Vos van Mo ves! glundert, net als Max en Ben ton, nog steeds van trots. „Het is een prestigieus kampioenschap waar je het hele jaar naar toe werkt. Er zijn uiteindelijk maar een paar teams die naar het EK doorstromen", zegt ze. Het team en tevens het duo mogen nu naar het WK, dat van 22 tot en met 24 augustus in het Schotse Glasgow wordt gehouden. Maar of ze daar ook daadwerkelijk naartoe gaan is nog even de vraag, want het reisje naar Glasgow is duur. Op dit mo ment te duur. Voor de vlucht en het verblijf van team, coaches en ouders is in totaal 5000 euro no dig. Dat geld is er niet, maar de tijd begint een beetje te dringen. „Er is een grote kans dat we we reldkampioen worden, maar de hotels beginnen al vol te raken. We zullen letterlijk met de pet moeten rondgaan", zegt Vos. Dansers van Moves! gooien vaker hoge ogen tijdens internationale wedstrijden. Ook haalt de vijfjaar geleden geopende Goese vesti ging regelmatig grootheden uit de streetdance- en hiphop dansscène binnen voor workshops. „We zet ten Zeeland elke keer wel op de kaart", zegt Vos. „Het probleem is alleen dat dit nog niet als top sport wordt gezien, terwijl dat het wel is." Om die reden is het lastig om geld bij overheden los te peuteren, te meer omdat het WK niet in Zeeland of Nederland wordt gehouden. Het is nu dus Het is een prestigieus kampioenschap waar je het hele jaar naartoe werkt een kwestie van alle zeilen bijzet ten om zelf het benodigde bedrag bij elkaar te halen om de droom van de jonge dansers te laten uit komen. Op de bar staat al een do- natiepot en ook zal tijdens optre dens om een bijdrage worden ge vraagd. Een lege flessenactie zit in de pijplijn en over meer acties wordt nog nagedacht. „En stie kem hopen we ook op wat spon sors", zegt Vos. Kampioenen Max en Benton ho pen dat het lukt, want de eerste plaats tijdens het EK smaakt naar meer. Beide jongens dansen al een aantal jaar bij Moves!, maar ook daarvoor waren ze al fanatiek bezig. Benton werd met het dans- virus besmet door zijn oom, die de choreografieën in videoclips van de Amerikaanse R&B-artiest Usher probeerde na te doen. Max breakdancete thuis al op jonge leeftijd met een vriend. Nu dan sen ze vier uur per week bij Mo ves! en daarnaast staan ze thuis ui teraard ook niet stil. Zowel Ben ton als Max ziet het dansen als een uitlaatklep. Benton: „Ik kan mijn gevoel er in kwijt." Hiphop en streetdance zit qua po pulariteit in de lift, weet Naomi Vos. Dat is het gevolg van de po pulariteit van dansprogramma's op televisie. Nu wordt streetdance en hiphop nog vaker door meisjes beoefend en dat bleek ook tijdens het EK: in de categorie duo's on der 16 jaar waren Max en Benton (die daar voor het eerst als duo dansten) de enige jongens van de tien duo's. Nu hebben ze overigens ook al er varing met tv-programma's. Ze namen deel aan Junior Dance van de Avro en wellicht melden ze Advocaat Martijn Kalle vroeg de rechtbank, tijdens een tussentijd se zitting, om het voorarrest te schorsen omdat het nog een hele tijd kan duren voor de inhoudelij ke zaak tegen de man dient. Hij wees erop dat de vriendin van de Middelburger zwanger is, ze een nieuw huis hebben, en dat het moet worden opgeknapt. Ook heb ben zijn grootouders zijn steun nodig. De Middelburger bezwoer dat hij zijn les wel heeft geleerd en dat hij nooit meer strafbare za ken zal uithalen. Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk verzette zich niet tegen de schorsing. Als de Middelburger in de komende periode niet doet wat de reclassering van hem vraagt, dan kan de man zo weer worden opgepakt en moet hij zijn voorarrest in Torentijd uitzitten. Een andere Middelburger, Rudi van L. (55) moet in Torentijd blij ven, ondanks dat zijn advocaat ook om schorsing vroeg. Van L. wordt verdacht van een serie dief stallen. Ook zou hij geprobeerd hebben met gestolen pinpassen geld op te nemen. Suijkerbuijk verzette zich nadrukkelijk tegen schorsing omdat hij vreest dat de man, zodra hij weer vrijkomt, in herhaling valt. Hij wees erop dat de man behandeld moet worden omdat hij geestelijke problemen heeft. „Maar hij wil zich niet la ten onderzoeken zodat wij niet weten welke behandeling effect kan hebben." De rechtbank wees het schorsingsverzoek af. De strandvereniging Dishoek pro beert al langer om meer AED's op de stranden van Dishoek te krij gen. Sinds 2011 zijn er over een lengte van 2,5 kilometer vier appa raten beschikbaar. De stichting vindt dat te weinig, gezien de 270 huisjes die er staan, de dagjesmen sen, maar ook de dertig hulpverle ners die zich inzetten binnen het strandgebied. Strandvereniging Westduin in Vlissingen heeft al een aantal jaar twee AED's bin nen bereik met circa tien hulpver leners en een strandlengte van 300 meter. Volgens strandvereniging Dis hoek heeft een onlangs uitge voerd onderzoek nog bewezen dat de beschikking over AED's op plekken waar veel mensen zijn, re animatie succesvoller kan laten verlopen. De vereniging blijft zich daarom inzetten voor nog meer AED's. door Maurits Sep MIDDELBURG - Jammer dat burge meester Bergmann van Middel burg op voorhand al zegt dat hij zijn motie over verruiming van het kinderpardon niet zal uitvoeren, vindt PvdA-raadslid Mehmet Kavsit- li. „Dit is een signaal dat iedere bur gemeester moet willen afgeven." Kampioenen hiphop willen naar Glasgow door Luc Oggel MIDDELBURG - De ABS in Middelburg bestaat 25 jaar en viert dat deze week met een reünie. Leerlingen, oud-leerlingen, docenten, oud-docenten en ouders feesten mee, maar ook de buurt wordt getrakteerd. Gisteren kregen omwo nenden een stuk taart. Tom van Broekhoven, Jesper Maljaars, Noor Deijen en Lotte Griep verrasten buurtbewoonster Carolien Brasser, foto Izaak Verkeste Naomi Vos, dansschool Moves! MIDDELBURG - Een Middelburger (24) kan de babykamer gaan behan gen. De rechtbank besliste gisteren dat de man vandaag om 11.00 uur Torentijd mag verlaten in afwach ting van het proces tegen hem. Frits de K. wordt namelijk verdacht van een inbraak in een woning in de Wagenaarstraat in Veere en van heling. Onder andere laptops, gsm's, tomtom's, tablets en tv's. DISHOEK - Het strandgebied van Dis hoek heeft er een AED bij. Dat is een draagbaar apparaat dat helpt bij het reanimeren van iemand met een hartstilstand. De familie Sim pelaar van strandpaviljoen de Zee ster bij de duinovergang Strand weg heeft er met hulp van de strandvereniging Dishoek één voor een verlaagde prijs aangeschaft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28